امضای توافقنامه امنیتی بین شرکت هواپیمایی امارات و الاتحاد

همکاری دو شرکت هواپیمایی مشهور امارات و الاتحاد

شرکت هواپیمایی الاتحاد در بیانیه ای در ۸ ژانویه ۲۰۱۸ اعلام کرد که به منظور افزایش امنیت پرواز، یادداشت تفاهمی را با شرکت هواپیمایی امارات امضا کرده است. تیم کلارک، رییس شرکت هواپیمایی امارات و تونی داگلاس، مدیر اجرایی هواپیمایی الاتحاد در مقر مجموعه امارات در دبی گرد هم آمدند و این یادداشت تفاهم را امضا کردند. الاتحاد و امارات دو شرکت غول هواپیمایی عربی هستند که در سال های اخیر توانسته اند جایگاه بسیار خوبی در بین ایرلاین های برتر دنیا به دست بیاورند. امضای توافقنامه بین هواپیمایی امارات و الاتحاد می تواند گامی بزرگ در راستای ارتقاء امنیت پرواز و توسعه شبکه پروازی این دو ایرلاین باشد. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

توافقنامه بین امارات و الاتحاد

 امنیت پرواز

 

مطالب مرتبط:
هواپیمایی اتحاد برترین ایرلاین سال ۲۰۱۶
دنیای تولید و سرو غذا بر فراز آسمان-هواپیمایی امارات

هدف از امضای این توافقنامه ایجاد زمینه های مناسب جهت همکاری های نزدیک دو ایرلاین و افزایش امنیت پرواز اعلام شده است. این دو شرکت هواپیمایی امیدوارند در سایه این همکاری ها بتوانند کیفیت و امنیت پرواز را برای مشتریان هر دو ایرلاین بیش از پیش ارتقا بدهند. یکی از زمینه های اصلی که در توافقنامه بین هواپیمایی امارات و الاتحاد مشخص شده است، به اشتراک گذاری اطلاعات و موارد امنیتی بین دو ایرلاین است. همچنین این دو شرکت هواپیمایی قرار است با همکاری و مشارکت یکدیگر بسترهای عملیاتی مناسبی را جهت افزایش امنیت پرواز در داخل و خارج امارات متحده عربی ایجاد کنند.

حراست و امنیت پرواز هواپیمایی امارات

توافقنامه بین هواپیمایی امارات و الاتحاد

 

براساس این یادداشت تفاهم، بخش امنیت و حراست هواپیمایی امارات وظیفه آموزش و گسترش بخش امنیت پرواز هواپیمایی الاتحاد را بر عهده خواهد گرفت. امارات قرار است با برگزاری دوره های آموزشی و تربیتی، سطح اطلاعات بخش امنیت الاتحاد را ارتقا بدهد و به تجهیز و مدرن سازی قسمت حراست الاتحاد اقدام کند. در دراز مدت نیز هواپیمایی امارات برنامه آموزشی حراست الاتحاد را تکمیل و به روزرسانی خواهد کرد و با ارائه سرفصل های آموزشی در سطح دانشگاهی، بر اعتبار بخش حراست این هواپیمایی اضافه خواهد کرد.

شیخ احمد بن سعید آل مکتوم، رئیس هیئت مدیره گروه ایرلاین های امارات و حمد عبدالله الشامسی، معاون رئیس هیئت مدیره گروه هواپیمایی الاتحاد و نمایندگان ارشد بخش امنیت و حراست الاتحاد نیز در طول این جلسه و امضای توافقنامه حضور داشتند. شیخ احمد در حاشیه این جلسه بیان کرد: «امنیت و حراست یکی از اولویت های اصلی صنعت هواپیمایی جهانی است. حراست گروه هواپیمایی امارات در طول سال های گذشته زیرساخت های امنیتی مستحکم و پیچیده ای را برای مواجهه با تهدیدات امینتی ایجاد کرده است. به موجب امضای توافقنامه بین هواپیمایی امارات و الاتحاد، بخش حراست و امنیت امارات با گروه هواپیمایی الاتحاد نهایت همکاری را خواهد کرد تا با به اشتراک گذاری بی دریغ دانش و اطلاعات خود، باعث تقویت بخش حراست این هواپیمایی شود. هدف از این همکاری های کنترل و مدیریت بهتر چالش ها و ارائه نهایت امنیت و آرامش به مسافران هر دو ایرلاین است.»

افزایش امنیت پرواز امارات و الاتحاد

همکاری امارات و الاتحاد برای افزایش امنیت پرواز

 

حمد الشامسی همچنین اضافه کرد: «این یادداشت تفاهم یک همکاری برجسته و مهم به شمار می رود که از اهمیت استراتژیک و نمادین بالایی برخوردار است. ما به عنوان هواپیمایی ملی امارات متحده عربی موظف هستیم که به دنبال توسعه و ارتقاء زیرساخت های کیفی و امنیتی خود باشیم. به همین منظور لازم است همکاری های بیشتری را با شرکای اصلی خود در امارات متحده عربی داشته باشیم تا ایمنی و آسایش میلیون ها مسافری که به این منطقه سفر می کنند را تضمین کنیم. امنیت پرواز اولویت اصلی ماست و با توجه به شرایط حساس منطقه، هیچ گاه نباید مسئله امنیت را دست کم بگیریم. امضای یادداشت تفاهم بین دو شرکت هواپیمایی بزرگ امارات متحده عربی تاثیر بسیار خوب و مثبتی روی پروازهای داخلی و بین المللی خواهد گذاشت. گروه هواپیمایی الاتحاد و بخش امنیت و حراست امارات با همکاری های نزدیک و دوجانبه ای که در آینده انجام خواهند داد زیربنای مستحکم تر و مطمئن تری ایجاد خواهند کرد. زیربنایی که بر پایه دانش و تجربه بنا می شود و به ما اجازه می دهد امن ترین پرواز در دنیا را به مسافران خود ارائه کنیم.»

هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات

 

شرکت هواپیمایی امارات (Emirates Airlines) یک ایرلاین بین المللی متعلق به کشور امارات متحده عربی است. دفتر مرکزی این شرکت در دبی قرار دارد و فرودگاه بین المللی دبی قطب اصلی این شرکت هواپیمایی به شمار می رود. هواپیمایی امارات به بیش از ۱۴۰ مقصد در ۸۱ کشور دنیا پرواز مستقیم انجام می دهد و حدود ۳۰۰ فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود دارد. شرکت هواپیمایی امارات در سال ۲۰۱۲ در رده چهارم بزرگ ترین شرکت هواپیمایی دنیا قرار گرفت. همچنین کیفیت بالای خدمات و امنیت بالای پرواز باعث شد تا این ایرلاین عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان را در سال ۲۰۱۶ کسب کند. ناوگان هواپیمایی امارات را هواپیماهای بوئینگ و ایرباس تشکیل می دهند و این شرکت یکی از معدود ایرلاین هایی است که تماما از هواپیماهای پهن پیکر در ناوگان هوایی خود استفاده می کند. همچنین با دارا بودن بیش از ۱۰۰ فروند ایرباس ای ۳۸۰  بزرگ ترین مشتری و مجری این مدل هواپیما در جهان به شمار می رود.

امنیت پرواز الاتحاد

هواپیمایی الاتحاد

 

شرکت هواپیمایی الاتحاد یا اتحاد ایرویز (Etihad Airways) نیز در کشور امارات متحده عربی قرار دارد و در سال ۲۰۰۳ راه اندازی شده است. این شرکت در طول این مدت کوتاه توانسته جایگاه خوبی در بین ایرلاین های برتر دنیا پیدا کند و در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۰ میلیون مسافر را به نقاط مختلف در سرتاسر دنیا جابجا کرده است. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی اتحاد در شهر ابوظبی قرار دارد و فرودگاه بین المللی ابوظبی به عنوان قطب اصلی این ایرلاین فعالیت می کند. در رده بندی سال ۲۰۱۶، هواپیمایی الاتحاد توانست عنوان ششمین ایرلاین برتر دنیا را به خود اختصاص دهد. این شرکت هواپیمایی دارای ۱۲۰ فروند هواپیمای مدرن است و روزانه به بیش از ۹۶ مقصد در سرتاسر دنیا پرواز مستقیم انجام می دهد. ناوگان هواپیمایی الاتحاد بسیار مدرن و جوان است و از هواپیماهای بوئینگ و ایرباس تشکیل شده است.

 

منبع: aerotime.aero

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد