بلیط هواپیما

در عجیب ترین اقامتگاه های سوئد وقتتان را بگذرانید

آشنایی با چند هتل متفاوت در سوئد

سوئد کشوری سردسیر، شاد و آرام و بی حاشیه است که در گذشته پایگاه وایکینگ ها بوده است. کیفیت زندگی بالا این کشور را به کشوری خاص بدل کرده است. اگر گذرتان به این بخش از قاره اروپا افتاد از سفرتان لذت ببرید. در این جا چند هتل متفاوت در سوئد را به شما معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

هتل هواپیما

هتل هواپیما Jumbo Stay

مطالب مرتبط:
تجربه شگفت انگیز اقامت در هتل یخی در سوئد
نکات خواندنی و جالب از کشور سوئد

احتمالا تاکنون شب را در هواپیما سپری کرده و تجربه چشمان قرمز و خسته از خواب روز بعد از پروازتان را فراموش نکرده اید. در هتل هواپیما شما شانس خوابیدن در یک بوئینگ ۷۴۷ را بدون ترک کردن فرودگاه Arlanda  در استکهلم دارید. ساختار اتاق خلبان و بخش های دیگر هواپیما، تغییر کرده و امکانات رفاهی لازم در آن تعبیه شده و بخش کابین هواپیما به یک سوئیت لوکس تغییر کاربری داده است. این اتاق دارای بهترین چشم انداز در بین اتاق های هتل هواپیما است. تمامی پنل های هواپیما برای تامین فضایی راحت، محل خواب مناسب و امکانات اتاق ها از جای خود خارج شده اند.

هتل یخی

هتل یخی

در نزدیکی روستای Jukkasjärvi  در مناطق یخ زده شمال سوئد، هتل اصلی یخی که بیشتر شبیه به یک اثر هنری است، قرار دارد. در این هتل مجسمه هایی یخی از سراسر جهان وجود داشته و همه ساله بازسازی می شود. برای ساخت سازه این هتل از قطعات یخ رودخانه تورنه (Torne river) استفاده شده و سوئیت های ویژه یخی با دست و توسط هنرمندان طراحی شده و اتاق های دیگر به صورت ساده هستند. کلیه تجهیزات، مبلمان و … در این هتل از جنس یخ ساخته شده و شما شب ها در کیسه خواب های دولوکس ساخته شده توسط ارتش سوئد می خوابید و صبح ها را با یک سونا و نوشیدنی گرم آغاز خواهید کرد. برای اقامت های طولانی تر نیز شما به کلبه های قطبی مجاور این هتل منتقل شده و در این اتاق ها که دارای پنجره در سقف هستند، می توانید شفق قطبی را تماشا کنید. در رستوران این هتل زمستانی، غذاهای شمال سوئد در بشقاب هایی از جنس همان یخی که کل هتل با آن ساخته شده است، سرو می شود. اگر دوست دارید این اقامت شما در هتل بسیار خاص باشد می توانید از قبل نسبت به رزرو سورتمه های یخی که توسط سگ های هاسکی کشیده می شود اقدام کرده و از فرودگاه با سورتمه به قصر یخی خود بروید.

هتل درختی

هتل درختی

سفینه ای به همراه نردبان هایی که می توانید آن را جمع کنید، مکعب های آینه ای شکل که نور خورشید و تصاویر جنگل های اطراف را منعکس کرده و یک آشیانه درهم تنیده شده پرندگان …. این ها توصیف شش خانه درختی ویزه و منحصر به فرد هستند که با نام هتل درختی شهرت داشته و توسط یکی از مشهورترین معماران سوئدی در ارتفاع نسبتا زیادی از سطح زمین و روی درختان چند صد ساله کاج در منطقه زیبای جاده ۹۷ (Route 97) در غرب Luleåin واقع در شمال سوئد ساخته شده است. در این هتل همه چیز اعم از وسایل و مبلمان، چراغ ها، حمام، سونا و …. به روش سنتی ساخته شده و این هتل جزو هتل های دوستدار محیط زیست محسوب می شود. فقط یک سوال در این مورد وجود دارد که چرا اتاق موسوم به مخروط قرمز در این هتل، آبی رنگ است؟

هتل زیر زمینی

هتل زیر زمینی  Sala Silvergruva

برای تجربه کردن اقامتی واقعی در سوئیت معدنی واقع در Sala Silvergruva که عمیق ترین هتل جهان محسوب و شده و در شهر سالا (Sala)  قرار دارد، باید به عمق ۱۵۵ متری زیرزمین و درون یکی از مشهورترین معادن نقره سوئد بروید. پس از یک تور کامل در تالار ضیافت و تونل هایی که با نور شمع روشن شده اند، به دیدن دریاچه زیر زمینی رفته و سپس وارد اتاق دنج و راحت خود که در دل یک صخره کنده شده است می شوید. در اینجا یک سیستم مخابراتی اراتباط شما و جهان بیرون را حفظ می کند.

«دیوار بزرگ هند»، دومین دیوار طولانی جهان!
«دیوار بزرگ هند»، دومین دیوار طولانی جهان!
روستای تنگ در چابهار، محل تلاقی کویر و دریا
روستای تنگ در چابهار، محل تلاقی کویر و دریا
کارتاژ کلان شهر فنیقی ها در تونس
کارتاژ کلان شهر فنیقی ها در تونس
مهم ترین فستیوال های نپال و کاتماندو
مهم ترین فستیوال های نپال و کاتماندو