معرفی بزرگ ترین هتل های زنجیره ای در دنیا

بزرگ ترین هتل های زنجیره ای

اصولا وقتی اسم هتل زنجیره ای به میان می آید، همه به یاد هتل های زنجیره ای هیلتون در سراسر دنیا می افتند اما همانطور که خودتان نیز حدس می زنید، هیلتون ها تنها دارنده ی هتل های زنجیره ای در دنیا نیستند بلکه؛ شرکت های بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که صاحب هتل های زنجیره ای هستند. حال ما امروز می خواهیم تا به اتفاق شما بزرگ ترین هتل های زنجیره ای در دنیا را بررسی و معرفی کنیم پس، تا به انتهای این مطلب با ما در الی گشت همراه باشید.

هتل های زنجیره ای
مطالب مرتبط:
با بلندترین هتل های دنیا آشنا شوید
با ۳ مورد از باشکوه ترین هتل های دنیا آشنا شوید
۱۰ مورد از لوکس ترین هتل های دنیا برای ماه عسل

قبل از این که لیستی از بزرگ ترین هتل های زنجیره ای در دنیا را به همراه توضیحاتشان برای شما ارائه نماییم، ابتدا باید شما با برخی از مفاهیم مهم در این زمینه آشنا شوید. ببینید؛ یک هتل زنجیره ‌ای در واقع گروهی از هتل ‌ها را در سراسر یک کشور، قاره و جهان را شامل می ‌شود که به یک شرکت خاص تعلق دارند. این که می گویند زنجیره به این معنا است که باید هتل ‌های متعددی در مکان‌ های مختلفی را تحت نام و قوانین یک برند مخصوص مدیریت شوند.

آن‌ ها می ‌توانند به صورت کامل یا ناکامل مالک هتل‌ ها باشند و وظیفه دارند کارهای اداری، تبلیغاتی و بازاریابی تمامی مجموعه هتل هایی را که گشوده اند را انجام دهند.

هتل

حال واژه ی زنجیره در صنعت و خدمات هتلداری به این معنا است که خدمات‌ مشابهی مانند سیستم رزرواسیون، برندینگ و غیر را به عهده ی تیم R & D می گذارند اما با این حال، این شرح مطلب به این معنا نیست که تمامی فعالیت های هر کدام از یک هتل ها، از ۰ تا ۱۰۰ تحت نظارت هتل مادر و تیم مذکور قرار می گیرد بلکه، در هنگامی که شعبه ای جدید بازگشایی می شود؛ یک توافق نامه هم نوشته می ‌شود که در آن مشخص می ‌کنند مدیر برند، مسئول اداره هتل ‌ها است و به جای مالک کل هتل های زنجیره ای، تصمیمات روزانه را اتخاذ می نماید.

هتل‌ های زنجیره ‌ای گوناگونی در نواحی مختلف جهان وجود دارند که صنعت مهمان ‌پذیری دنیا را در دستان خود گرفته ‌اند و به عنوان غول های این صنعت، رشته ی هتلداری را جلو می برند. حال در این میان، بزرگ ترین هتل های زنجیره ای در دنیا دقیقا همان هایی هستند که سلاطین این صنعت محسوب می شود.

مجموعه هتل های دیگر

مجموعه هتل های بست وسترن اینترنشنال | Best Western International

اولین هتلی که می خواهیم در لیست بزرگ ترین هتل های زنجیره ای در دنیا به شما معرفی نماییم، مجموعه هتل های بست وسترن اینترنشنال است. این هتل ها با دارا بودن تعداد ۴۱۹۶ هتل و همچنین متل در سطح جهان، به عنوان هفتمین مجموعه ی هتل های زنجیره ای بزرگ در سراسر دنیا به حساب می ‌آید. نیمی از این هتل ‌ها در بخش آمریکای شمالی قرار گرفته اند.

بست وسترن اینترنشنال اکنون توسط فردی به نام دیوید کونگ (David Kong) اداره می ‌شود و اولین بار در سال ۱۹۴۶ میلادی تأسیس شد. این برند یکی از پر سرعت ‌ترین هتل ‌های زنجیره ‌ای در منطقه ی آسیا و خاورمیانه در زمینه ی توسعه و رشد نیز بوده است.

شعار این مجموعه؛ بزرگ ‌ترین خانواده هتل جهان است که پر اشتباه هم نگفته است البته قبل تر شعار آن ها، بزرگ ترین هتل جهان بود. بست وسترن بیش از ۴ هزار هتل و ۵۲۰ هزار اتاق در تمام قاره ‌ها را دارد. جالب است بدانید که سیستم برندینگ زنجیره ای هتل که عامل اصلی موفقیت این برند است نیز از سال ۲۰۱۱ متحول شد و از همان سال ها نیز توسعه دادن این برند را شروع کرد.

مجموعه هتل های بست وسترن اینترنشنال | Best Western International

مجموعه هتل های هیلتون ورلد واید | Hilton Worldwide

در مقدمه درباره ی هتل های هیلتون حرف زدیم و به هر حال نوبتی هم که باشد، نوبت به مجموعته هتل های هیلتون ورلد واید است. این هتل در سال ۱۹۱۹ میلادی در تگزاس تأسیس شد و هم اکنون با دارا بودن ۴۷۲۷ هتل در ۱۰۴ کشور دنیا در جایگاه پنجم بزرگ ترین هتل های زنجیره ای در دنیا قرار گرفته است. در سال ۱۹۸۱، هیئت مدیره دونالد هابز را به عنوان رئیس کل انتخاب نمود. قبل از این هابز به عنوان یک حقوقدان در کنار کنراد و بارون سال ها کار می کرد و بنیاد را از سال ۱۹۶۹ اداره می کرد.

او و هیئت مدیره خط مشی بنیاد را ترسیم کردند؛ پیاده سازی یک رویکرد اصلی که در عین حال، حفظ وفاداری و ثبات نیز در اولویت قرار بگیرد. در سال ۲۰۰۵، با توجه به اطمینان از این که نسل های بعدی خانواده هیلتون اکثر اعضای هیئت مدیره را تشکیل خواهند داد، به ترویج و پرورش روحیه بشر دوستانه در میان نسل های بعدی اعضای خانواده هیلتون و هیئت مدیره پرداخته شد. در حال حاضر مدیران هیئت مدیره شامل چندین نسل از اعضای خانواده هیلتون می باشند.

یکی از نکات جالبی که درباره ی این شرکت وجود دارد این است که این مجموعه در ۱۴ برند در بخش‌ های مختلف بازار می باشد. مجله ی معروف فوربز (Forbes) در دسامبر ۲۰۱۳ مجموعه هتل های هیلتون را در میان ۳۶ شرکت خصوصی بزرگ آمریکا نام برد. دفتر مرکزی این هتل زنجیره ‌ای اکنون در کالیفرنیا قرار دارد. جالب است بدانید که تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۲۰۰ هتل دیگر به این مجموعه هتل ها اضافه شدند.

مجموعه هتل های هیلتون ورلد واید | Hilton Worldwide

مجموعه هتل های ویندام ورلدواید | Wyndham Worldwide

مجموعه هتل های ویندام ورلدواید، یکی از بزرگ ‌ترین هتل های زنجیره ‌ای در دنیا به لحاظ تعداد هتل است. شاید باورتان نشود ولی این هتل دارای ۸۰۹۲ هتل در ۶۶ کشور مختلف جهان و در تمامی ۶ قاره ی موجود در کره ی زمین است.

این برند اولین بار در سال ۱۹۸۱ توسط ترامل کرو (Trammell Crow) در دالاس تگزاس تأسیس شد، اما بعداً در سال ۲۰۰۶ مجدداً توسعه پیدا کرد. دفتر مرکزی این هتل زنجیره‌ ای در نیوجرسی آمریکا واقع شده است.

گروه ویندام به خاطر امتیاز وفاداری‌ خود به مشتریان دائمی معروف بوده و به آن ‌ها بلیط رایگان، کارت هدیه، اقامت رایگان و مزایای دیگری را نیز هدیه می ‌کند. بر اساس آمار منتشر شده از این مجموعه، در سال ۲۰۱۳ این برند بیش از ۵ هزار میلیون دلار درآمد داشته است که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود!

بزرگ ترین هتل های زنجیره ای

مجموعه هتل های ماریوت اینترنشنال | Marriott International

هتل دیگری که می خواهیم به عنوان یکی از بزرگ ترین هتل های زنجیره ای در دنیا به شما معرفی نماییم، مجموعه هتل های ماریوت اینترنشنال است.

این مجموعه هتل ها در سال ۱۹۲۷ میلادی توسط جان ویلارد ماریوت (John Willard Marriott) تأسیس شد و با هم اکنون با دارا بودن بیش از ۵۹۷۴ هتل در بیش از ۱۱۰ کشور جهان، در جایگاه سومین هتل های زنجیره ‌ای بزرگ دنیا قرار گرفته است. این شرکت معروف در صنعت هتلداری که مدیریتی چند ملیتی دارد، بیش از ۲۰۰ هزار کارمند دارد و اکنون توسط پسر جان ماریوت نیز اداره می ‌شود. دفتر مرکزی این شرکت در واشینگتن دی سی قرار گرفته است.

مجموعه ی هتل های ماریوت اینترنشنال بعد از تقسیم شرکت به دو شرکت مجزا به وجود آمد. جدای از درجه ی بالا مجلل بودن و مهمان ‌نوازی معروف این هتل تنها دارایی های قابل بحث و ارزشمند این هتل نیستند بلکه، مدیریت مجموعه هتل های ماریوت اینترنشنال خودشان را در مشکلات اجتماعی مانند ریشه ‌کن کردن معضلی به نام فقر، توسعه ی جامعه، حمایت از کودکان، محیط و تنوع جهانی نیز دخیل کرده است.

مجموعه هتل های ماریوت اینترنشنال | Marriott International

مجموعه هتل های دیگر

این ۴ هتلی که در این مطلب به شما معرفی کردیم، از معروف ترین و پیشروترین و البته بزرگ ترین هتل های زنجیره ای در دنیا هستند اما در این میان، مجموعه هتل های زنجیره ای دیگری نیز هستند که باید به اختصار از آنان نام ببریم.

  • مجموعه هتل های زنجیره ای چویس هتل، یکی از بزرگ ‌ترین و موفق ‌ترین شرکت ‌های هتلداری در جهان است. در حال حاضر این گروه دارای ۶۵۰۰ هتل با بیش از ۵۲۰ هزار اتاق در ۳۵ کشور جهان است. تضمین همیشگی کمترین قیمت، شعار این گروه محسوب می ‌شود.
  • گروه هتل ‌های اینترکنتینانتال، یک گروه هتلداری چند ملیتی انگلیسی است که در بیش از ۵۳۰۰ هتل ۷۸۰ هزار اتاق را در ۱۰۰ کشور جهان در اختیار دارد. این گروه ۳۵۰ هزار کارمند داشته و دارای چندین برند معتبر ازجمله اینترکنتینانتال، کرون پلازا، هالیدی این و گرند وود است.
مجموعه هتل های ویندام ورلدواید | Wyndham Worldwide
  • آکور هتل، یک گروه هتلداری چند ملیتی فرانسوی است که در بیش از ۴۲۰۰ هتل مختلف در ۹۵ کشور جهان فعالیت می‌ کند. این گروه دارای ۲۵۰ هزار کارمند بوده و معتقد است که ۲۸ درصد از مدیران گروه و هتل ‌های آن زیر ۳۰ سال دارند. این گروه با داشتن حدود ۵۳۰ هزار اتاق در سال ۲۰۱۵ مبلغ ۶/ ۵ میلیارد یورو درآمد داشته است.
  • شرکت شانگهای جین ‌جیانگ یک مجموعه از گروه هتل های پیشرو در کشور چین است. این گروه دارای شعبات گسترده ای از هتل ‌ها بوده و بیش از ۳ هزار هتل در جهان با بیش از ۳۷۰ هزار اتاق در ۶۰ کشور جهان حوزه فعالیت این شرکت بزرگ هتلداری به‌ شمار می ‌رود که انواع هتل ‌های مجلل، معمولی و ارزان را به مشتریان و مراجعان خود ارائه می دهد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code