فیجی با این فیلم هوش از سرتان می برد

فیلمی دیدنی از جزیره فیجی

کشور فیجی یا جمهوری جزایر فیجی در اقیانوس آرام جنوبی قرار دارد. این جزیره زیبا در منطقه ملانزی واقع شده و بزرگ‌ ترین شهر آن، سووا است که پایتخت فیجی است. مردم جزیره ی فیجی به سه زبان صحبت می کنند، انگلیسی، فیجیایی و هندی فیجی.

جمعیت این کشور حدود ۸۶۰ هزار تن است. وانوآتو، کالدونیای جدید، جزیره کرمادچ نیوزیلند، ساموآ، جزایر والیس و فوتونای فرانسه و  تووالو همسایگان این کشور هستند و از هر طرف این جزیره ی زیبا را در برگرفته اند. هلندی‌ ها و بریتانیایی‌ ها اولین کاشفان این جزیره بودند که در قرن های هفدهم و هجدهم به جزیره ی فیجی آمدند و تا سال ۱۹۷۰ جزیره فیجی به عنوان مستعمره ی بریتانیا محسوب می شد.

جزیره ی فیجی دارای جنگل‌های انبوه فراوان، ذخایر و منابع زیرزمینی، تنوع آبزیان و ماهی ها است و از نظر اقتصادی عنوان یکی از پیشرفته‌ ترین اقتصادهای حوزه اقیانوسیه را به نام کرده است.  در حال حاضر صادرات شکر، گردشگری و صنعت توریسم مهمترین منبع تجارت خارجی این کشور جزیره ای است. فیجی به تازگی به عضویت جنبش غیرمتعهدها درآمده و چهارمین کشور بزرگ منطقه اقیانوسیه بعد از استرالیا، نیوزیلند و پاپوآ گینه نو به حساب می آید.

قدمت این جزیره از سفال‌هایی که از این منطقه و از شهرهای فیجی بدست آمده بیانگر این مطلب است که از ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد انسان هایی در این جزیره سکونت داشته اند. بعضی از محققان بر این باورند که ساکنان فیجی از جنوب شرق آسیا و از راه اندونزی به این جزیره وارد شده اند و قبل از رسیدن اروپایی ها، آرام آرام یک جامعه توسعه یافته را در این جزیره بوجود آوردند. فیجی در سال ۱۹۷۰ اعلام استقلال کرد. در این ویدیوی زیبا شما را به تماشای زیبایی های بی نظیر این جزیره دعوت می کنیم.

خانه موزه رابرت گریوز در مایورکای اسپانیا
تصاویری که برنده جایزه مسابقه عکاسی جهان طبیعت شدند
آشنایی با روستاهای پلکانی ایران
چیچن ایتزا در مکزیک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code