alexaa

اقداماتی که باید قبل از یک پرواز طولانی انجام دهید

jet lag

اگر شما تجربه زیادی در زمینه پرواز های طولانی ندارید، همه چیز می تواند ترسناک به نظر برسد: ساعات تمام نشدنی در آسمان، بی دقتی در انتخاب صندلی، انتخاب ایرلاینی که درباره آن چیزی نمی دانید، نگرانی درباره غذایی که به شما خواهند داد، رویارویی با خستگی. قیمت پرواز ها نیز مسئله دیگری است که ممکن است با آن مواجه شوید.

همه می گویند که یک پرواز طولانی هم به لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ مالی یکی از اجزای مهم سفر به نقاط دوردست به حساب می آید. برای اینکه انتظار خسته کننده یک پرواز طولانی را به یک تجربه لذت بخش تبدیل کنید، ما در اینجا به ۸ نکته که قبل از خرید بلیط باید رعایت کنید، اشاره می کنیم:
۱٫ فقط بر اساس قیمت قضاوت نکنید
هنگامی که قیمت پروازهای طولانی را بررسی می کنید، ارقام معمولاً کمی ترسناک هستند، اگرچه یک پرواز گران قیمت که هواپیما های راحت با سیستم سرگرمی عالی و غذای خوب دارد بسیار جذاب تر از یک پرواز ارزان با یک هواپیمای
بی کیفیت که فیلم های بدی را هنگام پرواز نشان می دهد، می باشد.
بنابراین بعد از خواندن ملاحظات زیر، هنگام سبک سنگین کردن قیمت در مقابل امکانات، تمامی گزینه های مختلف را به دقت بررسی کنید. اگر در یک پرواز رفت و برگشت ۳۰ ساعته با پرداخت فقط ۱۵۰ دلار بیشتر می توانید بلیط یک ایرلاین و هواپیمای بهتری را بخرید، به یاد داشته باشید که به ازای هر یک ساعت، خدمات با کیفیت تر شامل غذا، فیلم و خدمات، فقط ۵ دلار اضافه پرداخت کرده اید.
۲٫ کانکشن های سخت را در نظر داشته باشید.
گاهی اوقات شما نمی توانید با یک پرواز طولانی از یک نقطه به نقطه دیگر پرواز کنید، در نتیجه باید یک پرواز کانکشن داشته باشید. به خصوص در پروازهای طولانی، هنگامی که برای انجام کانکشن در خاک یک کشور خارجی فرود می آیید، انتقال به پرواز دیگر می تواند بسیار مشکل باشد. ممکن است نیاز باشد که چمدان خود را بردارید، به ترمینال دیگری بروید، از بازرسی چمدان و بازرسی های بدنی و امنیتی دوباره عبور کنید. این کارها ممکن است بسیار طول بکشد و خسته کننده باشد.
هنگامی که بلیط پرواز خود را رزرو می کنید، یک پرواز کانکشن را می بینید که ظاهراً منطقی به نظر می رسد، اما اغلب این تصمیمات اتفاقی و به دلیل چارچوب های خشک سیستم های کامپیوتری، می باشند. شما باید گزینه های دیگر را بررسی کنید تا پروازهایی با کمترین کانکشن و ساعات انتظار پیدا کنید.
۳٫ خط هوایی خود را هوشیارانه انتخاب کنید.
همه خطوط هوایی خدمات یکسانی ارائه نمی دهند، در واقع بیشترین تمایز بین خطوط هوایی را در سفر طولانی مشاهده خواهید کرد. شما باید سه چیز اصلی را در نظر بگیرید:
• غذا
• سرگرمی
• راحتی
بیشتر پروازهای طولانی وعده های غذایی مختلفی را ارائه می دهند. اگر غذا برایتان اهمیت دارد، باید گزینه های غذایی که در پروازهای مختلف ارائه داده می شود را به دقت بررسی کنید. تقریباً اکثر خطوط هوایی، این اطلاعات را در وب سایتشان قرار داده اند، در غیر اینصورت به وبسایت AirlineMeals.net مراجعه کنید، این وبسایت هزاران تصویر از وعده های غذایی مختلف در خطوط هوایی را به نمایش گذاشته است.
همچنین یک وعده غذایی معمولی که در خانه می خورید را همراه خود داشته باشید، تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید.
بعد از اینکه مطمئن شدید تا حدودی غذای هواپیما را دوست دارید، باید فکر کنید که چگونه ساعت های خود را در هواپیما پر کنید، که کوتاه تر به نظر برسد. خطوط هوایی که سرگرمی های خوبی ارائه می دهند را پیدا کنید. ایرلاین های ویرجین آمریکا، جت بلو، سنگاپور، ایرکانادا و امارات بهترین سرگرمی های حین پرواز را ارائه می دهند. به جای صفحه های نمایش بالای سر، بیشتر به دنبال صفحه های نمایش پشت صندلی باشید. صفحه های نمایش پشت صندلی دو مزیت دارند:
۱٫ در طولانی مدت، کمتر شما را خسته می کنند.
۲٫ سیستم های پشت صندلی معمولاً تنوع بیشتری را ارائه می دهند، شما مجبور نیستید هر فیلم خسته کننده ای که برای همه به نمایش گذاشته شده است را تماشا کنید.
وب سایت هایی نظیر seatguru.com اطلاعات مفیدی درباره مکان، اندازه و شکل صندلی ها، همچنین مانیتورها ارائه می دهند.

۴٫ هواپیمای خود را هوشیارانه انتخاب کنید.
قبل از اینکه بلیط یک پرواز طولانی را بخرید، باید بررسی کنید که خط هوایی مورد نظر شما از چه هواپیماهایی استفاده می کند. همچنین شکل هواپیما براساس جایگاه صندلی ها و مانیتورها را نیز باید بررسی کنید. از این اطلاعات هنگام انتخاب صندلی همچنین بعد از خرید صندلی استفاده کنید، به خصوص هنگامی که می خواهید خطوط هوایی مختلف در یک مسیر را با هم مقایسه کنید.
مثلاً هواپیمایی با چیدمان صندلی ۳-۳ نسبت به دیگر چیدمان ها نظیر ۳-۵-۳ خسته کننده تر می باشند، خصوصاً به دلیل وجود یک ردیف، شما باید برای داشتن فضای کافی پیوسته با مسافران و خدمه (هنگام سرو نوشیدنی و وعده های غذایی) رقابت کنید. مسافران در طول پرواز باید سرجای خود نشسته باشند، و این در پروازهای طولانی بسیار خسته کننده می شود. داشتن صندلی که امکان تنظیم شدن و در کنارش پنجره دارد، می تواند خستگی راه را کمتر کند.
۵٫ سعی کنید از پروازهایی با قابلیت ارتقای صندلی استفاده کنید.
گاهی اوقات شرایطی در پرواز یا صندلی شما اتفاق می افتد که مطابق میلتان نیست. بعضی از ایرلاین ها در صوت خالی بودن جا اجازه جابجایی بین صندلی ها و یا حتی کلاس های دیگر را می دهند. در نتیجه به دنبال پروازهایی باشید که اجازه ارتقای صندلی به شما می دهند.
۶٫ لباس های سفر خود را به دقت انتخاب کنید.
اکثر افراد هنگام پرواز لباس های راحتی را انتخاب می کنند، اما گاهی اوقات مردانی را می بینید که کت شلوار رسمی یا زنانی را می بینید که کفش های پاشنه بلند پوشیده اند. در پروازهای طولانی این لباس ها بسیار شما را خسته می کنند.
• لباسی نپوشید که باعث شود شما روی صندلی سر بخورید یا اینکه به صندلی بچسبد و بر اثر تماس صداهای عجیب بدهد.
• کفش های راحت بپوشید که پای شما در آن راحت باشد.
• از پوشیدن لباس های تنگ پرهیز کنید.
۷٫ تبلت خود را مجهز کنید.
استفاده از تبلت هنگام پروازهای طولانی می تواند از خستگی پرواز بکاهد. اگر
می خواهید در یک پرواز ۱۲ ساعته از تبلت برای سرگرم کردن خود استفاده کنید، باید قبل از سفر، فیلم، موسیقی، بازی و عکس های جذابی در آن بریزید. تعدادی کتاب الکترونیک در ژانرهای مورد علاقه تان نیز داشته باشید.
۸٫ آماده شدن برای سفر
یک پرواز طولانی، بخش زیادی از کل تجربه سفرتان را به خود اختصاص می دهد. در نتیجه داشتن اینترنت در پرواز یک قابلیت بسیار مهم می باشد. یک روز کامل دور ماندن از تلفن، ایمیل، بررسی حساب های مالی و . . . می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. در نتیجه وقتی پرواز خود را انتخاب می کنید، باید تصور کنید که در حال رزرو یک تور هستید، و تمام امکاناتی را که در طول سفر به آن نیاز دارید، ممکن است در طول یک پرواز طولانی نیز نیاز داشته باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد