بلیط هواپیما

۸ شهر ساحلی در ایتالیا

شهرهای ساحلی ایتالیا

ایتالیا مقصدی تاریخی ست که خیلی ها برای تماشای تاریخ به آن سفر می کنند اما اینجا شهرهای ساحلی و تفریحی هم دارد که همزمان شانس تماشای طبیعتی بی همتا و جاذبه های تاریخی را نصیبتان می کنند. ایتالیا پر از شهرهای ساحلی کارت پستالی ست که هر کدام با چشم اندازهای نفسگیر اقیانوس، دنیایی جذاب و متفاوت را به نمایش در می آوردند. بر روی سواحل صخره ای، ردیفی از خانه های رنگارنگ در کنار هم قرار گرفته اند که جلوه ای خاص به این شهرها داده و جذابیت شان را دوچندان کرده اند. می خواهیم درباره شهرهای ساحلی ایتالیا حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

شهرهای ساحلی ایتالیا

۱- مانارولا | Manarola

مطالب مرتبط:
جزیره کاپری در ایتالیا و جاذبه هایش
گاردا، بزرگ ترین دریاچه ایتالیا

مطمئنا مقصدی که به رنگارنگ ترین شهر دنیا معروف است یکی از جذاب ترین جاها برای سفر است. این شهر بخشی از پارک ملی Cinque Terre در لیگوریا ست و شبیه بوم نقاشی هنرمندان می ماند. در اینجا ساختمان های رنگارنگ به طور فشرده در کنار هم قرار گرفته اند و هر سال در فصل های بهار و تابستان گردشگران زیادی برای تماشای چشم اندازهای خیال انگیز راهی این شهر می شوند. در سفر به این شهر حتما از کلیسای سان لورنزو دیدن کنید چون معماری جذاب و چشم اندازهای زیبایی از شهرهای اطراف دارد.

مانارولا

۲- پوزیتانو | Positano

این شهر پر از هتل و چشم اندازهای روستایی ست برای همین خیلی ها آن را تماشایی ترین شهر ایتالیا می دانند و گردشگران زیادی برای ثبت عکس های کارت پستالی راهی این شهر می شوند. پوزیتانو یکی از جذاب ترین و البته گران ترین ریزورت ها در ساحل آمالفی است و خیلی ها که در ایتالیا به دنبال مقاصد ساحلی اند این شهر را به دیگر شهرها ترجیح می دهند. اینجا آنقدر موقعیت خوبی دارد که به راحتی می توانید سوار قایق شوید و خودتان را به کاپری، غار آبی و … برسانید.

پوزیتانو

۳- سورنتو | Sorrento

سورنتو در جنوب غربی ایتالیا، مملوء از تپه های جذاب، دره های ژرف و البته کوه های دوست داشتنی ست. شهر سورنتو درست در جایی قرار گفته که کوه و دریا به هم می رسند و دره ها در کنار باغ های مرکبات چشم اندازهای بی بدیلی را خلق کرده اند. این شهر قدیمی در استان ناپل جای دارد و از قدیم به تولید چرم و سرامیک معروف است. این شهر باغ های لیموترش زیادی دارد و روز مردمانش بدون خوردن لیموترش شب نمی شود! پیشنهاد می کنیم به میدان تاسو بروید و غرق تماشای تاریخ و فرهنگ محلی شوید.

سورنتو

۴- پورتوفینو | Portofino

پورتوفینو و بندر متفاوتش که به شکل هلال ماه است در استان جنوا و در ساحل لیگوریا قرار دارد. شهری معروف و ثروتمند که در کناره های ساحلش چیزی که بیشتر از همه جلب توجه می کند خانه های ویلایی لوکس و جذاب است پس بی جهت نیست که در سالیان اخیر پای گردشگران زیادی به این شهر باز شده است. برای تماشای چشم اندازهای دیدنی به بالای قلعه ی قرن پانزدهمی شهر بروید و محو تماشای چشم اندازهای افق شوید.

پورتوفینو

۵- شهر Polignano a Mare

در جنوب ایتالیا و در استان «باری» بر روی صخره های سنگ آهکی مشرف به دریای لاجوردی شهری جذاب قرار گرفته : پولینانو ا ماره، شهری تاریخی و قدیمی که به نظر می آید یکی از مهمترین شهرهای باستانی پوگلیا بوده و امروز ویژگی اصلی اش خانه ها و کوچه های تنگ و پیچاپیچ و چشم اندازهای جذاب از دریای آدریاتیک است. این شهر به غیر از تاریخی بلندبالا، صخره های خوبی برای شیرجه و پریدن در آب دارد و مسابقات شیرجه ی زیادی تا به حال در این شهر انجام شده است.

شهر Polignano a Mare

۶- ریوماجیوره | Riomaggiore

این شهر بخشی از Cinque Terre به شمار می رود و در میان ۵ روستای دیگر شرقی ترین و بزرگ ترین است. این شهر در منطقه ای بکر و در کنار آب های آرام خلیج جنوا قرار دارد و با دره های رنگارنگ پوشیده از خانه های جذاب از دیگر شهرهای اطراف متمایز شده است. گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند اینجا را یکی از رمانتیک ترن نقاط ایتالیا می دانند به دوباره و دوباره به این شهر برمی گردند.

ریوماجیوره

۷- آمالفی | Amalfi

آمالفی در دهانه ی دره ای عمیق و در دامنه کوه مونته سرتو در استان سالرنو قرار گرفته و در احاطه ی صخره های ژرف و سواحل آرام است. شهری کوچک که فقط در عرض ۲۰ دقیقه می توانید از شرقی ترین نقطه خودتان را به غربی ترین قسمتش برسانید اما با این حال مملوء از خیابان هایی است که با مسیرهای پیاده رو به هم وصل شده اند و در کناره های آن ها مغازه های سوغاتی فروشی زیادی به چشم می خورد. این شهر جاذبه های تاریخی زیادی دارد که تماشای آن ها شما را با جاذبه های متفاوت ایتالیا آشنا می کند.

آمالفی

۸- آترانی | Atrani

آترانی در جنوب غربی ایتالیا در ساحل آمالفی و در استان سالرنو قرار دارد و از آن جایی که فاصله ی چندانی با شهر آمالفی ندارد بسیاری از اهالی پولدار آمالفی در این شهر خانه های لوکس دارند. آترانی کوچک ترین شهر جنوب ایتالیاست و بناهای باستانی و قرون وسطایی اش به طور باورنکردنی دست نخورده باقی مانده اند برای همین است که گردشگرانی که راهی این شهر می شوند بازدید از بناهای تاریخی و هیجان انگیز آترانی را از دست نمی دهند. در اینجا در کنار ساحل، خانه های سنتی و رنگارنگی را می بینید که از دره بالا رفته اند و در کنار آن ها باغ های رنگارنگ لیمو به چشم می خورد. خانه ها در فاصله ی کمی از هم قرار دارند و ما بین آن ها راه پله های باریک، راه ارتباطی جذابی را به وجود آورده است.

منبع: theculturetrip.com

با یک دلار صاحب خانه در ایتالیا شوید!
با یک دلار صاحب خانه در ایتالیا شوید!
کلیسای جامع فلورانس، سمبل نبوغ ایتالیایی
کلیسای جامع فلورانس، سمبل نبوغ ایتالیایی
بهترین کارهایی که در ایتالیا می توانید انجام دهید
بهترین کارهایی که در ایتالیا می توانید انجام دهید
معرفی فرودگاه بین المللی ناپل
معرفی فرودگاه بین المللی ناپل