بر سر سکه هایی که در فواره ها می اندازید چه می آید؟

فواره تروی

فواره Trevi  در رم یک سنت دیرینه دارد : اگر شما به پشت در مقابل فواره بایستید و از سمت شانه چپ خود یک سکه درون آن پرتاب کنید ، به شما ضمانت داده می شود تا دوباره به رم برگردید . هر روزه هزاران نفر در این مراسم شرکت می کنند ، که برابر با حدود ۱۵٫۰۰۰ دلار در هفته و تقریباً ۱ میلیون دلار در سال سکه جمع آوری می شود.

انجمن خیریه کلیسای کاتولیک کاریتاس هر روز در حدود یک ساعت سکه ها را جارو می کند و پول عاید از آن را میان فقرا و نیازمندان تقسیم می کنند . آنها حتی یک سوپر مارکت با اجناس ارزان قیمت را در سال ۲۰۰۸ از محل جمع آوری این سکه ها راه اندازی کردند.

در حالی که نیاز است تا فواره Trevi  هر روز تمیز شود ، باقی فواره های مشهور جهان هر چند ماه این عمل را انجام می دهند . به طور مثال فواره Bellagio  دردریاچه لاس وگاس چیزی در حدود ۱۲٫۰۰۰ دلار در سال جمع آوری می کند که صرف یک سیستم نظافت کار آمد می شود . بر اساس اظهارات مجله Journal یک جارو برقی بزرگ هر آنچه که در زمین و دریاچه است را می مکد . پول ها الک می شوند و سپس در یک میکسر سیمان که با حوله پوشانده شده است سرازیر می شوند و به مانند فواره Trevi عواید حاصل از آن صرف خیریه هایی مثل ” مسکن برای بشر” می شود.

به طور مشابهی ، فواره های مرکز خرید آمریکا در مینسوتا در حدود ۲٫۰۰۰ دلار در ماه درآمد دارد که به انجمن ها و خیریه ها اهدا می شود . تمام ۲۴ فواره کافه های Rainforest در حدود ۲۵٫۰۰۰ دلار در سال در آمد دارند که به انجمن های محیط زیست اهدا می شوند و فواره های دیزنی لند ۱۸٫۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۴ درآمد داشتند که به کودکان بی سرپرست اهدا شد .

دیگر فواره جذاب ، فواره بنای یادبود قربانیان ۱۱ سپتامبر در نیویورک است که با وجود ممنوع بودن پرتاب سکه به داخل آن تقریباً ۳٫۰۰۰ دلار آز آن جمع آوری می شود.

به طور جالبی یکی از بزرگترین فواره های دنیا ، فواره Buckingham در شیکاگو تنها در حدود ۲۰۰ دلار در سال درآمد دارد .

 

منبع : Travelandleisure

فواره تروی
کشف این مومیایی های ایتالیا دنیا را در حیرت فرو برد+ تصویر
کشف این مومیایی های ایتالیا دنیا را در حیرت فرو برد+ تصویر
۶ جاذبه معروف بولونیا در ایتالیا+ تصویر
۶ جاذبه معروف بولونیا در ایتالیا+ تصویر
بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل
بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل
جزیره پوگلیا ایتالیا؛‌ دیدنی یا ترسناک؟
جزیره پوگلیا ایتالیا؛‌ دیدنی یا ترسناک؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code