در کارناوال ونیز ایتالیا چه می گذرد؟ + ویدئو

کارناوال ونیز ایتالیا چیست؟

کارناوال ونیز یک رویداد سالانه است که در ونیز برگزار می‌شود. این کارناوال حدوداً دو هفته قبل از چهارشنبه خاکستر شروع می‌شود و در سه‌شنبه اعتراف به پایان می‌رود. دقیقاً یک روز قبل از چهارشنبه خاکستر.

کارناوال ونیز اکنون از شهرتی جهانی برخوردار شده است. این کارناوال همیشه در ده روز مانده به سه‌شنبه اعتراف شروع می‌شود. البته از نظر لغوی و معنای تحت الفظی، سه‌شنبه اعتراف در زبان ایتالیایی به معنای «خداحافظی با گوشت» است و در سراسر ایتالیا جشن گرفته می‌شود.

در قرن یازدهم این فستیوال برای اولین بار در ونیز برگزار شد و شامل  دو ماه خوش‌گذران بود. ولی در قرن ۱۸م این رسم رو به افول گذاشت . ولی به هرحال، در سال ۱۹۷۹ این فستیوال مجدداً‌ با موفقیت احیا شد  و امروزه با پوشیدن لباس و ماسک‌های مختلف جشن گرفته می‌شود. در طی این جشن مردم در شهر می‌گردند و از گوش دادن و تماشای موسیقی‌های زنده که در میدان‌های اصلی شهر اجرا می‌شوند لذت می‌برند. رویدادهایی که در این فستیوال برگزار می‌شوند توسط سازمان گردشگری منطقه طرح‌ریزی می‌شوند و در واقع یک فستیوال روباز عالی هستند که هرکسی می‌تواند از آن‌ها بازدید و یا در آن شرکت کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code