گردشی ۶ دقیقه ای در ارمنستان

گردشی در کشور ارمنستان

در میان کشورهای موجود در نقشه‌ی ۳۰۰۰ ساله آناتولی، ارمنستان تنها کشوری است  که در حال حاضر همچنان به همان نام باقی مانده است. در بیش از ۱۷۰۰ سال پیش،‌ در سال ۳۰۱ بعد از میلاد مسیح (ع)، ارمنستان اولین کشوری بود که دین مسیحیت را پذیرفت و رسمی کرد و این دین را به کشور و بخش های زیادی اشاعه داد. ارمنستان در قدیم بخشی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی بوده است، و از آنجایی که در آروپا و آسیا را همواره در کنار خود داشته است، ارمنستان تاریخ و فرهنگی غنی هم دارد.

ارمنستان کشوری است که از همه طرف توسط خشکی احاطه شده و دسترسی به دریا ندارد. این کشور از غرب با ترکیه، از جنوب با ایران، از شمال با گرجستان و از شرق با آذربایجان همسایه و هم مرز است. پنج درصد سطح این کشور را دریاچه سوان در اشغال کرده، دریاچه‌ای که در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی ایروان قرار دارد. جالب است بدانید که این دریاچه یکی از بزرگ ترین دریاچه های آب شیرین در جهان است و در منطقه قفقاز هم بزرگ ترین دریاچه محسوب می‌شود. با الی گشت همراه باشید تا این ویدئو از ارمنستان را تماشا کنیم.

  1. شهلا

    ارمنستان کشوریست که بخاطر جاذبه های گردشگری زیادی که دارد سالانه میلیون ها گردشگر به این کشور سفر میکند ولی نکته ای عجیب که دارد این است با اینکه این حجم از گردشگر که از نقاط مختلف و با فرهنگ های مختلف که به این کشور سفر میکنند،ولی همچنان فرهنگ غنی خود را حفظ کرده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد