سفری به دنیای زیر آب در قبرس + ویدیو

جمهوری قبرس

جمهوری قبرس کشوری جزیره‌ای است در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن شهر نیکوزیا است. این جزیره از شمال با ترکیه، از جنوب با مصر، از شرق با سوریه و از غرب با یونان همسایه است. این جزیره یکی از مقاصد مهم گردشگری دریای مدیترانه است و سالانه بیش‌ از ۵ میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. با الی گشت همراه باشید.

این کشور به دو بخش ترک‌نشین(شمالی) و یونانی‌نشین(جنوبی) تقسیم می‌شود که در آن هر دو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند و در عین حال بیش از ۹۰% مردم بخش یونانی به زبان انگلیسی آشنایی دارند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌ها مسلمان هستند.

قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس بر اساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره‌ی امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند.

در سال ۱۹۷۴ بخش شمالی قبرس به اشغال ترکیه در آمد و در این منطقه ترک‌ها اعلام استقلال کردند و نام خود را جمهوری ترک قبرس شمالی گذاشتند. جمهوری ترک قبرس شمالی که معمولاً قبرس شمالی خوانده می‌شود توسط هیچ کشوری به جز ترکیه به رسمیت شناخته نشده است و قوانین کشور ترکیه در آنجا حکم فرماست.

جزایر شگفت انگیز تایلند + ویدیو
جزایر شگفت انگیز تایلند + ویدیو
تصاویر خیره کننده جزایر آندامان، بهشتی در هند
تصاویر خیره کننده جزایر آندامان، بهشتی در هند
به جزایر یونان متناسب با شخصیت تان سفر کنید!
به جزایر یونان متناسب با شخصیت تان سفر کنید!
سفر به جزایر استوایی
سفر به جزایر استوایی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code