چطور از فرودگاه بوریسپیل اوکراین به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه بوریسپیل |  Boryspil Airport Transportation

فرودگاه بین المللی بوریسپیل در شهر کی یف قرار دارد و بزرگ ترین فرودگاه اوکراین به شمار می رود. فرودگاه بوریسپیل با مرکز شهر کی یف حدود ۲۹ کیلومتر و با شهر بوریسپیل ۶ کیلومتر فاصله دارد. این فرودگاه قطب اصلی هواپیمایی اوکراین اینترنشنال ایرلاینز است و شاهراه اصلی ورود گردشگران به اکراین محسوب می شود. در این مطلب گزینه های حمل و نقل فرودگاه بوریسپیل و راه های دسترسی به مرکز شهر کی یف را به شما معرفی می کنیم. اگر قصد سفر به کی یف و اکراین را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

کی اف

دسترسی از فرودگاه بوریسپیل به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به کیف در اوکراین
معرفی فرودگاه بین المللی بوریسپیل

اکثر پروازهایی که به مقصد کی یف انجام می شوند در فرودگاه بوریسپیل فرود می آیند و این فرودگاه بزرگ ترین و مهم ترین فرودگاه اکراین محسوب می شود. ۶۵% ترافیک مسافران اکراین از طریق این فرودگاه جابجا می شوند و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰ میلیون مسافر از فرودگاه بوریسپیل برای جابجایی استفاده کرده اند. ایرلاین های معتبر و مشهوری مثل ایرفرانس، اطلس گلوبال، ایرآستانا، آذربایجان ایرلاینز، کی ال ام، قطر ایرویز، لوفت هانزا و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. فرودگاه بوریسپیل دارای دو ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است که با نام های B و D شناخته می شوند. ترمینال B عمدتا به پروازهای چارتر و داخلی اختصاص دارد و پروازهای بین المللی نیز در ترمینال D انجام می شوند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه بوریسپیل چندان متنوع نیست، با این حال به راحتی و با ارزان ترین هزینه می توانید خودتان را به مقصد برسانید. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید به هتل و مرکز شهر برسید البته اتوبوس شما را به ایستگاه قطار کی یف می رساند و اگر قصد رفتن به جایی غیر از مرکز شهر را دارید می توانید از آنجا سوار قطار شوید. با این حال، تاکسی بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بوریسپیل است و اکثر توریست ها و گردشگران ترجیح می دهند با استفاده از تاکسی خود را به هتل برسانند. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه بوریسپیل اکراین

تاکسی

قبلا حمل و نقل فرودگاه بوریسپیل نظم زیادی نداشت و تاکسی های متفرقه و بدون مجوز در فرودگاه فعالیت می کردند. به همین دلیل اغلب توریست ها از کرایه های بالا و کلاه برداری شاکی بودند. اما خوشبختانه از سال ۲۰۱۵ نرخ ثابتی برای تاکسی های فرودگاه تعیین شده است تا سرویس دهی به مسافران راحت تر صورت بگیرد. همچنین تاکسی های جدید جایگزین اتومبیل های قدیمی شده و سازماندهی خوبی انجام شده است. تاکسی های مدرن و جدید به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته در فرودگاه حضور دارند و به جابجایی مسافران می پردازند. ایستگاه تاکسی ها در بیرون سالن پروازهای ورودی ترمینال D قرار داد و به محض خارج شدن از ساختمان ترمینال آن ها را خواهید دید. تاکسی های جدید بسیار راحت و جادار هستند و تمامی آن ها مجهز به سیستم تهویه هوا و فضای کافی برای قرار دادن چمدان ها هستند. کرایه تاکسی بر اساس تاکسیمتر و بر اساس قیمت ورودی ثابت محاسبه می شود و به مسافتی که طی کرده اید بستگی دارد. برای سوار به تاکسی کافی است به میز پذیرش تاکسی در سالن پروازهای ورودی بروید و آدرس هتل و مقصدتان را به متصدی مربوطه بدهید.

تاکسی کی اف

اتوبوس

ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بوریسپیل استفاده از اتوبوس هایی به نام اسکای باس است. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه بوریسپیل سوار می کنند و به سمت ایستگاه قطار کی یف در مرکز شهر حرکت می کنند و در طول مسیر در ایستگاه مترو خارکیفسکا (خط سبز) توقف می کنند. توجه داشته باشید که در وبسایت های رسمی اکراین ایستگاه قطار کی یف را با نام ایستگاه راه آهن پیودنی معرفی می کنند. بنابراین حواستان باشد که هردو این ایستگاه ها یکی هستند.

اسکای باس به دلیل ارزان بودن طرفداران بسیار زیادی دارد و در کمتر از یک ساعت شما را به مرکز شهر کی یف می رساند. اتوبوس ها در طول روز به طور میانگین هر ۱۵ دقیقه یکبار و در طول شب نیز هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند. ایستگاه اتوبوس های اسکای باس درست بیرون سالن پروازهای ورودی ترمینال D قرار دارد. بلیط اتوبوس را می توانید از راننده تهیه کنید یا از باجه بلیط در سالن پروازهای ورودی خریداری کنید.

اگرچه اسکای باس ارزان ترین گزینه است اما اگر برای اولین بار به شهر کی یف سفر می کنید و نگران گم شدن در شهر هستید به شما توصیه می کنیم از گزینه دیگری (مثل تاکسی) استفاده کنید. چون ایستگاه قطار کی یف فاصله نزدیکی با هتل های بزرگ شهر ندارد و احتمالا مجبور خواهید با استفاده از وسیله نقلیه دیگر، مثل قطار خود را به هتل برسانید.

علاوه بر این، اگر چمدان های زیادی دارید استفاده از قطار هم توصیه نمی شود، چون مترو آسانسور ندارد و حمل چمدان ها از طریق پله برقی مطمئنا آسان نخواهد بود. بنابراین پیشنهاد ما این است که اگر سبک بار هستید و روحیه ماجراجویی هم دارید با اسکای باس به مقصد بروید، در غیراینصورت ارزان بودن اتوبوس را فراموش کنید و با تاکسی به راحتی خود را به هتل و مقصدتان برسانید.

اتوبوس فرودگاه بوریسپیل

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید استقلال و آزادی عمل بیشتری در سفر داشته باشید و در مدت اقامت در کی یف زیاد در شهر تردد کنید می توانید اتومبیل کرایه کنید. کرایه اتومبیل اگرچه کمی گران است اما اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه های سفر را با هم تقسیم کنید مطمئنا برایتان به صرفه تمام خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در کی یف باید گواهینامه بین المللی و معتبر داشته باشید. در فرودگاه بوریسپیل شرکت های مختلف بین المللی به ارائه خدمات کرایه اتومبیل می پردازند. شرکت هایی مثل یوروپکار، هرتز، سیکست، اویس و باجت در ترمینال D دفتر دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع: visitkievukraine.com

بهترین دانشگاه های اوکراین برای تحصیل
بهترین دانشگاه های اوکراین برای تحصیل
زیباترین شهرهای اوکراین که باید ببینید
زیباترین شهرهای اوکراین که باید ببینید
طبیعت اوکراین را با دیدن این ۹ جاذبه فوق العاده لمس کنید!
طبیعت اوکراین را با دیدن این ۹ جاذبه فوق العاده لمس کنید!
جاذبه های کی‌یف اوکراین از آسمان + ویدئو
جاذبه های کی‌یف اوکراین از آسمان + ویدئو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code