معرفی پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی کانتاس

آشنایی با پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی کانتاس |Business Class Qantas

امروز می خواهیم تا خدمات پروازی بیزینس کلاس یکی از شرکت های هواپیمایی معروف جهان را مورد بررسی قرار دهیم. پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی کانتاس (Business class Qantas). شرکت هواپیمایی شرکت هواپیمایی کانتاس یکی از شرکت های هواپیمایی در سطح جهان است که برترین خدمات را در این بخش ارائه می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ابتدا مختصری از تاریخچه ی این شرکت هواپیمایی بدانید و در ادامه با هم از خدماتی که در پرواز بیزینس کلاس کانتاس ارائه می شود را بررسی نماییم.

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی کانتاس

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی کانتاس

مطالب مرتبط:
هیچ وقت فکر می کردید استرالیا این شکلی باشد؟
چطور از فرودگاه سیدنی استرالیا به مرکز شهر برویم؟

به رسم همیشه در ابتدا کمی از تاریخچه ی شرت هواپمایی کانتاس برایتان می گوییم. شرکت هواپیمایی کانتاس (Qantas) را به عنوان یکی از قدیمی ترین ایرلاین های جهان و بزرگ ترین ایرلاین کشور استرالیا به شمار می رود.

دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر سیدنی استرالیا قرار گرفته است. این شرکت هواپیمایی از زمره ی با سابقه ترین شرکت های هواپیمایی است که همچنان در سطح جهانی فعال است. شرکت هواپیمای کانتاس، در حال حاضر به بیش از ۸۵ مقصد مختلف در سر تا سر دنیا پرواز مستقیم انجام می دهد.

شرکت هواپیمایی کانتاس، ناوگانی مدرن و البته پرسنلی بسیار جوان دارد و به همین خاطر همواره جزء بهترین ایرلاین های جهان از لحاظ کیفیت خدمات و همچنین تنوع غذایی در کترینگ های هواپیمایی جهان محسوب می گردد.

این شرکت هواپیمایی که در اصل با لفظ کوانتاس نیز خوانده می شود، شرکتی هواپیمایی بسیار فعالی است که حامل پرچم کشور استرالیا است. با توجه به طرح لوگوی کانتاس ، این شرکت را حتی گاهی کانگوروی پرنده نیز می نامند.

این شرکت یزرگ هواپیمایی در سال ۱۹۲۰ و در شهر سیدنی تاسیس شد و همانطور که از ابتدا تاکید کرده ایم، در حال حاضر بزرگ ترین شرکت هواپیمایی استرالیا از نظر تعداد ناوگان و مسیرهای پروازی در جهان به شمار می رود.

آشنایی با پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی کانتاس

اگر نام کانتاس برایتان عجیب است باید بگوییم که کانتاس Qantas در واقع برگرفته از حروف ابتدایی نام اصلی این شرکت است. این شرکت با نام اصلی Queensland And Northern Territory Aerial Services که به معنی خدمات هوایی قلمرو شمالی و کوئینزلند می باشد، به ثبت رسیده است.

دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در سیدنی استرالیا قرار گرفته است و فرودگاه هایی همچون: بریزبن، فرودگاه سیدنی و فرودگاه ملبورن به عنوان قطب های اصلی این ایرلاین فعالیت می کنند. همچنین فرودگاه های آدلاید، فرودگاه بین المللی دبی و فرودگاه پرث قطب دوم این شرکت هواپیمایی محسوب می شوند.

شرکت هواپیمایی کانتاس به دلیل کیفیت بالای خدمات، امنیت پرواز و ارائه ی بهترین سرویس ها در حین پرواز همیشه به عنوان یکی از برترین ایرلاین های دنیا اتخاب شده است. در سال ۲۰۱۶ این شرکت به عنوان ۹ شرکت هواپیمایی برتر سال انتخاب شد.

از جمله دلایل معروفیت کانتاس نیز می توان به سرویس کترینگ و غذاهای با کیفیت کانتاس ایرلاین که تنها به دلیل کیفیت و تنوع بالا آن است، به شهرت جهانی آن اشاره نمود.

شرکت هواپیمایی کانتاس به بیش از ۸۰ فرودگاه در سرتاسر جهان پرواز مستقیم انجام می دهد. شبکه ی پروازی کانتاس شامل پرواز به مقاصدی در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و انگلستان، آسیا، خاورمیانه و آفریقا، نیوزلند و اقیانوسیه می شود.

بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی کانتاس

همانطور که در بالا هم اشاره نمودیم، فرودگاه بین المللی دبی به عنوان قطب دوم شرکت هواپیمایی کانتاس فعالیت می کند و پروازهای منطقه ی خاورمیانه و آفریقا را مدیریت می نماید. همچنین با همکاری و مشارکت شرکت هواپیمایی امارات، کانتاس مسیرهای پروازی را با یک توقف به بیش از ۴۰ مقصد اروپایی انجام می دهد.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی کانتاس در ناوگان هوایی خود بیش از ۱۲۰ فروند هواپیما دارد که همگی هواپیماهای شرکت های هواپیماسازی بوئینگ و ایرباس هستند. شرکت هواپیمایی کانتاس در مسیرهای داخلی خود، کلاس های پروازی اقتصادی یا همان اکونومی، پریمیوم اکونومی و بیزنس کلاس را ارائه می کند.

در پروازهای خارجی و بین المللی علاوه بر کلاس های پروازی اکونومی، پریمیوم و بیزنس کلاس، پرواز فرست کلاس نیز به مسافران ارائه می شود. در کلیه پروازهای کانتاس جدا از بررسی کلاس های پروازی آن، سرویس پروازی منحصر به فرد، سرگرمی های متنوع و همچنین با غذاهای خوشمزه از مسافران پذیرایی می شود.

اما بنا به نوع کلاس پروازی ممکن است خدمات رفاهی بیشتر و متنوع تری به مسافران ارائه شود. همانطور که در جریان هستید ما در ادامه می خواهیم به بررسی پروازهای بیزینس کلاس کانتاس بپردازیم.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی کانتاس

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی کانتاس

اول این نکته را درباره ی فرم پروازهای کانتاس باید بدانید که برای پرواز های بیزینس کلاس، کانتاس محدودیت هایی برای اندازه و تعداد صندلی ها برایتان اعمال خواهد کرد. البته این محدودیت ها برای برخی از خطوط هوایی اعمال می شود که این محدودیت ها برای کانتاس مستثنی نیست.

در هر بار پرواز با بیزینس کلاس شما طبق قوانین شرکت هواپیمایی کانتاس ، وزن مجاز برای بار شما در قوانین کلاس پروازی مشخص شده است. در رابطه با رزرو بلیط هواپیما در کانتاس حتما برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکت کانتاس مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که هزینه به همان میزان هزینه ای که در سایت کانتاس تعریف شده است، دریافت می گردد.

همانطور که در مطالب قبلی هم برای شما بازگو نموده بودیم، این کلاس پروازی مخصوص تجار و گروه های کاری است و معمولا امکانات آن مناسب با شرایط مسافرانی با خصوصیات آنان می باشد. طبق روال ویژگی های خاص کترینگ های هواپیمایی ها و تاکید آنان بر روی کیفیت غذاها، غذاهای این ایرلاین در پروازهای بزینس کلاس به چندین نوع مختلف تقسیم می گردد.

از جمله ی دیگر امکانات مهم و خاص این پرواز برای مسافران می توان به: صندلی تختخواب شو، لگ روم با فضایی مناسب، شارژر و تجهیزات صوتی و تصویری شخصی و منوی سرگرمی که انواع مجله های بین لمللی، فیلم و بازی ها را دارد، به مسافرانش تعلق می گیرد.

اگر مسافر این پرواز هستید باید بدانید برای مسافران این پرواز هم گیت چک این جداگانه و هم سالن انتظار متفاوت و جداگانه ای به صورت معمول در نظر گرفته می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد