با این نکات ایمنی خود را در سفرهای هوایی افزایش دهید

افزایش ایمنی در سفرهای هوایی

بسیاری از افراد در دنیا وجود دارند که از سفرهای هوایی به شدت هراس دارند و منطقی ترین دلیلشان که بر روی وجوه مختلف روانی آنان در این زمینه تاثیر گذاشته است، سقوط هواپیما در اثر مشکلات مختلف است. البته حادثه همیشه ممکن است پیش بیاید و از آن گریزی نیست ولی می توان با بالا بردن ایمنی و افزایش ضریب ایمنی در هواپیما از بسیاری از اتفاقاتی که کم ممکن است پیش بیاید، جلوگیری کرد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، ببینیم چگونه می توان افزایش ایمنی در سفرهای هوایی را بیشتر کرد.

یک مهماندار هواپیما و قوانین هواپیما
مطالب مرتبط:
مهمترین تاثیرات تکنولوژی در سفرهای هوایی
رویای مسافران برای بزرگتر شدن صندلی های هواپیما

در سفرهای هوایی توصیه‌ ها و اقدامات پیشگیرانه ی بسیار زیادی وجود دارد که معمولا کسانی که با هواپیما مسافرت می کنند و یا حتی ترس از پرواز دارند، می توانند از این توصیه ها و آموزش ها بهره بگیرند. علاوه بر این شرکت های هواپیمایی کادر آموزش دیده ی خود را برای امنیت و راحتی بیشتر مسافران در سفر با هواپیما هم خیال مسافران را راحت می کند و هم اقدامات پیشگیرانه را انجام می ‌دهند.

البته حق می دهیم که اگر کمی از پرواز هم ترس داشته باشید، به یاد تمامی صحنه های فیلم هایی که در آن ها سقوط هواپیما را دیده اید و ی حتی اخباری که درباره ی سقوط هواپیماها خوانده اید، بر جلوی چشم شما رژه بروند!

البته این نکته را باید به یاد داشته باشیم که برای افزایش ایمنی در سفرهای هوایی، اگر واقعا مسافرت با هواپیما خطرناک بود بی شک همان دفعه ی اولی که حادثه ای جان گداز را سبب شد، دیگر کسی به دنبال دوباره ساختن و استفاده ی از آن نمی رفت. در ضمن این را به خاطر داشته باشید که امن ترین وسیله برای مسافر در حال حاضر، هواپیما است.

اما تصور کنید که زمانی به طور مثال اتفاقی همچون آتش گرفتن بال هواپیما و یا نقص فنی موتور پیش بیاید، آن موقع است که شرایط سخت می شود و هر چه که تا به حال بلد بودید را هم از یاد خواهید برد.

آموزش

در این جا قبل از هر کاری باید قدم اول را محکم بردارید، به خود و شرایط مسلط شوید و اجازه دهید به جای احساستی همچون ترس، قوه ی عقل و منطقتان حکمرانی نماید. این نکته را در این شرایط به خاطر داشته باشید که کادر پروازی شامل خلبان و مهمانداران پرواز با علم به وظیفه ی خطیری که در حین شرایط سخت و بحرانی پرواز دارند، این شغل را قبول کرده اند و همه ی تلاششان را برای حفظ جان و سلامت مسافران پرواز انجام خواهند داد.

حال که در تصور این شرایط سخت و نفسگیر هستید اجازه دهید تا به لحظه هایی برگردیم که شما هنوز سوار هواپیما نشده اید و اتفاقی هم نیفتاده! حال به این نکاتی که به شما می گوییم به خوبی دقت نماید. با توجه به این که در دنیای امروز سفر جایگاه بسیار مهمی دارد باید بدانید که شرکت های هواپیمایی مختلف بر سر کیفیت و ایمنی پروازهای خود بسیار حساس هستند و بر سر این موضوع رقابت تنگاتنگی دارند.

بیشتر شرکت های هواپیمایی دارای کادر پروازی مجرب هستند که، آموزش‌های مناسب و استانداردی را برای افزایش ایمنی در سفرهای هواییمی‌ می بینند که بی شک یکی از آموزش های آنان، اقدامات مناسب برای شرایط اینچنینی است و بی شک بهترین اقدامات را انجام خواهند داد. البته پیشرفت تکنولوژی و کنترل و نظارت هرچه بیشتر آن از روی زمین، چیزی است که امنیت پروازها را بیش از پیش بالا برده است. در حال حاضر یکی از اصلی ترین و مهم ترین اسباب رقابت در شرکت های هواپیما سازی همچون ایرباس و بوئینگ برای مشتریان خود، استفاده از بهترین و به روزترین تکنولوژی های پروازی دنیاست.

مسافران

البته در این زمینه سخت ‌گیری‌ها و نظارت ‌های قانونی بسیاری وجود دارد که احتمال خطا در آن بسیار بسیار پایین است و به عنوان نوعی اهرم اطمینان می تواند باعث شود که سانحه های هوایی بسیار کمتر از گذشته گردد.

اما اگر از قانون و تکنولوژی بخواهیم گذر کنیم می رسیم به اقدامات پیشگیرانه در پرواز. این را به خاطر داشته باشید که برای افزایش ایمنی در سفرهای هوایی، مهمانداران پرواز حتما به شما آموزش می دهند که چگونه در صورت افت فشار ناگهانی هوای موجود در کابین مسافران که باعث کاهش میزان تراکم و اکسیژن آن محیط می شود و همانند شرایط تنفس در ارتفاعات کوهستان است، ماسک مخصوص اکسیژن که در بالای سر مسافران تعبیه شده است را از محل مخصوص برداشته و بر بینی و دهان خود بگذارند.

باور کنید که در این جا برای افزایش ایمنی جان خودتان و دیگر مسافران هواپیما بهترین کار این است که بر خود مسلط باشید و نکات ایمنی را به صورت دقیق رعایت کنید. یکی از کلیشه ای ترین تصاویری که ما برای آموزش نکات ایمنی در حین پرواز از طرف مهمانداران داریم، صدای مهماندار و نمایش مهماندار دیگر است.

مهمانداران

البته در چند سال گذشته، سبک‌ها و استانداردهایی برای نشان دادن نکات ایمنی برای مسافران در دستور کار قانون ‌گذاران صنعت هواپیمایی و ایرلاین ها قرار گرفت که ایرلاین‌ها را مجبور با تقویت ی جنبه های خلاقانه و نمایشی و همچنین سرگرم ‌کننده‌ تر کردن آن برای جلب توجه بیشتر به این نکات صورت می گیرد.

یکی از این کارها، پخش ویدئوهایی در نمایشگرهای هواپیما برای مسافران است که اگر تا حتی اگر آن‌ ها به درستی متوجه معنای حرکات مهمانداران نشدند هم به وسیله ی این ویدئوها توجیه و فهم کامل برای آن‌ها صورت پذیرد تا افزایش ایمنی در سفرهای هوایی آنان بالا برود. تلاش‌های بسیار زیادی از طرف دانشمندان علوم رفتاری صورت گرفته است تا راه‌ های سرراست ‌تری در انتقال و فهم پیام های مهمانداران به مسافران پدید آورند و دراین راه از تکنولوژی، مفاهیم سمعی و بصری و وسایل پزشکی مختلف برای درک سمعی و بصری پیام ها خود، استفاده نموده اند.

به یاد داشته باشید که بزرگ ترین سرمایه ی شما در هنگام وقوع حادثه ی هوایی در ابتدا آرامش وتسلط شما بر اوضاع پیش آمده و در نهایت، یادآوری تمامی نکات ایمنی است که به شما در ابتدای سفر گفته شده است. اگر فکر می کنید که این آموزش ها ممکن است برای شما کافی نباشد، حتما سری به فضای اینترنت بزندی و با یک سرچ ساده به بسیاری از فیلم ها مقاله های آموزشی برای افزایش ایمنی در سفرهای هوایی دسترسی پیدا کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code