اروپا با شش هایش، یعنی بلاروس نفس می کشد!

ویدیویی منحصر به فرد از طبیعت بلاروس

بلاروس اگر چه جزو اروپای شرقی به حساب می آید اما زمانی عضو اتحادیه جماهیر شوروی بود که از سال ۱۹۹۱ اعلام استقلال کرد و پرچم رسمی خود را بالا برد و اکنون طبیعت بلاروس، شش های اروپا نام گرفته است. در ادامه، ویدیویی منحصر به فرد از طبیعت بلاروس را تماشا می کنیم.

اگرچه این کشور با هیچ دریای آزاد مرز مشترک ندارد و توسط کشورهای مختلف احاطه شده است اما یک سوم خاک کشور بلاروس را جنگل های طبیعی، رودها و دریاچه های متعدد تشکیل داده که زیبائی خاصی به طبیعت آن بخشیده است. حتی مینسک پایتخت آن در میان جنگل قرار گرفته است. کشور روسیه سفید بلاروس بر روی کمربند زمانی مرکزی اروپا قرار دارد و پر از باتلاق می باشد.

رودخانه های پر آب بسیاری در این کشور وجود دارد که ۴۰۰۰ دریاچه کوچک و بزرگ را سیراب می کند. سه رودخانه اصلی این کشور رود نمان، رودخانه پریپیات، و رود دنپر است که باعث حیات و زندگی بسیاری از گونه های جانوری و گیاهی است و جزو جاذبه های دیدنی بلاروس محسوب می شود. در سرزمین باتلاقی بلاروس، گیاهان نادر جنگل های انبوه قدیمی و یا انواع گوناگون حیوانات و پرندگانی مانند لک لک ها و قرقاول ها را می توانید ببینید.

بزرگترین منطقه باتلاقی آن پولزیا نام دارد که شکارچیان پرنده را به سمت خود می کشد.  شکار و وجود پرندگان در این کشور آنقدر با اهمیت است که حتی تمبر پرندگان بلاروس هم کمیاب شد. به دلیل آب و هوای مطبوع این کشور در تابستان و وسعت زیاد جنگل ها و زمستان های سفید کاملا پوشیده از برف این کشور همیشه جزو مقاصد گردشگری بسیاری از اروپاییان بوده است.

تاریخ بلاروس از گذشته تا امروز
تاریخ بلاروس از گذشته تا امروز
مردم بلاروس از ترس این خانه شب ها به خیابان نمی‌آیند
مردم بلاروس از ترس این خانه شب ها به خیابان نمی‌آیند
راهنمای سفر به بلاروس
راهنمای سفر به بلاروس
باغ گیاهشناسی مینسک، موزه گل های رنگارنگ در بلاروس
باغ گیاهشناسی مینسک، موزه گل های رنگارنگ در بلاروس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code