سنت لوسیا، هلن هند غربی دریای کارائیب در این ویدئو

جزیره سنت لوسیا

بر روی کره زمین به قاره آمریکا نگاه کنید، در میانه آن دریای کارائیب قرار گرفته است. کارائیب به منطقه ای شامل دریای کارائیب، جزایر آن و سواحل اطراف آن اطلاق می شود. این منطقه در جنوب شرقی خلیج مکزیک و سرزمین اصلی آمریکای شمالی، در شرق آمریکای مرکزی و شمال آمریکای جنوبی قرار دارد. حالا اگر بر روی نقشه گوگل روی این قسمت زوم کنید تعدادی جزیره کوچک خواهید دید. به مجموعه شرقی جزایر این دریا نگاه کنید. جزیره سنت لوسیا دقیقا در میانه این جزایر واقع شده است. در ویدئوی امروز مجله الی گشت می توانید مناطق زیبای آن را ببینید.

به مجموعه جزایری که سنت لوسیا در میان آنها قرار گرفته، جزایر بادگیر گفته می شود. سنت لوسیا به خاطر کوه های آتشفشانی معروفی که دارد و دریای فیروزه ای رنگش نیز شناخته شده است. نام این کوه ها پیتون نام گرفته و دو کوه کله قندی به نام پیتون کوچک و پیتون بزرگ از شاخص ترین کوه های آن می باشد.

گرچه تمام این جزایر قابل سکونت نیستند، اما مردم محلی به آنها رفت و آمد دارند. تازه واردان به سرعت در می یابند که تمام افراد محلی در این جزایر، همدیگر را می شناسند. جالب است بدانید که ملکه انگلستان در این جزیره رئیس حکومت است و یک فرماندار کل برای جکومت در این جزیره انتخاب می کند. به این جزیره هلن هند غربی هم می گویند چرا که حاکمیت ان مدام بین فرانسه و انگلستان جابه جا شده است. سنت لوسیا، ۷  مرتبه توسط فرانسه و ۷ مرتبه توسط بریتانیا قانون گذاری شد. اکنون بیشترین درآمد این جزیره از صنعت گردشگری و هتل های معروف آن بوده و برای دوران بازنشستگی نیز جزو مناطق آرام برای سکونت به حساب می آید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد