بلیط هواپیما

شهر بارسلون از نگاه دوربین + ویدیو

بارسلون، اسپانیا

شهر بارسلون پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا و مهم‌ترین بندر این کشور است. در حدود پنج میلیون نفر در ناحیه‌ی شهری بارسلون زندگی می‌کنند. بارسلون ششمین شهر پر جمعیت اتحادیه‌ی اروپا و بزرگ‌ترین کلان شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه است. با الی گشت همراه باشید.

بارسلون به لحاظ اهمیت در امور مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین‌المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است. بندر بارسلون یکی از مهم‌ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه می‌باشد، شهر بارسلون دارای یک شبکه بزرگراهی گسترده و قطار سریع‌السیر نیز هست که اسپانیا را به فرانسه و بعد پرتغال متصل می‌کند. این شهر سالیانه در حدود ۵ میلیون توریست را به خود جذب می‌کند. بارسلون با ۱۷۷ بیلیون یورو تولید ناخالص داخلی ۴امین شهر ثروتمند اتحادیه اروپا و ۳۵امین شهر جهان است.

امروزه بارسلون یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران بدل گشته و از میراث فرهنگی غنی برخوردار است. از سوی دیگر این شهر به سبب بناهای معمارانی چون آنتونیو گائودی و لوییز دومانچه‌ای مونتانر که به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده‌اند، شهرت دارد.

بارسلون به عنوان پایتخت کاتالونیا، مقر اصلی دولت کاتالونیا و مرکز استان بارسلونا و بارسلونس کومارکا است.

زیباترین قلعه هایی که در نزدیکی شهر مادرید قرار گرفته اند
زیباترین قلعه هایی که در نزدیکی شهر مادرید قرار گرفته اند
هزینه سفر به بارسلون
هزینه سفر به بارسلون
راهنمای سفر به والنسیا در اسپانیا
راهنمای سفر به والنسیا در اسپانیا
دلیل دشمنی بارسلونا با گردشگران چیست؟
دلیل دشمنی بارسلونا با گردشگران چیست؟