بلیط هواپیما

سفری کوتاه به شهر جیپور در هند + ویدیو

جیپور، هند

شهر جیپور یکی از شهرهای معروف هند است که برخی می گویند معماری این شهر از روی معماری اصفهان ساخته شده است. دلیل این هم آن است که می گویند یکی از پادشاهان هند روزی به ایران و اصفهان سفر می کند و به قدری به این شهر علاقه مند می شود که پس از بازگشتش به هند دستور ساخت جیپور را می دهد. خوب است بدانید کلمه جیپور به معنی فرزند جی است.
در سفر به هند، ما دیدن این شهر را خیلی توصیه می کنیم چرا که به عنوان مرکز ایالت راجستان در هند، آثار تاریخی بسیار دیدنی ای دارد. با ورود به این شهر، شما ساختمان های صورتی رنگ زیادی را می بینید. ساختمان های قدیمی که به جرات می توانیم بگوییم نمونه ی آنها را در هیچ کجای دیگری نمی بینید. همین ساختمان های صورتی رنگ باعث شدند تا به جیپور شهر صورتی هم بگویند. در جیپور شما می توانید به تماشای قلعه های معروف جایگر و ناهارگر، کاخ هوامحل و رصد خانه معروف جنتر منتر بروید. در تور هند الی گشت، جیپور یکی از سه شهری است که در سفرتان در آن اقامت می کنید و از جاذبه های آن دیدن می کنید. جیپور به همراه آگرا و دهلی، مثلث طلایی هندوستان را تشکیل می دهند.
اگر بخواهیم آب و هوای این شهر را بررسی کنیم، باید بگویم جیپور دارای آب و هوای تقریبا نیمه خشک است و باران های موسمی در این شهر می بارد.

رصد خانه‌ی غول پیکر جانتر مانتر در جیپور
رصد خانه‌ی غول پیکر جانتر مانتر در جیپور
معرفی هتل ۵ ستاره آی تی سی راجپوتانا در جیپور
معرفی هتل ۵ ستاره آی تی سی راجپوتانا در جیپور
معرفی فرودگاه جیپور هند
معرفی فرودگاه جیپور هند
معرفی هتل کرون پلازا جیپور | ۵ ستاره
معرفی هتل کرون پلازا جیپور | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code