آیا این شهر بازمانده جزیره افسانه ای آتلانتیس است؟!

جزیره سانتورینی

تا به حال نام جزیره سانتورینی را شنیده اید؟ مطمئنیم اگر نامش را هم نشنیده باشید حتما یکی از تصاویر زیبای این شهر را دیده اید. این شهر سپید پوش با دیوارهای کاملا سفید و گنبدهای فیروزه ای تصویری کارت پستالی و منحصربفرد ایجاد می کنند که جان می دهد برای عکس گرفتن! سانتورینی یکی از بهترین انتخاب ها برای گذراندن ماه عسل است و زوج های بسیاری از سرتاسر دنیا برای سفری به یاد ماندنی به این جزیره سفر می کنند.

جزیره سانتورینی در دریای اژه و ۲۰۰ کیلومتری خاک یونان قرار گرفته و به دلیل فضای آرام و ساختمان های سفیدرنگش شهرتی جهانی پیدا کرده است. مسافرانی که به این شهر سفر می کنند قصد گذراندن تعطیلاتی آرام و لذتبخش را دارند. در این جزیره می توانید در کوچه پس کوچه های سنگفرش شهر قدم بزنید و از صنایع دستی خرید کنید. به رستوران های محلی بروید و در حالی که از چشم انداز وسیع دریای اژه لذت می برید غذای دریایی سفارش دهید. فصل بهار و پاییز بهترین فصول برای سفر به این جزیره زیباست، در این دو فصل هوا آنقدر دلپذیر می شود که دلتان می خواهد برای همیشه در این جزیره رویایی بمانید.

سانتورینی یک جزیره هلال مانند است که در کناره دریای اژه قرار گرفته است. این جزیره در واقع بر اثر فعالیت های آتشفشانی ایجاد شده است. در مورد این شهر داستان بسیار است. قبلا در این منطقه شهری کامل وجود داشته که جایگاه تمدن مینوسی ها بوده است. در حدود ۳۶۰۰ سال پیش، آتشفشان این منطقه فعال شد و گدازه های آن نصف شهر را با خود به قعر دریا برد. به همین دلیل سانتورینی کنونی به شکل یک هلال است. برخی معتقدند این شهر در واقع همان آتلانتیس افسانه ای است که با فوران آتشفشان به قعر اقیانوس برده شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد