بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه بدروم به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه بدروم | Bodrum Airport Transportation

فرودگاه بین المللی میلاس بدروم (Milas-Bodrum) که به اختصار فرودگاه بدروم نامیده می شود فرودگاهی متعلق به کشور ترکیه است که در نزدیکی شهرهای بدروم و میلاس قرار دارد. این فرودگاه با شهر بدروم حدود ۳۶ کیلومتر و با شهر میلاس ۱۶ کیلومتر فاصله دارد. بدروم یکی از شهرهای زیبای ساحلی ترکیه است و سالانه گردشگران زیادی به ویژه در فصل تابستان به این شهر سفر می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه بدروم و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و شهر بدروم برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

حمل و نقل فرودگاه بدروم

دسترسی از فرودگاه بدروم به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به بدروم
معرفی فرودگاه بین المللی بدروم

شهر بدروم یکی از شهرهای توریستی و ساحلی ترکیه است و هرساله در فصل تابستان گردشگران بسیار زیادی به این منطقه سفر می کنند. شهر بدروم در ایران نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است و تورهای مختلفی به مقصد بدروم ترکیه برگزار می شود. جاذبه های گردشگری فراوانی در بدروم وجود دارد اما بیش از بدروم به این شهرت دارد که یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان به نام هالیکارناس را در خود جای داده است. اگر با تور بدروم به این شهر سفر کنید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه باشید، چون خدمات ترانسفر معمولا از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی به بدروم سفر می کنید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه بدروم است لازم است در مورد گزینه های حمل و نقل فرودگاه بدروم اطلاعاتی داشته باشید. سرویس های شاتل متنوعی برای مسافران پروازهای داخلی ترکیه وجود دارد که به راحتی مسافران را به مقصد می رسانند. تاکسی هم یکی از راحت ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه بدروم است که البته کرایه بالایی هم از مسافران دریافت می کنند. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و شرایطتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سفر به بدروم ترکیه

اتوبوس فرودگاه هاواتاش | Havaş

اتوبوس های فرودگاه که هاواش (Havaş) نام دارد مسافران پروازهای داخلی ترکیه مثل آنادولوجت، پگاسوس، سان اکسپرس و ترکیش ایرلاینز را از فرودگاه سوار می کنند و به سمت ایستگاه اتوبوس بدروم (Bodrum Otogar) می برند. مسافران با استفاده از اتوبوس های هاواش در مدت زمان کمتر از یکساعت می توانند به مقصد نهایی برسند. سرویس شاتل هاواتاش هماهنگ با پروازهای داخلی ترکیه حرکت می کنند و به محض پیاده شدن مسافران از فرودگاه منتظر آن ها هستند. اتوبوس شاتل مسافران را در طول مسیر در مقابل Güvercinlik، هتل سامارا، هتل اتاپ آلتینل (Hotel Etap Altıne) و جاده توربا توقف می کنند و در نهایت به ایستگاه اتوبوس مرکزی می رسند.

علاوه بر پروازهای داخلی، بعد از هر پرواز بین المللی ترکیش ایرلاینز که در فرودگاه به زمین می نشیند اتوبوس ها مسافران را سوار می کنند و بعد به سمت ترمینال پروازهای داخلی می روند و مسافران را از آنجا هم سوار می کنند. اگر با پرواز خارجی به جز ترکیش ایرلاینز به فرودگاه بدروم رسیده اید ابتدا باید برنامه پروازهای ترکیش را چک کنید تا زمان رسیدن اتوبوس هاواش بعدی را متوجه بشوید. پرواز ترکیش ایرلاین معمولا هر یک ساعت یکبار به فرودگاه وارد می شود. البته راه بعدی این است که پیاده خود را به ترمینال پروازهای داخلی برسانید و از آن جا سوار اتوبوس های هاواش بشوید.

اتوبوس هاواتاش بدروم

اتوبوس فرودگاه اطلس جت

همان طور که گفتیم اتوبوس هاواش مسافران پروازهای داخلی ترکیه مثل آنادولوجت را از فرودگاه به مرکز شهر می رسانند. اما شرکت هواپیمایی اطلس جت سرویس اتوبوس رایگان ویژه خود را دارد و مسافرانش را بین فرودگاه و ایستگاه اتوبوس جابجا می کند. بنابراین اگر با پرواز اطلس جت به فرودگاه بدروم رسیده اید بهترین کار مسلما استفاده از این اتوبوس های رایگان است. این اتوبوس ها با زمانبندی پروازهای اطلس جت هماهنگ هستند و به محض ورود مسافران منتظر آن ها هستند.

اتوبوس فرودگاه موتاش | Muttaş

اتوبوس هایی به نام موتاش هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه بدروم هستند و اگر دو گزینه بالا برایتان قابل استفاده نبود می توانید سوار این اتوبوس ها شوید. اتوبوس های شاتل فرودگاه مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و به ایستگاه اتوبوس Otogar می رسانند. این اتوبوس ها در مسیر در کنار Güvercinlik  و تقاطع بزرگراه توربا Torba هم توقف می کنند.

تاکسی بدروم

تاکسی

در کنار سرویس های اتوبوس که توضیح دادیم تاکسی هم به عنوان بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بدروم به جابجایی مسافران می پردازد. اگر تابحال به ترکیه سفر کرده باشید می دانید که کرایه تاکسی در ترکیه و شهرهای مختلف آن به طور کلی گران است. بنابراین وقتی سوار تاکسی می شوید انتظار داشته باشید که حدود ۱۰۰ لیر بپردازید. کرایه مسیر به مقصد سایر نقاط اطراف بدروم در کنار تابلوی ایستگاه تاکسی ها نوشته شده است. ایستگاه تنها تاکسی های رسمی و مجوزدار اجازه فعالیت در داخل فرودگاه را دارند، بنابراین هتل محل اقامتتان نمی تواند اتومبیل دنبالتان بفرستد چون نمی تواند داخل فرودگاه بشود. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته در فرودگاه حضور دارند و هر موقع به فرودگاه برسید می توانید از آن ها استفاده کنید.

علاوه بر این، اگر به دنبال راهی ارزان برای رسیدن به مرکز شهر هستید باید بدانید که اتوبوس ها و مینی بوس های مختلفی از بزرگراه میلاس بدروم در فاصله ۲ کیلومتری شرق فرودگاه عبور می کنند. اما معمولا تاکسی های فرودگاه قبول نمی کنند که شما را تنها تا کنار بزرگراه برسانند. بنابراین کمی رسیدن به این مکان سخت است، با این حال اگر بتوانید خود را به کنار بزرگراه برسانید با هزینه ای کم می توانید به مرکز شهر بدروم بروید. البته اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید اصلا این گزینه را توصیه نمی کنیم.

منبع: turkeytravelplanner.com

معرفی هتل ۳ ستاره ایستنکوی در بدروم
معرفی هتل ۳ ستاره ایستنکوی در بدروم
جاذبه های سفر به بدروم، بهشت رویایی ترکیه
جاذبه های سفر به بدروم، بهشت رویایی ترکیه
بهترین مراکز خرید بدروم
بهترین مراکز خرید بدروم
در بدروم به کدام رستوران ها برویم؟
در بدروم به کدام رستوران ها برویم؟