امارات در مریخ شهر می سازد!

مریخ | ساخت شهر در مریخ

امارات و ساخت شهر در مریخ

چندین سال است که نام امارات به عنوان کشوری سرمایه دار و کشوری که خیلی خوب توانسته پیشرفت کند و گلیم خود را از آب بیرون بکشد، بر سر زبان ها افتاده است و این موضوع به خوبی در آسمانخراش های بیشمار، هتل ها و ساختمان های لوکس و… در این کشور معلوم است. به همین دلیل است که گردشگران زیادی جذب این کشور می شوند چون در هر بار سفر می توانند با یک ایده ی خاص و دیدنی و جدید در این کشور روبرو شوند. اما در جدیدترین بلند پروازی های این کشور مشخص شده که امارات دنبال ساخت شهر در مریخ (Mars) است. ولی چیزی که هنوز مشخص نیست این است که این موضوع شدنی است؟ و اصلا تا چه اندازه صحت دارد؟ در ادامه همراه الی گشت باشید تا به طور کامل از چند و چون این موضوع اگاه شوید.
از آنجا که ایده های امارات همیشه خارق العاده و گاهی از نظر خیلی ها نشدنی بوده اند اما به واقعیت پیوسته اند، بنابراین بعید نیست که این خبر هم صحت داشته باشد. همانطور که می دانید رویای سفر به کره های دیگر و زندگی در آنها همیشه از آرزوهای انسان بوده است که برای رسیدن به آن، کارهای زیادی هم انجام داده است.سیاره ی مریخ چهارمین سیاره ی منظومه ی شمسی است که دور خورشید می گردد.

مطالب مرتبط:
۶ واقعیت تاریخی جالب از قرون وسطی
در تصاویر: عجیب ترین آیین های قدیمی دنیا

این سیاره را شبیه ترین سیاره به زمین دانسته اند چرا که در ان علائم حیاتی زندگی مثل وجود آب اثبات شده است و طبق نظر دانشمندان، اگر روزی رویای زندگی در خارج کره ی زمین تحقق پیدا کند، مطمئنا مریخ مناسب ترین گزینه است.
ابن سیاره بسیار سرد است چرا که نصف نوری که از خورشید به زمین می رسد، به مریخ می رسد و علاوه بر این، طول سال در این سیاره تقریبا ۲ برابر زمین و ۶۷۸ روز است. اولین بار، بحث زندگی در کره ی مریخ توسط سازمان ناسا و کمپانی اسپیس ایکس مطرح شد و آنها با مطالعات زیاد روی این کره ی سرد، زندگی در مریخ را ممکن دانستند.

امارات چه برنامه ای برای ساخت شهر در مریخ دارد؟

پیشرفتی که امروزه امارات متحده ی عربی به آن رسیده، حاصل درامدهای هنگفتی است که از فروش نفت و گاز و مخصوصا صنعت گردشگری بدست آورده است و باعث تبدیل آن به یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا شده است. بنابراین از پس هزینه های گزافی که برنامه ای مانند ساخت شهری در فضا دارد، به خوبی می تواند بربیاید.

حالا مقامات این کشور اعلام کرده اند که می خواهند شهری به بزرگی شیکاگو (شهری در آمریکا) روی مریخ بسازند و تا صد سال آینده، آن را افتتاح می کنند و از همین سال هم قرار است استارت آن را با فرستادن محققان و دانشمندان خود به فضا بزنند.


شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی، در اجلاس دولت جهانی دبی در این باره گفته است: انسان هر رویایی داشته باشد می تواند آن را تحقق دهد چرا که جاه طلبی های انسان حد و مرز ندارد. برای شروع قرار است چندین فرد تحصیل کرده در زمینه ی هوافضا را به خارج کره ی زمین بفرستیم تا آنها بتوانند امکان تامین آب و غذا و انرژی در آنجا را بررسی کنند.
از انجا که مقامات ۱۳۸ کشور دنیا در این اجلاس حضور داشتند به نظر می رسد این موضوع کاملا جدی است.

حقایقی از پروژه ی اماراتی ها

– نام پروژه ی ساخت شهر در مریخ، پروژه ی شهر شادی است.
– برای تحقق این پروژه، مدت زمان ۱۰۰ سال یعنی تا سال ۲۱۱۷ در نظر گرفته شده است.
– منتقدان بر این عقیده اند که ساخت شهر در مریخ به این راحتی ها نیست و ۱۰۰ سال زمان خیلی کمی برای این ایده است و خیلی هم پر هزینه خواهد بود بنابراین اماراتی ها بهتر است واقع بینانه تر به قضیه فکر کنند.
– مقامات امارات گفته اند که در این باره خوب فکر کرده اند و تا سال ۲۰۲۱ برنامه ی بسیار دقیقی دارند و به مرور، خبرهای جدیدی از پیشرفت خود را انتشار می دهند.

مطالب مرتبط

آشنایی با آداب و رسوم مردم عمان

 با بهترین سواحل پاتایا برای شنا کردن آشنا شوید !

معرفی هتل سینامون گرند کلمبو ( Cinnamon Grand Colombo ) سریلانکا