یک نفس هوای تازه در دوبلین، پایتخت تماشایی ایرلند!

دیدنی های دوبلین

امروز می خواهیم شما را به دوبلین ببریم. پایتخت مشهور ایرلند که جاذبه های تاریخی و طبیعت سرسبز و بی نظیرش سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. دوبلین تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است: وایکینگ ها، سلت ها، نروژی ها، نرمان ها و انگلیسی ها دوره هایی بر این شهر حاکم بوده اند و تاثیر آن ها را در آثار تاریخی و فرهنگ مردم دوبلین می توانید مشاهده کنید. دوبلین پرجمعیت ترین شهر دوبلین است و در کنار رود لیفی قرار دارد.

شاید اکثر شما دوبلین و ایرلند را با موسیقی مشهورش بشناسید. موسیقی ایرلندی در فرهنگ مردم دوبلین جایگاه ویژه ای دارد و در شهر که پرسه بزنید سالن های موسیقی و تئاتر و گروه های موسیقی خیابانی را می بینید که در گوشه ای از خیابان به نواختن موسیقی زیبا و پرجنب و جوش ایرلندی مشغولند. یکی از جاذبه های اصلی دوبلین خیابان اصلی شهر، یعنی خیابان اوکانل است. این خیابان مملو از آثار تاریخی، ساختمان های قدیمی، گالری های هنری، مراکز خرید و رستوران های متعدد است. اگر در سفر به دوبلین فقط به همین خیابان بروید هم می توانید کاملا با فرهنگ و فضای دوبلین آشنا شوید. اگر به کتاب و سکوت راهروهای کتابخانه ها و بوی کاغذهای قدیمی علاقه دارید می توانید سری به کتابخانه قدیمی کالج ترینیتی بزنید. این کالج اولین دانشگاه کشور ایرلند است و انواع کتاب های خطی قدیمی در آن نگهداری می شود. قلعه دوبلین، پارک سبز استفان گرین، تورهای وایکینگ اسپلش و موزه دوبلین از جمله دیدنی های دوبلین هستند.

الی گشت شما را به تماشای دیدنی های دوبلین دعوت می کند؛ این ویدئو را ببینید و از جاذبه های دوبلین و موسیقی زیبای ایرلندی لذت ببرید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد