بلیط هواپیما

بزرگ‌ترین هتل جهان; تعریف جدیدی از واژه خارق العاده

بزرگترین هتل جهان

بزرگ‌ترین هتل جهان با بیش‌از ۱۰هزار اتاق و سوئیت اقامتی

هتل ابرج کودای (Abraj Kudai) بزرگ‌ترین هتل جهان که قرار است در شهر مکه افتتاح شود، با هزینه‌ای بالغ‌ بر ۳٫۵ میلیارد دلار در حال ساخت است. این هتل متعلق به وزارت دارایی و اقتصاد عربستان صعودی است و با داشتن ۱۲ برج درکنار ساختمان اصلی هتل و داشتن ۱۰هزار اتاق و بیش‌ از ۷۰ رستوران از مسافران ورودی به این شهر میزبانی می کند.

مطالب مرتبط:
با ۳ مورد از باشکوه ترین هتل های دنیا آشنا شوید
گران ترین هتل های اروپا را کجا می توان یافت؟

برطبق پروژه تدوین شده، هتل مساحتی حدود ۱٫۴میلیون مترمربع خواهد شد و طبقات اصلی این مجموعه به مهمانان ویژه و سلطنتی اختصاص خواهد یافت. تعدادی سکوی فرود هلی‌کوپتر نیز در این هتل تعبیه شده‌اند تا مسافران اختصاصی بتوانند به آسانی به بخش‌های مختلف هتل دسترسی داشته باشند. هتل ابرج کودای، نه تنها عنوان بزرگ‌ترین هتل جهان را براساس تعداد اتاق‌ها و سوئیت‌هایش دراختیار خواهد داشت، بلکه بزرگ‌ترین گنبد جهان را نیز برروی بلندترین برج این مجموعه به نام خود ثبت خواهد کرد.

گردشگران با رزرو هتل‌ کودای به ویژگی‌های منحصربه فرد آن دست خواهند یافت، که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استخرهای کاملا لوکس و مدرن، مراکز تفریحی، مراکز ماساژ درمانی متعدد و ترانسفر با خودروهای سوپرلوکس اشاره کرد. طراحی داخلی هتل را یک شرکت انگلیسی به نام Areen Hospitality انجام می‌دهد که به سبب توجه دقیق به جزئیات و طراحی‌های مجللی که پیش از این داشته، مشهور است.
طبق پیش بینی‌ها قرار است این هتل در سال ۲۰۱۷ افتتاح شود، اما مشکلات اقتصادی می‌تواند افتتاح آن را تا سال ۲۰۱۸ به تاخیر بیاندازد. بدون شک ساخت این هتل ۵ستاره و سوپر مدرن، تحولی بزرگ در صنعت گردشگری عربستان و شهر مکه به دنبال خواهد داشت و می‌تواند تبدیل به یکی از اصلی‌ترین مکان‌های اقامتی برای میلیون‌ها گردشگر ورودی به این شهر شود.

بزرگترین هتل جهان
بزرگترین هتل جهان
باغ گل معجزه دبی، جاذبه ای شگفت انگیز در دل کویر
باغ گل معجزه دبی، جاذبه ای شگفت انگیز در دل کویر
موزه جنگ استقلال ترکیه
موزه جنگ استقلال ترکیه
جاذبه های گردشگری شهر رواِن در فرانسه
جاذبه های گردشگری شهر رواِن در فرانسه
تنها موزه ای در جهان که سر بریده انسان را به نمایش می گذارد! + تصاویر
تنها موزه ای در جهان که سر بریده انسان را به نمایش می گذارد! + تصاویر