بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه بوداپست به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه بوداپست | Budapest Airport Transportation

فرودگاه بین المللی بوداپست که به نام فرودگاه فرنک لیست (Ferenc Liszt) نیز شناخته می شود در شهر بوداپست مجارستان قرار دارد. این فرودگاه با مرکز شهر بوداپست حدود ۱۶ کیلومتر فاصله دارد و بزرگ ترین و مهم ترین فرودگاه در کشور مجارستان به شمار می رود. در این مطلب قصد داریم در مورد گزینه های حمل و نقل فرودگاه بوداپست صحبت کنیم و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به بوداپست را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی به هتل و مرکز شهر برسید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفر به بوداپست

مینی بوس شاتل فرودگاه

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به بوداپست
معرفی فرودگاه بین المللی بوداپست

فرودگاه بوداپست سرویس شاتل مخصوص خود را دارد. مینی بوس های شاتل شما را از فرودگاه سوار می کنند و درب هتل و اقامتگاهتان پیاده می کنند. شما می توانید این مینی بوس ها را از قبل و به صورت آنلاین رزرو کنید یا هزینه را به صورت نقدی و حضوری بپردازید. مینی بوس ها هر ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و مدت زمان سفر به شدت ترافیک و مقصدتان بستگی دارد. در مورد زمانبندی حرکت مینی بوس به باجه های مینی باد (miniBud) مراجعه کنید.

فرودگاه بوداپست

اتوبوس

  • یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه بوداپست استفاده از اتوبوس شماره ۱۰۰E است. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و به سمت دیک فرانک در مرکز شهر بوداپست می برند. در این منطقه می توانید به خطوط مختلف مترو نیز دسترسی داشته باشید و به سایر نقاط بوداپست بروید. اتوبوس شماره ۱۰۰ در طول روز فعال است و تا اواخر شب به جابجایی مسافران می پردازد.
  • اتوبوس همگانی شماره ۲۰۰E بین فرودگاه و ایستگاه راه آهن Kobanya-Kispest حرکت می کند. از ایستگاه راه آهن می توانید سوار خط ۳ مترو شوید و مستقیما به مرکز شهر بوداپست بروید. اتوبوس ها از ساعت ۴ صبح تا ۲۳ شب فعال هستند و هر ۱۰ دقیقه یکبار از ترمینال شماره ۲ فرودگاه حرکت می کنند. کل زمان سفر به مرکز شهر (شامل سفر با مترو) و ایستگاه دیک فرانک حداقل ۵۰ دقیقه طول می کشد.
  • علاوه بر این، اتوبوس شب شماره ۹۰۰ نیز از ساعت ۲۳ تا ۴ صبح به جابجایی مسافران می پردازد. این اتوبوس ها هر ۳۰ الی ۶۰ دقیقه یکبار از ترمینال شماره ۲ حرکت می کنند و به سمت Bajcsy- Zsilinszky Ut حرکت می کنند. از آنجا می توانید سوار اتوبوس شماره ۹۵۰ شوید و به مرکز شهر بروید.
  • بلیت اتوبوس را می توانید از فرودگاه و باجه هایی به نام سرویس BKK، دفاتر پستی، دکه های روزنامه فروشی و دستگاه های فروش خودکار بلیت تهیه کنید. همچنین از شخص راننده نیز می توانید بلیت بخرید، اما در این صورت قیمت بلیت کمی گران تر می شود. در سفر به مجارستان دقت کنید که حتما فورینت (واحد پول مجارستان) همراهتان داشته باشید چون یورو و سایر ارزها پذیرفته نمی شود. در دفتر پست می توانید بلیت های ۲۴ ساعته، ۷۲ ساعته، هفتگی و ماهانه خریداری کنید که در تمامی حمل و نقل عمومی بوداپست کاربرد دارند. دفتر پست در ترمینال ۲A قرار دارد.
اتوبوس بوداپست

تاکسی

تاکسی رسمی فرودگاه بوداپست فوتاکسی (Fotaxi ) نام دارد. ایستگاه تاکسی ها در کنار درب خروجی ترمینال های ۲A و ۲B قرار دارد. تمام تاکسی ها دارای دستگاه پوز هستند و کارت های اعتباری را قبول می کنند. خوشبختانه از سال ۲۰۱۳ قیمت تاکسی ها یکسان سازی شده و قیمت ثابتی برای تاکسی های فرودگاه معین شده است. اگر برای اولین بار به بوداپست سفر می کنید و نگران گم شدن در شهر هستید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بوداپست است و به راحت ترین شکل ممکن شما را درب هتل و مقصدتان پیاده می کند.

مدت زمان سفر به شدت ترافیک بستگی دارد اما به طور کلی اگر ترافیک عادی باشد در مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر بوداپست برسید.

لطفا دقت داشته باشید که به جز تاکسی های رسمی، تاکسی های متفرقه هم در فرودگاه وجود دارند که امنیت بالایی ندارند و ممکن است سرتان کلاه بگذارند. بنابراین مراقب باشید که حتما سوار تاکسی های رسمی فرودگاه شوید تا از پرداخت کرایه های بالا پیشگیری کنید.

حمل و نقل فرودگاه بوداپست

قطار

سرویس قطار شهری توسط راه آهن مجارستان اداره می شود و از نزدیکی ترمینال شماره ۱ عبور می کنند. تمام این قطارها در بوداپست توقف می کنند و در عرض ۳۰ دقیقه از فرودگاه به مرکز شهر می روند. بلیط قطار را می توانید از دستگاه های مخصوص در ایستگاه و باجه روزنامه فروشی در ترمینال شماره ۲ خریداری کنید. اگر قصد دارید از قطار برای جابجایی استفاده کنید توجه داشته باشید که این سرویس در طول شب فعال نیست. بنابراین اگر در طول شب به فرودگاه رسیدید بهتر است از تاکسی استفاده کنید یا سوار اتوبوس شب بشوید.

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت اقامتتان در بوداپست آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید کرایه اتومبیل را نیز مد نظر داشته باشید. به ویژه اگر هزینه ها را با همسفرانتان تقسیم می کنید برایتان به صرفه و اقتصادی تمام خواهد شد. در فرودگاه بوداپست شرکت های بین المللی و مشهور وجود دارند و خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت هایی مثل سیکست، اویس، یوروپکار و …در فرودگاه دفتر دارند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

قطار بوداپست

کرایه اتوبوس

برای گروه های بسیار بزرگ و تورهای مسافرتی، کرایه اتوبوس نیز یکی از گزینه های به صرفه و اقتصادی در حمل و نقل فرودگاه بوداپست است. البته اگر می خواهید از اتوبوس استفاده کنید حتما باید پیش از رسیدن به فرودگاه به صورت آنلاین این سرویس را رزرو کنید. به این ترتیب، مسئولان فرصت کافی برای هماهنگی های لازم را خواهند داشت و می توانند بهتر به شما سرویس دهی کنند.

منبع: getbybus.com

باغ وحش و باغ گیاهشناسی بوداپست ، قدیمی ترین باغ وحش مجارستان
باغ وحش و باغ گیاهشناسی بوداپست ، قدیمی ترین باغ وحش مجارستان
در بوداپست چه غذاهایی بخوریم؟
در بوداپست چه غذاهایی بخوریم؟
سوغاتی های معروف بوداپست
سوغاتی های معروف بوداپست
معرفی بهترین رستوران های بوداپست
معرفی بهترین رستوران های بوداپست