بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه سنت پترزبورگ به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه سنت پترزبورگ  | Saint Petersburg Airport Transportation

فرودگاه سنت پترزبورگ با نام اصلی فرودگاه پالکوو (Pulkovo Airport) در شهر سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد. این فرودگاه ۲۳ کیلومتر با مرکز شهر سنت پترزبورگ فاصله دارد و شاهراه اصلی ورود گردشگران به این شهر زیبای روسی است. اگر با استفاده از تور سنت پترزبورگ قصد سفر به این شهر را دارید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه باشید، اما اگر به صورت شخصی به روسیه سفر می کنید و بلیت هواپیمایتان به مقصد فرودگاه پالکوو است لازم است اطلاعاتی در مورد حمل و نقل فرودگاه داشته باشید. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه سنت پترزبورگ را به شما معرفی کنیم تا به راحتی بتوانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

سفر به سنت پترزبورگ روسیه

تاکسی

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی سنت پترزبورگ
راهنمای سفر به سنت پترزبورگ

مانند همه فرودگاه ها، تاکسی سریع ترین، راحت ترین و در عین حال گران ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه سنت پترزبورگ به حساب می آید. با استفاده از تاکسی می توانید در مدت زمان ۴۵ دقیقه خود را به مرکز شهر برسانید. البته این زمان با توجه به شدت ترافیک ممکن است بیشتر شود. سه نوع سرویس تاکسی در فرودگاه پالکوو وجود دارد:

حمل و نقل فرودگاه سنت پترزبورگ
  • به محض رسیدن به فرودگاه می توانید به ایستگاه تاکسی های پالکوو (Taxi Pulkovo) مراجعه کنید که سرویس تاکسیرانی رسمی فرودگاه هستند. ایستگاه تاکسی های فرودگاه در سالن پروازهای ورودی در هر دو ترمینال قرار دارد. اگر برای اولین بار به سنت پترزبورگ سفر می کنید پیشنهاد می شود از این تاکسی ها استفاده کنید. این تاکسی ها کاملا مطمئن و امن هستند و به راحتی شما را به هتل و مقصدتان می رسانند. تنها ایراد این تاکسی ها این است که ممکن است مدتی را منتظر بمانید تا نوبت راننده بعدی بشود. این زمان بسته به فصل و زمانی که به فرودگاه می رسید می تواند از چند دقیقه تا نیم ساعت متغیر باشد.
  • سرویس های تاکسیرانی مختلفی در فرودگاه وجود دارند که امکان رزرو آنلاین یا تلفنی را با قیمتی استاندارد برای مسافران فراهم کرده اند. اما ایراد این نوع سرویس این است که اگر در قسمت کنترل پاسپورت یا دریافت چمدان معطل شوید و دیرتر به پیش راننده بروید بابت هر ۱۰ دقیقه تاخیر مبلغی را باید بپردازید.
  • تاکسی های متفرقه ای در فرودگاه وجود دارند که ممکن است با قیمتی ارزان تر شما را به شهر برسانند. اما اگر برای اولین بار به سنت پترزبورگ سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید این روش به شما توصیه نمی شود. اما اگر بارها به این شهر سفر کرده اید و حتی با زبان روسی نیز اندکی آشنایی دارید به هر حال یکی از گزینه های حمل و نقل فرودگاه سنت پترزبورگ محسوب می شود.
  • نکته: لطفا به یاد داشته باشید که اکثر راننده ها به زبان انگلیسی تسلط ندارند، بنابراین بهتر است آدرس هتل و مقصدتان را روی یک تکه کاغذ همراهتان داشته باشید.
تاکسی فرودگاه سنت پترزبورگ

مینی بوس و شاتل

از ترمینال شماره ۱ می توانید سوار مینی بوس های  ۳۹A شوید. این مینی بوس کمی از اتوبوس های شهری گران تر هستند اما رفاه و راحتی بیشتری از اتوبوس های عادی دارند (صندلی های بزرگ تر، فضای بیشتر برای چمدان و تهویه هوا دارد). این مینی بوس ها هر ۲۰ الی ۳۰ دقیقه یکبار مسافران را بین ایستگاه مترو Moskovskaya و فرودگاه پالکوو جابجا می کنند. اگر در ترمینال شماره ۲ از هواپیما پیاده شدید نیز می توانید سوار سرویس K113 شوید که با شرایط و مسیری شما را به ایستگاه مترو Moskovskaya می رساند.

سرویس شاتل دیگر که صندلی های راحت تر و توقف های بیشتری دارد سرویس اکسپرس فرودگاه (Aeroport Express) است. این سرویس یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه سنت پترزبورگ است، زیرا به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می کنند و اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید می توانید از آن استفاده کنید. کرایه به ایستگاهی که پیاده می شوید و مسیری که طی کرده اید بستگی دارد، اما برای پیاده شدن در مرکز شهر سنت پترزبورگ باید چیزی حدود ۱۰ دلار بپردازید. این سرویس در ایستگاه مترو Moskovskaya، دانشکده فنی و کلیسای Vladimirskaya  نیز توقف می کند.

اتوبوس اکسپرس

اتوبوس + مترو

متاسفانه مترو و قطار فعلا این فرودگاه را پوشش نمی دهد. بنابراین اتوبوس شهری تنها گزینه موجود در سیستم حمل و نقل شهری است. برای افرادی که به دنبال سفر ارزان هستند اتوبوس بدن شک بهترین انتخاب در حمل و نقل فرودگاه سنت پترزبورگ خواهد بود. البته این گزینه مستقیما شما را به مرکز شهر نمی رساند و اگر هتل یا مقصدتان در حوالی مرکز شهر قرار دارد شاید لازم باشد با استفاده از یک گزینه دیگر مثل مترو خود را به مقصد برسانید.

تمام اتوبوس های شهری از بیرون ساختمان ترمینال فرودگاه سنت پترزبورگ حرکت می کنند و در ایستگاه مترو Moskovskaya در خط آبی مترو توقف می کنند. از آنجا با چند ایستگاه می توانید خودتان را به ایستگاه Nevsky Prospekt در مرکز شهر سنت پترزبورگ برسانید. بنابراین اگر مقصدتان این ایستگاه است سوار خط قرمز مترو شوید.

اتوبوس های فرودگاه سنت پترزبورگ

اتوبوس شماره ۳۹، ۳۹A یا مینی بوس شماره k39 که به نام مارشروتکا (Marshrutka) شهرت دارد نیز شما را به شهر سنت پترزبورگ می رساند. اتوبوس شماره ۳۹ از ترمینال شماره ۱ فرودگاه پالکوو، خروجی شماره ۱ مسافران را سوار می کنند. این اتوبوس ها هر ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند و از ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح تا ۱:۳۰ دقیقه بامداد فعال هستند. با استفاده از این اتوبوس ها در مدت زمان ۳۰ دقیقه می توانید به شهر سنت پترزبورگ برسید.

اتوبوس شماره  N13 نیز از مقابل ترمینال شماره ۲ حرکت می کند. پس از آنکه از ساختمان ترمینال خارج شدید کافی است به سمت چپ بپیچید تا این اتوبوس ها را ببینید. اتوبوس ها از ساعت ۵:۴۰ دقیقه صبح تا نیمه شب فعال هستند و هر ۱۵ دقیقه یک بار حرکت می کنند. اتوبوس شمارهN13 مسافران را در مدت زمان ۲۰ دقیقه به ایستگاه مترو Moskovskaya می رسانند. از این ایستگاه می توانید به تمام نقاط شهر دسترسی داشته باشید.

منبع: saint-petersburg.com

سفری به کاخ کرملین در مسکو + ویدیو
سفری به کاخ کرملین در مسکو + ویدیو
معرفی فرودگاه بین المللی ونوکووا
معرفی فرودگاه بین المللی ونوکووا
آثار بزرگ ترین موزه جهان را در این ویدیو ببینید
آثار بزرگ ترین موزه جهان را در این ویدیو ببینید
آشنایی با ۸ سوپ خوشمزه و معروف روسی
آشنایی با ۸ سوپ خوشمزه و معروف روسی