در این ویدیو همه جاذبه های بروکسل را ببینید!

بروکسل، شهر شکلات

بروکسل پایتخت کشور بلژیک و مقر بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا است. نام این شهر از واژه ای هلندی گرفته شده که معنی آن کلبهٔ مرداب است. بروکسل، شهر شکلات محل زندگی خانواده سلطنتی بلژیک است. هر چند جاذبه های بروکسل مثل جاذبه های دیگر شهرهای بلژیک چشمگیر نیست ولی این پایتخت زیبا با مجموعه‌ای از موزه‌ها، گالری های هنری و مناظری فوق العاده باشکوه با چشم اندازهایی رویایی و شکلات معروف بروکسل، بدون شک خاطره انگیز ترین سفر را برای گردشگران فراهم می کند.

تندیسی که در شهر بروکسل، شهر شکلات وجود دارد یکی از مهم‌ ترین نمادهای این شهر است و همه گردشگران از آن بازدید می کنند. مردم بروکسل در مواقع معین مراسم لباس پوشاندن و آراستن این تندیس را انجام می دهند و همه در این مراسم شرکت می کنند که برنامه هفتگی این مراسم جهت اطلاع مردم چاپ و منتشر می‌شود. مردم لباس‌های محلی بلژیک و کشورهای دیگر را دوخته و به مجسمه می پوشانند.

لباس های زیادی از این تندیس در موزه گراند پالاس نگهداری می‌شود. مراسم مذکور از قرن بیستم رایج شد. به جز این تندیس از دیگر دیدنی های بروکسل، شهر شکلات می توان به این موارد اشاره کرد: محلِ بزرگ، کلیسای جامع سنت میشل، موزه‌ی سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک، آتومیِم نشان اختصاصی معروف بروکسل، مرکز شهر شمالی، مونت دِس آرت، کلیسای نوتردام دو سابلون، پارک سینکونتنر، قصر سلطنتی لاکن و قصر سلطنتی بروکسل، کلیسای ملی قلب مقدس، منطقه کوئکولبرگ، ابی دلا کامبر، لابورس دی بورس مقر بازار بورس بلژیک، لامونای دی مونت یک سالن اپرا، گراند پالاس فرش گلها، خیابان لوئیس  خیابانی در منطقهٔ شیک پوشان بروکسل و بسیاری نقاط دیدنی دیگر که در این شهر وجود دارد. شهرت بروکسل، شهر شکلات به خاطر آداب و رسوم و فرهنگ سنتی آن است که یکی از شادترین و دل زنده ترین مردم کشور بلژیک هستند.

چطور از فرودگاه بروکسل به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بروکسل به مرکز شهر برویم؟
راهنمای سفر به بروکسل
راهنمای سفر به بروکسل
بروکسل، شهری سلطنتی در بلژیک + ویدیو
بروکسل، شهری سلطنتی در بلژیک + ویدیو
معرفی هتل ۳ ستاره فلوریس آرلکوین در بروکسل
معرفی هتل ۳ ستاره فلوریس آرلکوین در بروکسل

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code