شهر بارسلون از نگاه دوربین + ویدیو

بارسلون، اسپانیا

شهر بارسلون پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا و مهم‌ترین بندر این کشور است. در حدود پنج میلیون نفر در ناحیه‌ی شهری بارسلون زندگی می‌کنند. بارسلون ششمین شهر پر جمعیت اتحادیه‌ی اروپا و بزرگ‌ترین کلان شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه است. با الی گشت همراه باشید.

بارسلون به لحاظ اهمیت در امور مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین‌المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است. بندر بارسلون یکی از مهم‌ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه می‌باشد، شهر بارسلون دارای یک شبکه بزرگراهی گسترده و قطار سریع‌السیر نیز هست که اسپانیا را به فرانسه و بعد پرتغال متصل می‌کند. این شهر سالیانه در حدود ۵ میلیون توریست را به خود جذب می‌کند. بارسلون با ۱۷۷ بیلیون یورو تولید ناخالص داخلی ۴امین شهر ثروتمند اتحادیه اروپا و ۳۵امین شهر جهان است.

امروزه بارسلون یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران بدل گشته و از میراث فرهنگی غنی برخوردار است. از سوی دیگر این شهر به سبب بناهای معمارانی چون آنتونیو گائودی و لوییز دومانچه‌ای مونتانر که به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده‌اند، شهرت دارد.

بارسلون به عنوان پایتخت کاتالونیا، مقر اصلی دولت کاتالونیا و مرکز استان بارسلونا و بارسلونس کومارکا است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code