تزریق ۱۴ میلیارد یورو به اقتصاد ایتالیا بواسطه صنعت گردشگری !

جاذبه های توریستی ایتالیا

رشد صنعت گردشگری ایتالیا

یکی از مراکز تحقیقاتی ایتالیا طی بررسی های اخیر خود، گزارشی مبنی بر تعداد گردشگران خارجی که در فصل تابستان به این کشور سفر می کنند منتشر کرد که طی آن اعلام کرد با ورود ۲۴ میلیون گردشگر، حدود ۱۴ میلیارد یورو به اقتصاد این کشور کمک خواهد کرد و موجب رشد چشمگیری را در صنعت گردشگری ایتالیا خواهد شد. این مرکز اعلام کرد بیست و جهار میلیون و پانصد گردشگر خارجی در طی تابستان امسال به ایتالیا سفر می کنند که در مقایسه با سال گذشته حدود یک میلیون و پانصد گردشگر رشد داشته است که البته هزینه این گردشگران با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ به چهارده میلیون یورو می رسد. این بار با مجله الی گشت همراه باشید تا به بررسی چگونگی تحول صنعت گردشگری ایتالیا بپردازیم

مطالب مرتبط :
۸ شهر ساحلی در ایتالیا
۱۰ پاستای معروف ایتالیایی!
فلورانس ایتالیا شهری با پارک های چشم نواز و دلربا

در ادامه این مرکز نیز اعلام کرد سهم شهرهای هنری مثل رم، فلورانس، ونیز، ناپل، میلان، ورونا، جنوا، تورین، راونا و پیزا یازده و نیم میلیون گردشگر است. در واقع مقصد اغلب گردشگران خارجی، شهرهای هنری و فرهنگی بوده و افزایش درآمد ناشی از ورود این گردشگران در تمام استان ها و خصوصا در جنوب و مرکز ایتالیا محسوس بوده است.

مقایسه رشد این صنعت در سال های اخیر

بانک مرکزی ایتالیا همچنین اخیرا اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷ درآمد ناشی از سفر گردشگران خارجی از نظر تعداد گردشگران و چه از نظر هزینه ها نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش پیدا کرد که این موضوع باعث شد مازاد درآمد ناشی از پرداختی های گردشگران به اندازه ۹ دهم درصد تولیدات ناخالص ملی افزایش داشت. در واقع درآمد حاصل از هزینه گردشگران خارجی طی سال در ایتالیا در سال ۲۰۱۷ میلادی به حدود ۴۰ میلیارد یورو رسید که معادل ۲.۳ درصد تولیدات ناخالص ملی این کشور است.

علاوه بر این در سال ۲۰۱۷ هزینه های مسافران خارجی در ایتالیا ۷.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ ازایش داشت. سهم عمده این گردشگران را اروپایی ها با مجموع بیش از ۴۰ درصد از درآمد جهانگردی ایتالیا را تشکیل می دهند که آلمان به همراه آمریکا و فرانسه بزرگترین وارد کننده خدمات گردشگری از ایتالیاست. مخارج گردشگران آلمانی در ایتالیا ۱۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش یافت بدین ترتیب کشور آلمان در سال گذشته بیشترین شمار گردشگران خارجی در ایتالیا را به خود اختصاص داد.  ۷۰ درصد گردشگران خارجی که به ایتالیا سفر می کند، اروپایی ها هستند. گردشگری روندی رو به رشد دارد اما مدت زمان سفر گردشگران از ۴.۱ روز به ۳.۶ روز کاهش یافته است و تنها یک دهم گردشگران با یک سفر سازمانی به ایتالیا سفر می کند. کارشناسان گردشگری عقیده دارند که صنعت گردشگری دائما در حال تحول و دگرگونی است و علتش این است که باید با نیاز های گردشگران تطبیق داشته باشد.

غذا خوردن در رستوران ها و اغذیه فروشی ها حدود یک سوم از هزینه های گردشگران در ایتالیا را به خود اختصاص داده است، در واقع این کشور رهبر جهانی گردشگری غذایی محسوب می شود و۶۰ هزار شرکت کشاورزی بیولوژیکی و ۲۲ هزار مزرعه گردشی و شرکت های مختلف گردشگری دیگر در ایتالیا فعالیت می کنند و گردشگران در سفر به این کشور بیشترین هزینه ها برای خرید مواد خوراکی صرف می کنند و جالب اینجاست که این هزینه ها حتی از هزینه هتل نیز بیشتر است.

مطالب مرتبط

پرده برداری از دنیای انیمیشن| خود را در پارک برادران وارنر ابوظبی غرق کنید

حفاظت از محیط زیست در طبیعت گردی های نوروزی

پیشنهاد الی گشت برای تور نوروز ۱۴۰۳