بلیط هواپیما

در این ویدیو با سرزمین ماشین های کلاسیک آشنا شوید!

کوبا جزیره ای در کارائیب

کوبا از مجمع الجزایر دریای کارائیب است. در قرن پانزدهم میلادی کریستف کلمب این سرزمین جزیره ای را کشف کرد. در آن دوره کشف جدید کلمب متعلق به امپراتوری اسپانیا بود و اسپانیایی‌ها در این سرزمین مکان هایی را برای سکونت بنا کردند. دولت استعمارگری که حالا این سرزمین را در اختیار داشت مردم بومی آن را به بردگی گرفت وبه اجبار مسیحی کرده و به ترفندهایی آنان را وادار کرد تا در این جزیره طلا جستجوی کنند. بومیان در اثر کار سخت و بردگی وبیماری از بین رفتند. کوبا جزیره ای در کارائیب ۴۰۰ سال مستعمره اسپانیا بود.

در این کشور درگیری ها و جنگ های زیادی رخ داد و طی آن اسپانیایی ها کوبا را به توپ بستند و مردمی که برای نجات جان خود به کمپ ها پناه برده بودند در اثر گرسنگی یا بیماری جان باختند. سرانجام در سال ۱۹۵۲ کوبا استقلال خود را از اسپانیا اعلام کرد. از مهمترین چهره های معروف سیاسی کوبا جزیره ای در کارائیب فیدل کاسترو است که ۵۲ سال رهبر کوبا بود. همچنین ارنستو چه گوارا یکی دیگر از چهره های معروف کوباست. کوبا جزیره ای در کارائیب به خاطر ماشین های کلاسیک، سیگار برگ و مناظر طبیعی زیبا معروف است.

بعضی از دیدنی ها و جاذبه های کوبا شامل، کلیسای جامع سن کریستوبال، میدان توپخانه، میدان قدیمی، میدان سن فرانسیسکو، خیابان ابیسپو، قلعه ی سن سالوادور د لا پونتا، هتل اینگلترا، ساختمان ملی کپیتول، مالکون، موزه ملی هنرهای زیبا، گذر پرادو، تئاتر بزرگ هاوانا، یادبود خوزه مارتی، موزه ی انقلاب، میرامار، منطقه ی ودادو، سواحل شرقی، کارخانه ی سیگار پارتاگاس و… است. در این ویدیو الی گشت شما را به دیدن این سرزمین زیبا دعوت می کند.

آتشی که زیر این آبشار می بینید، کاملا طبیعی است! + تصویر
آتشی که زیر این آبشار می بینید، کاملا طبیعی است! + تصویر
از فراز درختان جنگل آمازون
از فراز درختان جنگل آمازون
از این کویرهای زیبای ایرانی دیدن کنید!
از این کویرهای زیبای ایرانی دیدن کنید!
اطلاعات کامل درباره سفرهای طبیعت گردی
اطلاعات کامل درباره سفرهای طبیعت گردی