چطور از فرودگاه تولوز فرانسه به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه تولوز | Toulouse Airport Transportation

تولوز مرکز منطقه اوکسیتانی در جنوب غربی فرانسه است. فرودگاه تولوز در فاصله نزدیکی از شهر قرار دارد و تنها ۶٫۵ کیلومتر با مرکز تولوز فاصله دارد. در واقع، این فرودگاه بیشتر در بالیناک قرار گرفته و به همین دلیل به این فرودگاه، فرودگاه بین المللی تولوز بالیناک (Toulouse – Blagnac airport) هم می گویند. تولوز شهری مهم در زمینه صنایع مختلف است و جالب است بدانید که شرکت هواپیماسازی ایرباس، غول مشهور هواپیمایی در تولوز قرار دارد. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه تولوز را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این رابطه را با شما درمیان بگذاریم. اگر قصد سفر به این شهر فرانسوی را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

تولوز

دسترسی از فرودگاه تولوز به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
هر چیزی که باید درباره شرکت ایرباس بدانید!
بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل

فرودگاه تولوز در شمال غربی تولوز فرانسه قرار دارد و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۹ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند. تولوز یکی از شهرهای دانشجویی در فرانسه به شمار می رود و دانشجویانی از سرتاسر دنیا برای تحصیل در دانشگاه های این شهر به تولوز می آیند. در واقع، تولوز بیشترین تعداد دانشگاه ها را در بین شهرستان های کشور فرانسه دارد و به همین دلیل از اهمیت علمی بالایی برخوردار است. علاوه بر این کارخانه هواپیماسازی ایرباس نیز در تولوز قرار دارد و اگر فرصتش را داشته باشید می توانید در تورهای بازدید ازکارخانه شرکت کنید و مراحل ساخت هواپیماهای ایرباس را از نزدیک ببینید. گزینه های حمل و نقل فرودگاه تولوز متنوع است و با استفاده از تاکسی، قطار، اتوبوس و سرویس شاتل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

شهر تولوز فرانسه

اتوبوس

در فرودگاه تولوز اتوبوس های مختلفی وجود دارند که توسط شرکت تیسه ئو (Tisseo) مدیریت می شوند. این اتوبوس ها شما را از فرودگاه سوار می کنند و به سمت مرکز شهر تولوز می برند. اتوبوس یکی از ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه تولوز است و اگر چمدان های زیادی همراهتان نیست می توانید با اتوبوس به مقصد برسید. هرکدام از این اتوبوس ها در مسیرهای مختلفی حرکت می کنند و با توجه به آدرس هتل و مقصدتان می توانید سوار آن ها بشوید. اگر در این مورد سوالی دارید می توانید از کارکنان فرودگاه و بخش اطلاعات راهنمایی بخواهید. مدت زمان سفر با اتوبوس حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه طول می کشد و البته زمان سفر به شدت ترافیک نیز بستگی دارد.

اتوبوس شاتل فرودگاه

سرویس شاتل فرودگاه نیز یکی از گزینه های خوب حمل و نقل فرودگاه تولوز است. در واقع، بسیاری از توریست ها از این سرویس استفاده می کنند و یکی از محبوب ترین گزینه ها به شمار می رود. اتوبوس ها از ساعت ۵ صبح تا نیمه شب فعال هستند و هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند. با استفاده از اتوبوس شاتل در مدت زمان حدودا ۲۵ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید. سرویس شاتل در طول مسیر چهار توقف دارد. اتوبوس ها در طبقه همکف فرودگاه در مقابل گیت شماره C2، سالن پروازهای ورودی توقف می کند. بلیط اتوبوس را می توانید از باجه مخصوص اتوبوس شاتل که بیرون ساختمان ترمینال قرار دارد تهیه کنید. اتوبوس ها از کنار همین باجه حرکت می کنند. اتوبوس ها بلیط اتوبوس تا ۲ ماه اعتبار دارد و در این مدت می توانید از این سرویس استفاده کنید.

حمل و نقل فرودگاه تولوز

قطار

خوشبختانه شبکه ریلی فرودگاه تولوز را هم پوشش می دهد و می توانید با استفاده از قطار خود را به تولوز برسانید. خط T2 از ایستگاه قطار فرودگاه مسافران را سوار می کند و در مسیر آرن- کاخ دادگستری و فرودگاه حرکت می کند. با استفاده از قطار در مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می توانید به شهر تولوز برسید. ساعات حرکت قطارها از ۵:۳۰ صبح تا ۱۲ شب است. اگر چمدان های زیادی همراهتان است ممکن است استفاده از قطار انتخاب چندان مناسبی نباشد. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که با استفاده از تاکسی خود را به مرکز شهر تولوز برسانید.

قطار فرودگاه تولوز

تاکسی

اگر دوست ندارید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید و می خواهید هرچه راحت تر به هتل برسید تاکسی را به شما پیشنهاد می کنیم. ایستگاه تاکسی ها در مقابل سالن پروازهای ورودی بین گیت B3 و C1 قرار دارد. اگر برای اولین بار به تولوز سفر می کنید و نگران گم شدن در شهر هستید یا آنکه چمدان های زیادی همراهتان است بهتر است از تاکسی استفاده کنید. تاکسی راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه تولوز است و شما را درب هتل یا مقصدتان پیاده می کند. البته از لحاظ قیمت، تاکسی مطمئنا از اتوبوس و قطار گران تر است اما به دلیل راحتی آسایشی که دارد بسیاری از مسافران این گزینه را ترجیح می دهند.

تاکسی

ترانسفر خصوصی

اگر دوست دارید با رفاه و راحتی به مراتب بیشتری از تاکسی به هتل برسید می توانید از سرویس ترانسفر خصوصی نیز استفاده کنید. شرکت های مختلفی خدمات ترانسفر خصوصی را به مسافران ارائه می کنند و می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه این سرویس را به صورت آنلاین رزرو کنید. کرایه این سرویس تقریبا مشابه تاکسی است اما راحت تر است و می توانید مطمئن باشید که راننده در فرودگاه منتظر شما خواهد بود.

 

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید خودتان در تولوز رانندگی کنید و در مدت اقامتتان نیز آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. در صورتی که ۳-۴ نفر هستید و هزینه ها را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه تمام خواهد شد. البته حتما می دانید که برای رانندگی در تولوز نیاز به گواهینامه بین المللی معتب دارید. شما می توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری اتومبیل کرایه کنید. در فرودگاه تولوز شرکت های بین المللی و مشهوری مثل سیکست و گلدکار حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران عرضه می کنند.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد