۶ واقعیت تاریخی جالب از قرون وسطی

اروپا تاریخ با ارزشی دارد و جای فوق العاده ای است و مطمئنا یکی از دوران های زمانی ای که در شکل گیری فرهنگ اروپا تاثیر به سزایی داشته است، دوران قرون وسطی است طوری که بسیار از معماری های قدیمی ای که در کشورهای اروپایی به چشم می خورد، یادگار همان دوران است. حتی سبکی در معماری به نام «معماری قرون وسطایی» هم تاثیر گرفته از این دوران است. جالب است بدانید خیلی از فیلم ها هم از آن دوران الهام گرفته اند و به همین دلیل بد نیست با واقعیاتی در مورد آن آشنا شوید. الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
شاهکارهای معماری قرون وسطی
جاذبه های زیبای شرق اروپا

۱) باور نداشتند که زمین، مسطح است
اکثر مردم احتمالا این را می دانند که کلاه های وایکینگ ها، شاخ نداشته است. هر دو مورد، بخش هایی از اسطوره سازی افراد مربوط به سلطنت ویکتوریا در مورد دوره قرون وسطی می باشد.

حقایق قرون وسطی
۲) افراد حق رأی دادن داشتند
حق رأی برای برخی افراد اقلیت. نه برای نماینده دولت ملی – چرا که به واقع، هیچ چیز قرون وسطی وجود نداشت – بلکه برای رای در سیاست های محلی. در فرانسه، در قرون ۱۲ام و ۱۳ام و فراتر از آن، بسیاری از شهرها و روستاها، در سطح محلی به صورت یک بخش، اداره می شدند و اغلب، انتخابات سالانه برای “کنسول ها” و” نمایندگان” انجام می شد، که در آن، بسیاری از ساکنان مرد می توانستند رای دهند.

۳) کلیسا، محاکمه جادوگران را انجام نمی داد
محاکمه جادوگران در مقیاس بزرگ و پاسخ پارانوئید جمعی به کلیشه جادوگر بد، مربوط به قرون وسطا نیست، بلکه پدیده مدرن زود هنگامی است که پیشتر در قرون ۱۶ و ۱۷ نمود پیدا کرده است. برخی موارد آزمایش های جادوگری در قرون وسطی، وجود داشته و این موارد، در سرزمین های آلمانی زبان در قرن ۱۵ گسترده تر شد، اما افراد مسئول تعقیب قانونی، تقریبا همیشه مقامات مدنی بودند نه مسئولان کلیسا.

نقش کلیسا در قرون وسطی

۴) آنها رنسانس داشتند و علوم تجربی را اختراع کردند
هنگامی که مردم در مورد “رنسانس” صحبت می کنند، معمولا به معنای پذیرش خود آگاهانه مدل های کلاسیک در ادبیات، هنر، معماری و یادگیری در پایان قرون وسطی خواهد بود. این امر معمولا یکی از راه هایی است که از “قرون وسطایی” به مسیرهای «مدرن» تفکر، نقل مکان کردیم.

۵) مجبور نبودید در کلیسا، ازدواج کنید
در واقع، شما قطعا در کلیسا ازدواج نکردید: کسانی که می خواستند ازدواج شان با تشریفات باشد، معمولا این کار را در دروازه رو به حیاط کلیسا انجام می دادند. اما در هر صورت، زوج ها به کلیسا یا کشیش و یا اعلان ازدواج در کلیسا و یا هر متعلقات مذهبی دیگری نیاز نداشتند

۶) از فواصل بسیار طولانی به مسافرت و داد و ستد می پرداختند
ممکن است این طور باشد که اکثریت مردم قرون وسطی – به ویژه کسانی که در حومه شهر زندگی می کردند – به ندرت به فواصل دور از جایی که زندگی می کردند، سفر کرده باشند اما این امر، مربوط به بسیاری از مردم در سال های بسیار دور بوده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code