اینجا شهر آسمانخراش است

دبی شهر آسمانخراش

دبی از شهرهای کشور امارات متحده عربی است که در جنوب ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و بزرگ ‌ترین شهر کشور امارات است. اقتصاد این شهر با صنعت نفت رشد و توسعه یافته اما از فروش ملک به شهروندان خارجی هم درآمدهای قابل توجهی داشته است و به عنوان یک شهر بازرگانی و تجاری مهم در سطح جهان موقعیت خوبی در منطقه برای خود کسب کرده است. در حال حاضر دبی شهر آسمانخراش با ساخت و سازهای بزرگ و زیادی که در این شهر انجام شده توجه کشورهای دیگر را به خود جلب کرده و همچنین برگزاری رخدادهای ورزشی و تفریحات هیجان‌انگیز باعث جلب نظر گردشگران شده است.

در سال ۲۰۱۳ دبی حق برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ را کسب کرد. اکسپو سومین رویداد مهم دنیا بعد جام جهانی فوتبال و المپیک است که به المپیک کشورها معروف است. مساحت این شهر ۱۲۸۷۴ کیلومتر مربع و جمعیت شیخ‌ نشین دبی حدود ۱۷۷۱۰۰۰ تن است، دبی شهر آسمانخراش اولین شهر گران ‌قیمت در منطقه و بیستمین شهر گران ‌قیمت دنیا محسوب می شود. ۱۷ درصد از جمعیت دبی اتباع اماراتی هستند و حدود ۸۵ درصد  مهاجران این شهر آسیایی ها هستند. اگرچه عربی زبان رسمی دبی شهر آسمانخراش است ولی زبان انگلیسی هم به صورت گسترده‌ای در این شهر رواج دارد. دبی و دیره دو بندر مهم برای تولیدکنندگان غربی است.

سبک‌های معماری‌دبی متنوع و گوناگون است و آمیزه ای از سبک های مختلف جهان است. ساخت بلندترین برج جهان با ارتفاع ۸۲۸ متر و ساخت جزایر مصنوعی جهان و جزایر نخلی باعث شهرت دبی شده است. جزیره های نخل سه مجمع‌الجزایر دست ساخت انسان است و در دبی قرار دارد. این سه جزیره به شکل یک درخت نخل دیده می شوند و اسم این جزایر نخل جمیرا، نخل دیره و نخل جبل علی است که هر سه جزیره کاربرد مسکونی، تجاری و تفریحی دارند. در این ویدیو الی گشت شما را به دیدن این شهر زیبا دعوت می کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد