این فیلم از پایتخت سبز اروپا، امروزتان را می سازد!

پایتخت سبز اروپا در سال ۲۰۱۶، لیوبلیانا اسلوونی (Ljubljana)

کشور اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی قرار گرفته است که پایتخت آن شهری به نام لیوبلیاننا است. این شهر از سال ۱۹۹۱، مرکز فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و سیاسی کشور مستقل اسلوونی بوده است. موقعیت جغرافیایی خوب لیوبلیانا اسلوونی، خطوط رفت و آمد پرکاربرد، سنت های مردم و فرهنگ آن، عواملی است که باعث شده اند این شهر علاوه بر بزرگ ترین شهر اسلوونی، پایتخت آن هم محسوب شود.

این شهر فرهنگی و قدیمی پر از گالری و موزه های گوناگون است. اولین گالری هنری در لیوبلیانا اسلوونی، Jakopič Pavilion است که در نیمه اول قرن ۲۰ ساخته شده و مجموعه بی نظیری از آثار هنرمندان اسلوونیایی است. در اوایل دهه ۶۰، گالری دیگری به نام گالری هنری شهر لیوبلیانا ساخته شد که آثار معاصری در خود جای داده است. به مرور این موزه ها افزایش یافت و تعداد و تنوع آن ها بیشتر از پیش شد.

جالب است بدانید که در لیوبلیانا اسلوونی هر ساله بیش از ۱۰ هزار رویداد فرهنگی و هنری برگذار می شود که این همایش ها، نشان از مهم بودن این شهر است که پر از خیابان های رنگارنگ و ساختمان های جالب است. اما نکته مهم در رابطه با این شهر این است که در سال ۲۰۱۶، لقبی که به عنوان پایتخت سبز اروپا شناخته می شود به لیوبلیانا اسلوونی اختصاص داده شد. دلایل زیادی هم باعث این انتخاب شده اند: مسیرهای مناسب دوچرخه سواری، حمل و نقل عمومی کارآمد و …

در ادامه همراه با الی گشت باشید، زیرا قرار است که با هم در این فیلم به تماشای برخی از زیبایی های شهر لیوبلیانا اسلوونی بنشینیم.

دریاچه بوهینج، بزرگ ترین دریاچه یخی اسلوونی
دریاچه بوهینج، بزرگ ترین دریاچه یخی اسلوونی
پارک ملی تریگلاو، پارکی در میان کوه های آلپ اسلوونی
پارک ملی تریگلاو، پارکی در میان کوه های آلپ اسلوونی
دریاچه بلد در اسلوونی، یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا
دریاچه بلد در اسلوونی، یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا
راهنمای سفر به اسلوونی
راهنمای سفر به اسلوونی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code