آیا می دانستید نیوزلند هم پنگوئن دارد؟!

دیدنی های دنیدن نیوزلند

امروز می خواهیم سری به کشور شگفت انگیز نیوزلند و شهر دنیدن بزنیم. دنیدن (Dunedin) دومین شهر بزرگ در جزیره جنوبی نیوزلند و مرکز استان اوتاگو است. جالب است بدانید که دانشگاه اوتاگو که یکی از بهترین دانشگاه های کشور نیوزلند است در این شهر قرار دارد. در واقع، این شهر را می توان یک شهر دانشجویی به حساب آورد. دیدنی های دنیدن نیوزلند قبل از هرچیز طبیعت بکر و بی نظیر آن است. در اطراف این شهر که پرسه بزنید با صخره ها و تپه های چشم نوازی مواجه می شوید که از فعالیت های آتشفشانی ایجاد شده اند.

اطراف شهر مراتع سرسبز و تپه های همواری را می توان دید که در کنار صخره های زیبا و چشم انداز دریا تصویری بی نظیر و چشم نواز ایجاد می کنند. دنیدن یک شهر بندری است و در امتداد بندرگاه اوتاگو و اقیانوس آرام قرار گرفته است. شهر دنیدن تا سال ۲۰۱۰ بزرگ ترین شهر نیوزلند از لحاظ مساحت به شمار می رفت، تا آنکه اوکلند توانست این عنوان را از آن خود کند.

اما یکی از جاذبه ها و دیدنی های دنیدن تماشای پنگوئن های کوچک است! اگر تا به حال فکر می کردید فقط در قطب و نواحی سردسیر پنگوئن وجود دارد باید بدانید که در دنیدن هم می توانید پنگوئن ببینید. پنگوئن های کوچک بومی سواحل جنوبی نیوزلند، استرالیا و شیلی هستند و کوچک ترین گونه پنگوئن محسوب می شوند. این پنگوئن ها در ساحل دنیدن زندگی می کنند و با ظاهر بامزه و کوچکی که دارند سالانه میلیون ها گردشگر را به سمت خود جذب می کنند.

الی گشت ویدئویی کوتاه از دیدنی های دنیدن برای شما آماده کرده که با تماشای آن بهتر می توانید با این شهر آشنا شوید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد