عکس های تاریخی و نایاب از جاذبه های گردشگری

گاهی اوقات ما اهمیت عکاسی را فراموش می کنیم. امروزه با اضافه شدن دوربین های دیجیتال به اکثر ابزارهای الکترونیک از جمله موبایل و تبلت، تماشا و گرفتن عکس به کاری راحت تبدیل شده است و این باعث شده عکس به یک چیز عادی و شاید کم اهمیت در زندگی روزمره ما تبدیل شود. اما بعضی از عکس ها، لحظه ای خاص را در تاریخ بشر به ثبت رسانده اند که امروزه دیدن آنها برای ما بسیار ارزشمند است. عکس هایی که مشاهده می کنید از نایاب ترین و ارزشمند ترین تصاویری هستند، که از مشهورترین جاذبه های گردشگری دنیا در حال ساخت یا زمان احداث و بازگشایی گرفته شده است.

۱٫ روز بازگشایی دیزنی لند (۱۹۵۵)
در روز بازگشایی دیزنلی لند، که در حال حاضر یک از پایه های اصلی گردشگری در آمریکا می باشد، کودکان زیادی با شوق و هیجان برای تجربه این پارک تفریحی جمع شده بودند.

disneyland-opening-day-1955

۲٫ پل گلدن گیت در دست ساخت (۱۹۳۷)
در زمان ساخته شدن این پل کسی فکر نمی کرد، ساخت آن در نهایت با موفقیت به پایان برسد، اما این پل در ۲۷ می ۱۹۳۷ گشایش یافت و تا سال ۱۹۶۴ طولانی ترین پل معلق دنیا محسوب می شد.

golden-gate-bridge-construction

۳. برج ایفل در دست ساخت (۱۸۸۸)
تصور اینکه مشهورترین سازه بشر زمانی در دست ساخت بوده است، بسیار عجیب و جذاب است. آیا می توانید این نما از شهر پاریس را بدون برج ایفل تصور کنید؟ تصور سازه نیمه آن نیز بسیار مشکل است.

eiffel-tower-construction

۴. مجسمه آزادی در دست ساخت (۱۸۸۴)
شاید بسیاری ندانند که مجسمه آزادی، در فرانسه ساخته شده و سپس به آمریکا هدیه داده شده است، همانطوری که در تصویر مشاهده می کنید، کارگران و هنرمندان در پاریس در حال کار بر روی این مجسمه می باشند.

statue-of-liberty-construction

۵٫ سد هوور خالی از آب (۱۹۳۶)
سد هوور که بر روی رودخانه کلرادو بسته شده، تا سال ۱۹۴۵ بزرگ ترین سازه بتنی و بزرگ ترین نیروگاه برق آبی جهان بود. در این تصویر هنوز پشت سد از آب پر نشده است.

hoover-dam

۶٫ کوه راشمور در حال کنده کاری (۱۹۳۲)
این چهره جورج واشنگتون (نخستین رئیس جمهور آمریکا) است که هنرمندان در حال حجاری روی آن هستند. با مقایسه سایز مجسمه و افراد، می توانید به بزرگی آن پی ببرید.

mount-rushmore-carving

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد