بلیط هواپیما

با بزرگ ترین فرودگاه مینیاتوری جهان آشنا شویم +ویدئو

بزرگ ترین فرودگاه مینیاتوری جهان در هامبورگ

فرودگاه ها معمولا آنقدر بزرگ و شلوغ هستند که هر آن احتمال دارد در آن ها گم شویم. اما در آلمان فرودگاهی بسیار مدرن و مجهز وجود دارد که بسیار کوچک است و کل فرودگاه را می توانید ببینید!  این فرودگاه در واقع یک فرودگاه مینیاتوری است و تمام تجهیزات و ساختمان های یک فرودگاه واقعی را در اندازه های مینیاتوری در خود جای داده است. حتی هواپیماهای ایرلاین های مشهور هم به طور مرتب به این فرودگاه پرواز مستقیم دارند! البته بلیط هواپیمای این فرودگاه در واقع، همان بلیط بازدید از این نمایشگاه است! این فرودگاه اگرچه فرودگاهی کوچک است، اما بزرگ ترین فرودگاه مینیاتوری جهان محسوب می شود. با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به این فرودگاه جالب بزنیم.

فرودگاه مینیاتوری هامبورگ آلمان

فرودگاه مینیاتوری نافینگن

مطالب مرتبط:
بهترین هواپیمای کاغذی جهان
۴ هتل هواپیمایی منحصربفرد: در این هواپیماها می توانید اقامت کنید!

فرودگاه نافینگن (Knuffingen Airport) در مجموعه سرزمین عجایب مینیاتوری هامبورگ قرار دارد و در چند سال اخیر به یکی از جاذبه های اصلی شهر هامبورگ تبدیل شده است. این مدل فرودگاهی، بزرگ ترین فرودگاه مینیاتوری جهان به شمار می رود و بر اساس مدل فرودگاه هامبورگ ساخته شده است. در این فرودگاه مینیاتوری تمام جزئیات و ریزه کاری های یک فرودگاه واقعی رعایت شده و به همین دلیل، ساخت آن بیش از ۶ سال طول کشیده است. فرودگاه مینیاتوری نافینگن برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ بازگشایی شد و امروزه به یکی از جاذبه های محبوب هامبورگ آلمان تبدیل شده است.

بزرگ ترین فرودگاه مینیاتوری جهان در هامبورگ

تجهیزات فرودگاه

در این فرودگاه بیش از ۴۰ فروند هواپیمای مینیاتوری وجود دارد که متعلق به ایرلاین های مختلف است؛ جالب اینکه این هواپیماها مثل یک فرودگاه واقعی پرواز می کنند و در باند فرودگاه فرود می آیند! همچنین اتومبیل ها، یدک کش ها و سایر وسایل نقلیه ای که در یک فرودگاه واقعی وجود دارد در این فرودگاه نیز دیده می شود: بیش از ۹۰ وسیله نقلیه در محوطه فرودگاه وجود دارند که به طور اتوماتیک حرکت می کنند. در ویدئویی که در انتهای این پست برای شما آماده کردیم می توانید ببینید که ساز و کار این فرودگاه دقیقا مثل یک فرودگاه واقعی است! اگر همچنان فکر می کنید که این فرودگاه مینیاتوری یک ماکت اسباب بازی کوچک است باید به عرضتان برسانیم که علاوه بر ۴۰ فروند هواپیما، این فرودگاه دارای ۴۰۰۰۰ لامپ، ۱۵۰۰۰  آدم کوچولو، ۵۰۰ ماشین، ۱۰۰۰۰ درخت، ۵۰ قطار، ۱۰۰۰ واگن، ۱۰۰ تابلو و ۳۰۰ ساختمان است!!! فرودگاه مینیاتوری در مساحتی حدودا ۶۴۰۰ متر مربع احداث شده است. ساخت این فرودگاه بیش از ۶ سال طول کشیده، ۱۵۰۰۰۰ ساعت روی ساخت جزئیات کار شده و هزینه ای بالغ بر ۴٫۸ میلیون دلار صرف تکمیل و تجهیز این فرودگاه شده است.

فرودگاه مینیاتوری نافینگن

ایرلاین های فعال در این فرودگاه!

بله، این فرودگاه مینیاتوری کاملا شبیه یک فرودگاه واقعی است؛ پس جای تعجب نیست که ساز و کارش نیز مثل فرودگاه های بین المللی باشد. در این فرودگاه هواپیماهایی از شرکت های هواپیمایی مختلف وجود دارند و هر ازگاهی به مقاصد خیالی پرواز می کنند و دوباره در این فرودگاه به زمین می نشینند. طبق آمار وبسایت این مجموعه، برخی از هواپیماهای موجود در این فرودگاه عبارتند از:

هواپیمایی لوفت هانزا: ایرباس ای ۳۱۹-۱۰۰، ایرباس ای ۳۲۱، بوئینگ ۷۳۷-۳۰۰، بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰، ایرباس ای ۳۴۰-۶۰۰، ایرباس ای ۳۸۰-۸۰۰

هواپیمایی ایرفرانس: بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ ای آر

تای ایرویز: ایرباس ای ۳۸۰-۸۰۰

کی ال ام (KLM): بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ ای آر

هواپیمایی امارات: بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ ای آر و بوئینگ ۷۷۷ اف

ترکیش ایرلاین: بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰WL

سوئیس ایر: ایرباس ای ۳۲۱

امکانات فرودگاه مینیاتوری هامبورگ

فرودگاه ۲۴ ساعته فعال است!

هواپیماهای ذکر شده تنها گوشه ای از هواپیماهایی هستند که در این فرودگاه مینیاتوری فعالیت می کنند. فرودگاه نافینگن در زمره فرودگاه بین المللی و معتبر دنیا قرار دارد، تنها با این تفاوت که کمی (فقط کمی) اندازه اش کوچک تر از فرودگاه های دیگر است! بازدید از این فرودگاه مثل حضور در سرزمین آدم کوچولوهاست: هواپیماها برای تیک آف و پرواز آماده می شوند و یدک کش های کوچک، اتوبوس های کوچک، مهندسین پرواز کوچک و خلبان های کوچک! مقدمات پرواز را آماده می کنند. یکی از نکات قالب توجه در مورد این فرودگاه مینیاتوری این است که فرودگاه به طور شبانه روزی فعالیت می کند و در طول شب نیز پروازهایی را به مقاصد ناکجاآباد انجام می دهد! البته از آنجا که این فرودگاه کمی با فرودگاه های دیگر فرق دارد، روز و شبش هم کمی متفاوت است. در این فرودگاه مینیاتوری هر چند دقیقه یک بار شب می شود! فرودگاه تاریک می شود و بعد، تمام ۴۰۰۰۰ لامپ و چراغ این فرودگاه روشن می شوند. تماشای فعالیت و حرکت هواپیماهای مینیاتوری در شب نیز تجربه ای دیدنی و تماشایی است.

فرودگاه مینیاتوری هامبورگ

امکانات فرودگاه مینیاتوری

این فرودگاه بسیار مدرن و مجهز است و امکانات و تسهیلات رفاهی کاملی برای مسافران خیالی خود فراهم کرده است! در مقابل ساختمان ترمینال محوطه پارکینگ وجود دارد و اتومبیل های پارک شده بسیاری را می توانید در این پارکینگ مشاهده کنید. همینطور یک ایستگاه قطار در نزدیکی فرودگاه وجود دارد که قطاری مینیاتوری در فواصل زمانی منظم در آن حرکت می کند و مسافران را به مقصد می رساند! برج مراقبت و محوطه ای برای سوار و پیاده شدن مسافران نیز از جمله امکانات این فرودگاه مینیاتوری است. قسمتی نیز برای تعمیر هواپیماها وجود دارد و هواپیماهایی که دچار نقص فنی شده باشند برای تعمیر به این قسمت برده می شوند. در گوشه ای از فرودگاه تابلوی پروازهای فرودگاه نافینگن قرار دارد و ظاهرا روزانه ۱۸۰ پرواز ورودی و خروجی در این فرودگاه انجام می شود! این تابلو هم کاملا شبیه تابلو پرواز فرودگاه های واقعی است و اطلاعات پرواز، زمان پرواز، مبدا و مقصد با جزئیات نمایش داده می شود. مسافر کوچولوهایی که بلیط هواپیما رزرو کرده اند با مشاهده این تابلو می توانند سوار هواپیمایشان شوند! با تماشای ویدئوی زیر می توانید بهتر با این فرودگاه مینیاتوری آشنا شوید.

قسمت های مختلف سرزمین عجایب مینیاتوری

همان طور که اشاره کردیم فرودگاه مینیاتوری نافینگن در سرزمین عجایب مینیاتوری شهر هامبورگ آلمان قرار دارد. در این مجموعه قسمت های مختلفی به صورت مینیاتوری و ماکت ساخته شده اند. علاوه بر فرودگاه مینیاتوری، می توانید از شهرهای مینیاتوری جهان نیز بازدید کنید. این شهرها نیز کاملا دقیق و با جزئیات فراوان ساخته شده اند و با دیدن آن ها انگار که واقعا به آن شهر سفر کرده اید. ایتالیا، سوئیس، آمریکا، اسکاندیناوی، هامبورگ، اتریش و آلپ از جمله شهرهای مینیاتوری در این نمایشگاه هستند.

منبع: miniatur-wunderland.com

دیدن این ۸ جاذبه را در مونیخ از دست ندهید
دیدن این ۸ جاذبه را در مونیخ از دست ندهید
معرفی هتل ۳ ستاره گانویگ کومرز در کلن
معرفی هتل ۳ ستاره گانویگ کومرز در کلن
موزه خروپف در آلمان!
موزه خروپف در آلمان!
معرفی هتل ۳ ستاره هالیدی این اکسپرس سیتی سنتر در برلین
معرفی هتل ۳ ستاره هالیدی این اکسپرس سیتی سنتر در برلین