بلیط هواپیما

این افراد، بدترین همسفران در طول پرواز هستند!

بدترین همسفران پرواز

کسانی که زیاد با هواپیما سفر می کنند حتما تجربه مواجهه با همسفران بد و اذیت کننده را داشته اند. در طول پرواز مجبوریم چند ساعتی را کنار بغل دستی مان بنشینیم و اگر صندلی وسط نشسته باشیم که وضع بدتر خواهد بود. البته گاهی بغل دستی آنقدر خوش سفر است که نه تنها در طول پرواز به ما خوش می گذرد بلکه تبدیل به دوستی برای همیشه می شود. اما در این مطلب قصد داریم برخی از بدترین همسفران پرواز را به شما معرفی کنیم که امیدواریم هیچ وقت با آن ها مواجه نشوید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مسافر

مسافری با یک عالمه وسیله!

مطالب مرتبط:
مسافران هواپیما چه حقوقی دارند؟
نکات کاربردی برای سفر هوایی با کودکان

وقتی وارد هواپیما می شوید و صندلیتان را پیدا می کنید محفظه ای بالای سرتان برای قرار دادن بار وجود دارد. همان طور که می دانید طبق قوانین ایرلاین ها هر مسافر اجازه دارد میزان مشخصی بار و ساک دستی با خود به داخل کابین ببرد. اکثر مسافران تنها یک ساک و کیف دستی کوچک همراهشان دارند و بقیه چمدان ها را به قسمت بار تحویل داده اند. اما برخی از مسافران هستند که کلی وسیله و ساک دستی و چمدان همراه با خود به داخل هواپیما می آورند. ممکن است وقتی به صندلیتان می رسید متوجه بشوید که فضای جلوی صندلی توسط همسایه بغلی دستی تان اشغال شده و محفظه بار بالای سرتان نیز پر از وسیله و کاپشن و پلاستیک های مختلف متعلق به همسفرتان است! در این صورت یا باید اعتراض کنید یا چندین ساعت را در وضعیت ناراحت به سر ببرید و هیچ لذتی از پرواز خود نبرید. قسمت بدتر داستان اینجاست که همسفرتان در یکی از ساک های بالا سرتان خوراکی و میوه و تنقلات داشته باشد و مدام در طول پرواز بخواهد بلند شود و ساک ها را جابجا کند! اینجاست که واقعا باید تا آخر سفر صبر ایوب داشته باشید.

مسافران هواپیما

تصرف دسته صندلی!

تمام مسافرانی که با هواپیما سفر کرده اند می دانند که صندلی وسط بدترین صندلی است! یکی از بدی های صندلی وسط این است که دسته های صندلی را با بغل دستی ها به اشتراک می گذارد. بنابراین باید امیدوار باشید که بغل دستی تان به دسته صندلی آن طرف قانع باشد و این یکی را برای شما باقی بگذارد. اما اگر از آن دست مسافرانی باشد که هردو دستش را روی دسته های صندلی می گذارد آن وقت جایی برای شما باقی نمی ماند! در این صورت یا باید در طول پرواز معذب باشید و دست هایتان را روی پایتان بگذارید یا به او اعتراض کنید که در این صورت هم ممکن است به حرفتان گوش کند یا نه. خلاصه که در درجه اول امیدواریم با چنین همسفر پرواز مواجه نشوید، اما اگر شدید هم امیدواریم زودتر به توافق مشترک برسید و بتوانید سفری راحت و لذتبخش تجربه کنید.

دسته صندلی هواپیما

مسافران پرخور!

فکر کنید روی صندلیتان آرام نشسته اید و منتظر بلند شدن هواپیما هستید. ناگهان مسافری از راه می رسد و در صندلی کنار شما می نشیند و از همان بدو ورود شروع به خوردن هله هوله و تنقلات می کند. بعضی مسافران هستند که هنگام استرس شروع به پرخوری می کنند و وقتی سوار هواپیما می شوند به دلیل استرس و نگرانی بیشتر می خورند. این مسافران مدام کیسه های خوراکی را باز می کنند آشغال هایشان را در سطح آشغال پرت می کنند و در این مسیر به بقیه مدام تنه می زنند و باعث اذیت و آزارشان می شوند. تنها چاره ای که دارید این است که امیدوار باشید هرچه زودتر آذوقه شان تمام شود و بتوانید کمی در آرامش استراحت کنید. البته تازه بعدش دستشویی رفتن همسفرتان شروع می شود و هر از گاهی با کلی تنه زدن و لگد کردن پایتان از جایشان بلند می شوند تا به سرویس بهداشتی بروند. این دسته از مسافران هم از بدترین همسفران پرواز هستند امیدواریم با آن ها روبرو نشوید.

سفر با هواپیما

 کودک بیش فعال

حتما در مهمانی ها و در فامیل و آشنایان کودکان بیش فعال را دیده اید. این کودکان انرژی بسیار بالایی دارند و مدام در حال شیطنت و اذیت کردن بقیه هستند. حالا فرض کنید از شانس بد کودک بیش فعالی همراه با والدینش بغل دستتان یا حتی پشت سرتان بنشیند. کودک همسفر شما ممکن است از ابتدای پرواز به صندلیتان لگد بزند، مدام ورجه وورجه کند، خوراکی هایش را روی شما پرت کند و خلاصه آنقدر سر و صدا کند که نتوانید یه یک لحظه چشم روی هم بگذارید! گاهی بعضی بچه ها هم از شما خوششان می آید و تمام توجه و آزارشان متوجه شما می شود! ممکن است در حال چرت زدن باشید و ناگهان اسباب بازی بزرگی محکم روی شما پرت شود یا آنقدر سر و صدا کند که چرتتان پاره شود. در این مواقع معمولا پدر و مادر ها هم کاری نمی کنند یا آنکه کاری از دستشان برنمی آید. از طرفی وظیفه مهماندارها هم نیست که کودکان شیطان را تربیت کنند. بنابراین امیدوار باشید با چنین بچه های جهنمی روبرو نشوید و اگر هم شدید امیدوار باشید والدینش آنقدر مسئولیت پذیر باشند که هرطور شده او را آرام و سرگرم کنند.

کودک بیش فعال

همسفر بدبو!

پرواز با هواپیما را در نظر بگیرید! تعداد زیادی مسافر برای چندین ساعت در یک محفظه فلزی دربسته قرار دارند و برخلاف اتوبوس و اتومبیل به هیچ وجه نمی توانید پنجره ها را باز کنید! بنابراین در طول پرواز خبری از هوای تازه نیست و شما مجبورید همنیشنی همسفرانتان را تا آخر پرواز تحمل کنید. حالا فرض کنید مسافری بغل دستتان می نشیند و بو می دهد. حالا یا چندروزی است حمام نکرده یا آنقدر شکمو بوده که درست قبل از پرواز غذاهای حاوی سیر و پیاز خورده است! ولی گناه شما و بقیه مسافران چیست که باید چند ساعت این بوهای ناخوشایند را تحمل کنند! در اینطور مواقع معمولا کاری هم از دست شما برنمی آید و مجبورید حواستان را پرت کنید تا کمتر متوجه بوی ناخوشایند همسفرتان شوید. این قبیل همسفران بدترین همسفران پرواز هستند و پرواز را برای شما به تجربه ای بد و ناخوشایند تبدیل می کنند. بنابراین امیدوار باشید که هرکس آنقدر فرهنگ اجتماعی داشته باشد که قبل از پرواز دوش بگیرد و در صورت نیاز از اسپری و عطرهای خوشبو استفاده کند تا به حقوق همسفرانش احترام بگذارد.

منبع: tripsavvy.com

نکته های سفر از زبان مهمانداران هواپیما
نکته های سفر از زبان مهمانداران هواپیما
هواپیمای خورشیدی ای که تا ابد پرواز می کند
هواپیمای خورشیدی ای که تا ابد پرواز می کند
چگونه کودک خود را در هواپیما سرگرم کنیم؟
چگونه کودک خود را در هواپیما سرگرم کنیم؟
۵ رازی که نمی توانید از مهمانداران هواپیما پنهان کنید!
۵ رازی که نمی توانید از مهمانداران هواپیما پنهان کنید!