بلیط هواپیما

یک نفس هوای تازه در دوبلین، پایتخت تماشایی ایرلند!

دیدنی های دوبلین

امروز می خواهیم شما را به دوبلین ببریم. پایتخت مشهور ایرلند که جاذبه های تاریخی و طبیعت سرسبز و بی نظیرش سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. دوبلین تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است: وایکینگ ها، سلت ها، نروژی ها، نرمان ها و انگلیسی ها دوره هایی بر این شهر حاکم بوده اند و تاثیر آن ها را در آثار تاریخی و فرهنگ مردم دوبلین می توانید مشاهده کنید. دوبلین پرجمعیت ترین شهر دوبلین است و در کنار رود لیفی قرار دارد.

شاید اکثر شما دوبلین و ایرلند را با موسیقی مشهورش بشناسید. موسیقی ایرلندی در فرهنگ مردم دوبلین جایگاه ویژه ای دارد و در شهر که پرسه بزنید سالن های موسیقی و تئاتر و گروه های موسیقی خیابانی را می بینید که در گوشه ای از خیابان به نواختن موسیقی زیبا و پرجنب و جوش ایرلندی مشغولند. یکی از جاذبه های اصلی دوبلین خیابان اصلی شهر، یعنی خیابان اوکانل است. این خیابان مملو از آثار تاریخی، ساختمان های قدیمی، گالری های هنری، مراکز خرید و رستوران های متعدد است. اگر در سفر به دوبلین فقط به همین خیابان بروید هم می توانید کاملا با فرهنگ و فضای دوبلین آشنا شوید. اگر به کتاب و سکوت راهروهای کتابخانه ها و بوی کاغذهای قدیمی علاقه دارید می توانید سری به کتابخانه قدیمی کالج ترینیتی بزنید. این کالج اولین دانشگاه کشور ایرلند است و انواع کتاب های خطی قدیمی در آن نگهداری می شود. قلعه دوبلین، پارک سبز استفان گرین، تورهای وایکینگ اسپلش و موزه دوبلین از جمله دیدنی های دوبلین هستند.

الی گشت شما را به تماشای دیدنی های دوبلین دعوت می کند؛ این ویدئو را ببینید و از جاذبه های دوبلین و موسیقی زیبای ایرلندی لذت ببرید.

متاسفانه حسادت باعث ساخته شدن این دیوار شده است!
متاسفانه حسادت باعث ساخته شدن این دیوار شده است!
آشنایی با فرودگاه بین المللی دوبلین ایرلند
آشنایی با فرودگاه بین المللی دوبلین ایرلند
دریاچه عجیبی که ناگهان ناپدید می شود!
دریاچه عجیبی که ناگهان ناپدید می شود!
آشنایی با ۷ غذا برتر در ایرلند
آشنایی با ۷ غذا برتر در ایرلند