معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی عمان ایر

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی عمان ایر | Oman Air Class Business

امروز می خواهیم امکانات پرواز بیزینس کلاس یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی در دنیا را به شما معرفی نماییم، پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی عمان ایر (Oman Air Class Business). عمان ایر یکی از شرکت های هواپیمایی آسیایی است که امکانات خوبی را ارائه می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ابتدا مختصری از تاریخچه ی این ایرلاین عمانی ودر ادامه ی آن به تشریح امکانات پرواز بیزینس کلاس عمان ایر بپردازیم.

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی عمان ایر

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی عمان ایر

مطالب مرتبط:
مسجد سلطان قابوس عمان، شاهکار معماری ایرانی
راهنمای سفر به عمان

شرکت هواپیمایی عمان ایر یکی از ایرلاین های حامل پرچم کشور عمان در همسایگی کشورمان است که هم اکنون با  ۴۵ هواپیما در ناوگان پروازی خود به ۵۰ مقصد پروازی مختلف و متنوع در ۲۷ کشور جهان پرواز مسافربری و باری برگزار می نماید.

شرکت هواپیمایی عمان ایر ۴۵ هواپیما را در حال استفاده و ۳۴ هواپیما را در دست سفارش دارد. شرکت هواپیمایی عمان ایر، به عنوان ایرلاین ملی کشور عمان مشغول فعالیت است و قطب اصلی آن نیز در فرودگاه بین ‌المللی مسقط که در السیب و در نزدیکی مسقط می باشد، قرارگرفته است. شرکت هواپیمایی عمان ایر، عضو سازمان حمل ‌و نقل هوایی عرب نیز می باشد. عمان ایر یکی از ایرلاین هایی است که به عنوان یک شرکت ارائه‌ دهنده ی بیمه ی فرودگاهی هواپیمای شهری نیز شناخته می شود.

از مارس ۲۰۱۰ شرکت هواپیمایی عمان ایر توانست به عنوان اولین شرکت هواپیمایی در جهان به خاطر ارائه ی خدمات برقراری رتباط در آسمان با تلفن همراه و خدمات اینترنت Wi-Fi  پر سرعت در مسیرهای مشخص، به جهان شناسانده شود.

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی عمان ایر

در سال ۲۰۱۱، شرکت هواپیمایی عمان ایر توانست جایزه ی طلا را برای بهترین هواپیمایی سال در فرانسه دریافت نماید. هواپیمایی عمان در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد. در سال ۱۹۷۲، هواپیمایی ملی عمان، عملیاتش را به ترمینال جدید در فرودگاه بین‌المللی السیب منتقل کرد.

این شرکت، قسمت هواپیمایی گلف ایر را در سال ۱۹۷۷، قبل از ایجاد بخش مهندسی هواپیما در همان سال تأسیس کرد. در سال ۱۹۹۳، شرکت هواپیمایی عمان ایر به صورت امروزی تأسیس شد. اولین پرواز شرکت هواپیمایی عمان ایر در مارس همان سال، هنگامی‌که یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۳۰۰ از خدمات حمل و نقل هوایی جهانی آنسِت به آن داده شده بود، از مقصد مسقط به صلاله پرواز کرد، می باشد.

پس از انجام یک سلسله مراتب کاری برای بهبود و نوسازی تجهیزات و امکانات عمان ایر، اولین پرواز بین‌المللی خطوط هوایی عمان ایر به مقصد  دبی انجام ‌شد. پس از این پرواز بود که پرواز به مقاصد دیگر با سرعت زیاد و با خدمات تریواندورم در ماه نوامبر آغاز گشت.

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی عمان ایر

این شرکت پرواز به  کویت و کراچی در ماه اکتبر و پس از آن در ماه ژانویه ی سال ۱۹۹۴ پرواز به کلمبو انجام گرفت. در اکتبر سال ۱۹۹۸، هواپیمایی عمان در گروه تجارت بین ‌المللی صنعت حمل و نقل هوایی انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) پذیرفته شد.

هواپیمایی عمان ایر که پروازهای داخلی و خارجی زیادی در برنامه پروازی‌ اش دارد، نقش بسیار مهم و عمده ‌ای در افزایش اهمیت شهر مسقط در خاورمیانه و قاره ی آسیا، به ‌عنوان مرکز فعالیت‌ های تجاری، توریستی و صنعتی داشته است.

به صورت کلی شرکت هواپیمایی عمان ایر را بخواهیم معرفی کنیم باید بگوییم که؛ این شرکت یکی از اعضای پیمان حمل و نقل هوایی عربی است و در سال ۲۰۱۱ جایزه طلایی خطوط پروازی سال را از یک مرجع مهم پروازی فرانسوی دریافت کرد.

این شرکت هواپیمایی همچنین جایزه بهترین ایرلاین خاورمیانه از نظر خدمات و سرویس خدمه ی پروازی را در سال ۲۰۱۵ دریافت کرد. در حال حاضر بیشترین پروازهای این شرکت هواپیمایی به کشور هند و با انجام پروازهای مختلف به ۱۱ مقصد در این کشور پهناور است.

همچنین یکی از مقصدهای این ایرلاین ایران نیز می باشد و این ایرلاین پروازهای منظمی میان تهران و مسقط برقرار می نماید. شرکت هواپیمایی عمان، اقدام به برگزاری پروازهای مختلفی در سه کلاس پروازی می نماید. این پروازها عبارتند از: فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی کلاس است. ما در این متن همانطور که می دانید قصد داریم تا امکانات کلاس پروازی بیزینس کلاس را تشریح برای شما تشریح نماییم.

هواپیمایی عمان ایر

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی عمان ایر

اگر بخواهیم خیلی خلاصه و در یک جمله به شما بگوییم، کلاس پروازی بیزینس کلاس عمان ایر،  به خاطر راحتی و جاداری صندلی های مسافران در حین پرواز معروف شده است. نکته ی قوت این کلاس، استاندارد و راحتی بسیار بالای صندلی ها و منو های مختلف غذایی و منوی سرگرمی آن است. این نوع کلاس پروازی شرکت هواپیمایی عمان ایر که اقدام به برگزاری پروازهای تجاری و یا همان بیزینس کلاس می نماید، برای مسافرین این پروازها، فضایی راحت و آرام را در حین برگزاری سفرهای کاری و بیزینسی فراهم می نماید.

از آن جایی که این نوع پروازها متخص سفرهای کاری و تجاری است و معمولا تجار و یا نمایندگان رسمی برندها به آن می روند، تمام امکانات و تسهیلات رفاهی برای استراحت در طول سفر برای مسافران فراهم شده است.

همانطور که بالاتر در همین بخش گفتیم، صندلی های این نوع پرواز بسیار راحت و مجهز هستند. اگر قصد دارید در طول پرواز اسناد و مدارکی را هم مطالعه نمایید، می توانید با چراغ مطالعه ای که در این صندلی ها موجود است، راحت تر این کار را انجام دهید.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی عمان ایر

صندلی های این پرواز تا حد الامکان به عقب می روند و به تخت خوابی ۱۸۸ سانتی متری تبدیل می شوند. اگر نور هواپیما مانع استراحت و خوابیدن شما می شود، می توانید نور محوطه ی نشستن خود را در هواپیما با استفاده از کنترل کم کنید.

اگر مسافر پرواز بیزینس کلاس این شرکت هواپیمایی هستید این نکته را به خاطر داشته باشید که رستوران پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی عمان ایر با ارائه ی غذاهای سرد و در ظروف چینی و به همراه دسر، میوه و متخلفات دیگر سرو می ‌شوند. در نهایت در توصیف این پرواز از عمان ایر باید بگوییم که هر آن چه که در این پرواز نیاز دارید، می توانید به راحتی در اختیار داشته باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد