بلیط هواپیما

امن ترین ایرلاین های جهان در سال ۲۰۱۸

فهرست امن ترین ایرلاین های جهان اعلام شد

همه ما دوست داریم سفری امن و آسوده داشته باشیم و خیالمان از بابت امنیت پرواز راحت باشد. به همین دلیل سعی می کنیم بلیط هواپیمای خود را از ایرلاین های معتبر و مشهور تهیه کنیم. به نظرتان امن ترین ایرلاین های جهان کدام شرکت ها هستند؟ وبسایت AirlineRatings.com با بررسی ۴۰۹ ایرلاین معتبر بین المللی لیست امن ترین ایرلاین های جهان و البته ناامن ترین ایرلاین ها را منتشر کرده است. با الی گشت همراه باشید تا با این شرکت های هواپیمایی آشنا شویم.

امن ترین ایرلاین های جهان سوئیس ایرویز

آمار ۲۰ ایرلاین امن دنیا

مطالب مرتبط:
سال ۲۰۱۷ امن ترین سال برای مسافرت هوایی لقب گرفت
بهترین شرکت های هواپیمایی سال ۲۰۱۸

این وبسایت برای رتبه بندی ایرلاین ها، آمار سوانح و حوادث هوایی، عمر ناوگان و نظر کارشناسی متخصصین صنعت هواپیمایی در مورد تجهیزات را در نظر گرفته است. هواپیمایی کانتاس در چهار سال گذشته عنوان امن ترین ایرلاین دنیا را از آن خود کرده بود، اما امسال با کمی جابجایی در کنار سایر ۱۹ ایرلاین امن دنیا قرار گرفته است. شرکت های هواپیمایی بریتیش ایرلاینز و ویرجین تنها ایرلاین های انگلیسی این لیست هستند. هواپیمایی سنگاپور که طبق نظرسنجی ها بهترین ایرلاین برای سفرهای طولانی لقب گرفته، هواپیمایی سوئیس و ایرنیوزلند، امارات، الاتحاد، کی ال ام (KLM) و لوفت هانزا از جمله امن ترین ایرلاین های دنیا در سال ۲۰۱۸ اعلام شدند. در این لیست تنها دو ایرلاین آمریکایی (آلاسکا ایرلاینز و هاوایین) در این لیست مشاهده می شوند و دلتا و یونایتد ایرلاینز به دلیل بالا آمدن ایرلاین های امارات و هواپیمایی اردن در فهرست ۲۰ تایی امن ترین ایرلاین های جهان امسال قرار ندارند.

امن ترین ایرلاین های جهان هاوایی

لیست ۲۰ تایی «امن ترین ایرلاین جهان» به ترتیب حروف الفبا

 • ایر نیوزلند (Air New Zealand) – نیوزلند
 • آلاسکا ایرلاینز (Alaska Airlines) -آمریکا
 • آل نیپون ایرویز (All Nippon Airways) –ژاپن
 • بریتیش ایرویز (British Airways) -انگلیس
 • کاتای پسیفیک ایرویز (Cathay Pacific Airways) -هنگ کنگ
 • امارات (Emirates) -امارات
 • الاتحاد (Etihad Airways) -امارات متحده عربی
 • اوا ایر (EVA Air) -تایوان
 • فینر (Finnair) -فنلاند
 •  هاوایین ایرلاینز (Hawaiian Airlines) -ایالات متحده
 • ژاپن ایرلاینز (Japan Airlines) -ژاپن
 • کی ال ام (KLM) –هلند
 • لوفت هانزا (Lufthansa) -آلمان
 • کانتاس (Qantas) -استرالیا
 • هواپیمایی اردن (Royal Jordanian Airlines) -اردن
 • هواپیمایی اسکاندیناوی (Scandinavian Airline System) -سوئد
 • سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines) -سنگاپور
 • سوئیس ایرویز (Swiss) –سوئیس
 • ویرجین آتلانتیک (Virgin Atlantic) -انگلیس
 • ویرجین استرالیا (Virgin Australia) -استرالیا
بریتیش ایرویز امن ترین ایرلاین های جهان

جفری توماس، سردبیر وبسایت AirlineRatings.com در رابطه با این لیست می گوید: «ما برای انتخاب امن ترین ایرلاین های جهان همیشه شرکت های هواپیمایی پیشگام در نوآوری ایمنی، کیفیت و عملکرد پرواز و به کار گیری ناوگان جدید و پیشرفته مثل هواپیماهای ایرباس ای ۳۵۰ و بوئینگ ۷۸۷ را در نظر می گیریم. هواپیمایی کانتاس در طول ۶۰ سال گذشته همیشه در زمینه امنیت پرواز و تجهیزات پیشرفته سرآمد بوده است و تلفاتی در سوانح هوایی نداشته است. اما این آمار صرفا محدود به کانتاس نیست؛ ایرلاین های باسابقه مثل هاوایین و فینر نیز چنین سابقه درخشانی در زمینه امنیت پرواز دارند.»

این وبسایت لیست امن ترین ایرلاین های ارزان قیمت (low-cost airlines) را نیز مشخص کرده است. شرکت هواپیمایی ایرلندی ایر لینگاس (Aer Lingus) و شرکت های هواپیمایی بریتانیایی فلای بی (Flybe) و توماس کوک (Thomas Cook) در صدر این لیست قرار دارند و جایی برای ایرلاین های ایزی جت و Ryanair باقی نگذاشته اند. این ایرلاین ها بر خلاف بسیاری از ایرلاین های ارزان قیمت توانسته اند تمام استانداردهای ایمنی سازمان بین المللی یاتا را کسب کنند و آمار درخشانی در زمینه امنیت پرواز داشته باشند.

امن ترین ایرلاین های جهان امارات

البته وبسایت AirlineRatings.com تنها سازمانی نیست که فهرست امن ترین ایرلاین های جهان را منتشر می کند. مرکز ارزیابی داده های سوانح ایرلاین ها (JACDEC) در آلمان نیز همین رده بندی را انجام می دهد. در لیست این مرکز، کاتای پسیفیک در صدر امن ترین ایرلاین ها قرار دارد و ایرنیوزلند پس از آن در رتبه دوم قرار می گیرد. قطر ایرویز و KLM نیز در رده های بعدی جای می گیرند. در این لیست ویرجین در رده چهاردهم، بریتیش ایرویز در رده نوزدهم و ایزی جت در رده بیست و هشتمین ایرلاین امن دنیا قرار گرفته اند.

 

ناامن ترین ایرلاین های دنیا

این وبسایت علاوه بر انتشار لیست امن ترین ایرلاین های جهان، ناامن ترین آن ها را نیز اعلام می کند. در رده بندی انجام شده، هواپیمایی ایر کوریو (Air Koryo) متعلق به کشور کره شمالی، بلو وینگ ایرلاینز (Bluewing Airlines) متعلق به کشور سورینام، تریگانا ایر سرویس (Trigana Air Service) اندونزی و چهار ایرلاین نپالی (بودا ایر، نپال ایرلاینز، تارا ایر و یتی ایرلاینز) از جمله ناامن ترین ایرلاین های دنیا شناخته شدند.

امن ترین ایرلاین های جهان ایرنیوزلند

امن ترین سال برای سفرهای هوایی

شبکه ایمنی حمل و نقل هوایی (ASN) آمار تمام سوانح و حوادث هوایی در جهان را ثبت می کند. در گزارش منتشر شده توسط این وبسایت در سال گذشته تنها ۱۰ سانحه هوایی مرگبار در سرتاسر جهان اتفاق افتاده که منجر به مرگ ۴۴ نفر شده است. این آمار در سال گذشته ۱۶ حادثه مرگبار و ۳۰۲ کشته بوده است و به این ترتیب با کاهش چشمگیر سوانح هوایی مواجه بوده ایم.

با توجه به این  که در سال گذشته حدود ۳۶٫۸ میلیون مسافر با هواپیما سفر کرده اند، این آمار به این معناست که در هر ۷٫۳۶ میلیون پرواز تنها ۱ حادثه مرگبار اتفاق افتاده است!

منبع: traveller.com.au

هواپیمای آب نشین چیست و چه انواعی دارد؟
هواپیمای آب نشین چیست و چه انواعی دارد؟
آشنایی با آژانس ایمنی هوانوردی اروپا و چند مفهوم هواپیمایی دیگر
آشنایی با آژانس ایمنی هوانوردی اروپا و چند مفهوم هواپیمایی دیگر
آشنایی با شرکت هواپیمایی کانتاس
آشنایی با شرکت هواپیمایی کانتاس
هواپیماها چگونه بازیافت می شوند؟
هواپیماها چگونه بازیافت می شوند؟