تبدیل برج مراقبت فرودگاه استکهلم به هتلی شیک و مدرن

اقامت در فرودگاه

شاید خوابیدن در فرودگاه برای خیلی ها تجربه خوشایندی نباشد، اما با خواندن این مطلب دوست دارید برای یک شب هم که شده در فرودگاه بخوابید! یک تیم طراحی برج مراقبت فرودگاه آرلاندا استکهلم را به سوئیتی شیک و مجلل تبدیل کرده اند. با اقامت در این هتل در برج مراقبت فرودگاه می توانید از چشم انداز پانورامای باند فرودگاه لذت ببرید و پرواز و فرود هواپیماها را تماشا کنید. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این سوئیت فرودگاهی بیشتر بدانیم.

ساخت هتل در برج مراقبت

ساخت هتل در برج مراقبت فرودگاه

مطالب مرتبط:
۴ هتل هواپیمایی منحصربفرد: در این هواپیماها می توانید اقامت کنید!
در عجیب ترین اقامتگاه های سوئد وقتتان را بگذرانید

این برج مراقبت قدیمی پس از ساخت برج مراقبت جدید فرودگاه به مدت ۱۵ سال متروکه در گوشه ای از فرودگاه قرار داشت تا اینکه شرکت هوم اوی (HomeAway) با بازسازی این برج آن را به محل اقامتی شیک و مدن تبدیل کردند. شرکت هوم اوی، وبسایت اجاره اقامتگاه است که اجاره بیش از دو میلیون اقامتگاه در ۱۹۰ کشور را برعهده  دارد. این شرکت همواره به دلیل طرح های ابتکاری و استفاده از مکان های خلاقانه و تبدیل آن ها به اقامتگاه شهرت دارد؛ این بار نیز این شرکت با همکاری سیلا رامنک (Cilla Ramnek)، طراح سوئدی برج مراقبت متروکه فرودگاه آرلاندا را به سوئیتی بسیار شیک و مجلل تبدیل کرده است. دیوارهای تماما شیشه ای به میهمانان سوئیت اجازه می دهد چشم اندازی پانوراما و وسیع از محوطه فرودگاه و هواپیماها داشته باشند. سرویس خواب شیک و مدرن که تماما به رنگ خاکستری و مشکی هستند جلوه خاصی به این سوئیت داده است. این سوئیت آپارتمان همچنین دارای حمام جداگانه، آشپزخانه و قسمت نشیمن است. رامنک در مورد طراحی این برج مراقبت می گوید: «این برج یکی از جالب ترین محیط هایی بود که تا به حال در آن کار کرده ام. این فضا آنقدر مرا تحت تاثیر قرار داد که چیدمان و انتخاب رنگ را نیز بر اساس این فضای خاص انجام دادم.»

ساخت هتل آپارتمان در برج مراقبت فرودگاه آرلاندا استکهلم

برگزاری مسابقه برای اقامت در هتل

اگر شما هم علاقمند شدید که برای یک شب هم که شده در این سوئیت رویایی اقامت کنید باید بدانید که تنها ۵ نفر می توانند شانس اقامت در این هتل در برج مراقبت فرودگاه را داشته باشند. علاوه بر این، برای اینکه بتوانید در این سوئیت اقامت کنید باید در مسابقه ای که توسط شرکت HomeAway برگزار می شود برنده شوید. این شرکت مسئولیت بازسازی و تغییر کاربری این برج مراقبت را بر عهده داشته و رقابتی را برای اقامت در این سوئیت برگزار کرده است. آی هلسیگ (Aye Helsig) مدیر اروپای مرکزی از شرکت HomeAway  در این رابطه می گوید: «با همکاری شرکت Swedavia و فرودگاه آرلاندا استکهلم، توانستیم به این برج مراقبت قدیمی زندگی تازه ای ببخشیم. با اقامت در این سوئیت می توانید از امکانات رفاهی مجلل لذت ببرید و در عین حال پرواز هواپیماها را در باند فرودگاه استکهلم تماشا کنید. اقامت در این برج مراقبت تجربه ای منحصربفرد و فراموش نشدنی است.»

اقامت هتل در برج مراقبت فرودگاه سوئد

افراد خوش شانسی که در این رقابت برنده می شوند می توانند یک شب در این هتل در برج مراقبت فرودگاه اقامت کنند. علاوه بر این، به برندگان امکان سه شب اقامت در اقامتگاه های شرکت HomeAway در شهرهای استکهلم، کوپنهاگ، اوسلو و هلسینکی داده می شود. برندگان می توانند تا سه نفر را همراه با خود به این سفر ماجراجویانه بیاورند.

مدیر فرودگاه آرلاندا استکهلم در رابطه با این مسابقه می گوید: «برج مراقبت معمولا جایی است که مسافران و مردم عادی نمی توانند وارد آن شوند. احساس خوبی دارد که می توانیم به مسافران بین المللی فرصت تجربه اقامت در یکی از مخفی ترین مکان های فرودگاه را بدهیم. این مسابقه همچنین این فرصت را به ما می دهد تا قابلیت های گردشگری فرودگاه آرلاندا را به همگان نشان دهیم.»

برندگان می توانند از برج مراقبت جدید فرودگاه نیز بازدید کنند و از بالکن این برج فضای فرودگاه را تماشا کنند. برای صرف غذا نیز میهمانان را به رستوران فرودگاه می برند تا از دستپخت لذیذ سرآشپزی سوئدی رستوران لذت ببرند.

سوئیت برج مراقبت فرودگاه استکهلم

ساخت هتل در برج ایفل پاریس

شرکت هوم اوی (HomeAway) بخاطر استفاده از فضاهای ابتکاری و نوآورانه شهرت دارد. در سال ۲۰۱۶، این شرکت سالن کنفرانس بی استفاده برج ایفل پاریس را به یک سوئیت شیک و لاکچری با چشم انداز شهر پاریس تبدیل کرد. این سوئیت آپارتمان حدودا ۱۸۰ متر مساحت دارد و در طبقه اول برج ایفل قرار دارد. آشپزخانه، دو اتاق خواب، فضای سبز، پنجره های سرتاسری و محوطه نشیمن از جمله امکانات این سوئیت هستند. افراد خوش شانسی که فرصت اقامت در این سوئیت را داشته باشند می توانند از چشم انداز پانورامای شهر پاریس از فراز برج ایفل لذت ببرند. شرکت هوم اوی برای اقامت در این هتل نیز رقابتی برگزار کرده بود و شرکت کنندگان باید به سوالات خلاقانه ای جواب می دادند. پرسش هایی مثل: «اگر برج ایفل برای یک شب مال شما بود با آن چه می کردید؟»

علاوه بر این، در ماه آوریل سال ۲۰۱۶، یک فانوس دریایی در ساحل کارولینای شمالی که بی استفاده مانده بود مورد بازسازی قرار گرفت و به هتلی خاص و منحصربفرد تبدیل شد. این فانوس دریایی در وسط دریا قرار گرفته و تنها با هلیکوپتر یا قایق می توان به آن دسترسی پیدا کرد. میهمانانی که در این هتل فانوسی اقامت می کنند از ارتفاع ۲۵ متری می توانند چشم انداز وسیعی از اقیانوس و دریا داشته باشند.

ساخت هتل در برج مراقبت فرودگاه

فرودگاه آرلاندا استکهلم

فرودگاه آرلاندا استکهلم در ۳۷ کیلومتری استکهلم قرار دارد و بزرگ ترین فرودگاه کشور سوئد به شمار می رود. این فرودگاه شاهراه اصلی ورود گردشگران به سوئد به شمار می رود و سومین فرودگاه بزرگ در کشورهای شمال اروپا به شمار می رود. فرودگاه آرلاندا ۴ ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی د ارد و در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۷ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند.

منبع: travelandleisure.com

بهترین جاذبه های گردشگری استکهلم پایتخت سوئد
بهترین جاذبه های گردشگری استکهلم پایتخت سوئد
قصر دروتنینگهلم در استکهلم، کاخ تابستانی پادشاه سوئد
قصر دروتنینگهلم در استکهلم، کاخ تابستانی پادشاه سوئد
کارهای عجیب و غریبی که می توانید در استکهلم انجام دهید!
کارهای عجیب و غریبی که می توانید در استکهلم انجام دهید!
معرفی هتل ۳ ستاره اتچ در استکهلم
معرفی هتل ۳ ستاره اتچ در استکهلم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code