چطور از فرودگاه روتردام هلند به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه روتردام | Rotterdam The Hague Airport Transportation

فرودگاه بین المللی روتردام دی هیگ در فاصله ۵٫۶ کیلومتری شمال غربی شهر روتردام قرار گرفته و سومین فرودگاه پررفت و آمد در هلند محسوب می شود. این فرودگاه به دو شهر روتردام و دی هیگ سرویس دهی می کند و به همین دلیل فرودگاه روتردام دی هیگ نامیده می شود. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه روتردام و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به هلند را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه روتردام است با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

شهر روتردام

دسترسی از فرودگاه روتردام به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به روتردام
روتردام، بزرگ ترین بندر اروپا را تماشا کنید

شهر روتردام در جنوب هلند قرار گرفته و دومین شهر بزرگ هلند پس از آمستردام است. بندر این شهر یکی از بزرگ ترین بنادر در اروپاست و از اهمیت تجاری و اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است. فرودگاه بین المللی روتردام دی هیگ در فاصله ۵٫۶ کیلومتری از مرکز شهر روتردام قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱٫۷ میلیون مسافر از فرودگاه روتردام برای جابجایی استفاده کرده اند و به این ترتیب آن را به سومین فرودگاه پرتردد در هلند تبدیل کرده اند. نکته جالب در مورد فرودگاه روتردام این است که حدود ۵ متر پایین تر از سطح دریا قرار گرفته است! فرودگاه روتردام فاصله چندانی با مرکز شهر ندارد و به راحتی می توان خود را به هتل و مرکز شهر رساند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه روتردام شامل اتوبوس، تاکسی و کرایه اتومبیل است و دسترسی خوب و آسانی به مرکز شهر فراهم می کنند.

فرودگاه روتردام

اتوبوس

  • به مقصد روتردام: اتوبوس شماره ۳۳ از جمله گزینه های حمل و نقل فرودگاه روتردام است و مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر (ایستگاه راه آهن مرکزی روتردام) منتقل می کند. ساعات کاری اتوبوس ها از ساعت ۶ صبج تا نیمه شب است و اتوبوس ها هر ۱۰ الی ۱۵ دقیقه یکبار مسافران را به مقصد مرکز شهر می برد. با استفاده از اتوبوس شماره ۳۳ در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به ایستگاه راه آهن مرکزی در مرکز شهر روتردام برسید. بلیط اتوبوس را هم از دستگاه های فروش خودکار و هم از شخص راننده می توانید خریداری کنید. علاوه بر این، می توانید برای استفاده از حمل و نقل عمومی، کارت هایی به نام Ov-Chipkaart را تهیه کنید که قابل شارژ هستند.
  • به مقصد دی هیگ: همان طور که گفتیم فرودگاه در نزدیکی دو شهر روتردام و دی هیگ قرار گرفته و به این دو شهر سرویس دهی می کند. بنابراین در معرفی گزینه های حمل و نقل فرودگاه روتردام راه های دسترسی به شهر دی هیگ را هم توضیح می دهیم. برای دسترسی به دی هیگ باید سوار اتوبوس های به مقصد ایستگاه مترو Meijersplein  شوید. هنگامی که به ایستگاه مترو رسیدید سوار خط E شوید و به سمت ایستگاه راه آهن مرکزی دی هیگ بروید. مدت زمان سفر با اتوبوس ۷ دقیقه و از مترو تا ایستگاه راه آهن حدود ۲۵ دقیقه طول خواهد کشید.

قطار به مقصد آمستردام

در صورتی که قصد دارید از فرودگاه روتردام به پایتخت هلند بروید قطار بهترین انتخاب خواهد بود. از ایستگاه راه آهن مرکزی روتردام چندبار در ساعت قطارهایی به سمت آمستردام حرکت می کنند. با استفاده از این قطارها در مدت زمان ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه می توانید خود را به شهر آمستردام هلند برسانید.

اتوبوس روتردام

تاکسی

اگر حوصله استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را ندارید و دوست دارید هرچه سریع تر و راحت تر به هتل برسید از تاکسی استفاده کنید. تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه روتردام است و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته به جابجایی مسافران می پردازند. ایستگاه تاکسی ها بیرون ساختمان ترمینال قرار دارند و مسافران را به مقصد روتردام و دی هیگ سوار می کنند. اگر برای اولین بار به شهر روتردام سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر همراه با کودکان خردسال سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی شما را از مقابل فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند. با استفاده از تاکسی در عرض ۱۵ دقیقه می توانید به مرکز شهر روتردام برسید.

حمل و نقل فرودگاه روتردام

ترانسفر خصوصی

اگر به دنبال رفاه و راحتی بیشتری هستید می توانید سرویس ترانسفر خصوصی را امتحان کنید. این سرویس کرایه ای تقریبا معادل تاکسی دارد اما سرویس های بیشتری به مسافران ارائه می کند. سرویس ترانسفر خصوصی را باید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین رزرو کنید. به این ترتیب می توایند مطمئن باشید که هنگام رسیدن به فرودگاه، راننده در سالن پروازهای ورودی منتظر شما خواهد بود. این سرویس برای کسانی که چمدان های زیادی همراه دارند مناسب تر است، چون راننده در حمل چمدان ها هم به شما کمک می کند.

سفر به روتردام

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت سفر از آزادی عمل بیشتری برخوردار باشید و خودتان رانندگی کنید می توانید اتومبیل کرایه کنید. کرایه اتومبیل اگرچه در ظاهر هزینه ای بیشتر از سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه روتردام دارد اما اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید برایتان به صرفه تر هم تمام خواهد شد. شرکت های مختلف بین المللی مثل اویس، یوروپکار، سیکست و … در فرودگاه حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. بهترین راه برای کرایه اتومبیل به صورت آنلاین و قبل از رسیدن به فرودگاه است تا از معطل شدن در صف های طولانی دوری کنید. با اینحال، به صورت حضوری هم می توانید به دفاتر این شرکت ها مراجعه کنید و با مقایسه قیمت ها و خدمات، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در هلند لازم است گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و با رانندگی در خیابان های این کشور آشنایی نسبی داشته باشید.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد