عمر گردشگری در این کشور ۳۰ ساله است!

لائوس، کشوری در جنوب شرقی آسیا

لائوس، کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در آن جنگل های استوایی زیادی است و در دو طرف رودخانه مکونگ قرار دارد. کشور لائوس تنها از سمت شمال مرزهای آبی داشته و مردم مهربان، ساده دل و آرام این کشور شما را شیفته خود می کند. تا سال ۲۰۱۷، این کشور به مدت تنها ۳۰ سال است که از گردشگران استقبال می کند و تا قبل از سال ۱۹۸۸ هیچ فرد خارجی حق ورود به این کشور را نداشت.

اگر قصد رفتن به این کشور را دارید باید از مالزی یا بانکوک سوار هواپیما به سمت پایتخت این کشور شوید. در پایتخت آن وینتیان همزیستی و ترکیب مدرنیته و سنت را خواهید دید. جاذبه های طبیعی این کشور شامل آبشارها، غارها، رودخانه ها، روستاهای دنج و فرهنگ و صنایع دستی مردم آن می شود. از جمله این جاذبه های می توان به رودخانه مکونگ  (Mekong) اشاره کرد که پر از کرجی ها و لنج های زیبا آن اشاره کرد.

شهر ونگ وینگ  (Vang Vieng)به خاطر طبیعت جذاب و کوه های آهکی و رودخانه خروشانش بین گردشگران محبوب می باشد. لائوس کشوری ارزان و متعادل با غذاهای خوب و نزدیک به ذائقه ی ایرانی است که باعث جذب علاقه‌مندان به کوه‌پیمایی، قایقرانی و غارنوردی می شود. می توانید به روستاهای قبیله ای سری بزنید. غار تام فو خام (Tham Phukham) در کنار مرداب آن و آبشار کوانگ سی (Kuang Si) که بیشتر حوضچه های آن برای شنا باز می باشد و دشت کوزه ها که صحنه عجیبی از کوزه های سنگی در خاک فرورفته است که متعلق به گرستانی باستانی است؛ این ها از دیگر جاذبه های لائوس می باشد. مجله الی گشت برای شما ویدئویی از این جاذبه ها تهیه کرده است که با هم می بینیم.

تام خون سی، بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان در لائوس
سفر به کشور تاریخی لائوس + ویدیو
در سفر به لائوس چه نکاتی را رعایت کنیم
معرفی کامل کشور لائوس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code