چطور از فرودگاه شرمتیوو مسکو به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه شرمتیوو | Sheremetyevo Airport Transportation

فرودگاه بین المللی شرمتیوو در شهر خیمکی و در ۲۹ کیلومتری شمال غربی مسکو قرار دارد. فرودگاه شرمتیوو پررفت و آمدترین فرودگاه روسیه محسوب می شود و در سال ۲۰۱۵ بیش از ۳۰ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه شرمتیوو را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این رابطه را با شما در میان بگذاریم. اگر به مسکو سفر کردید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به مرکز شهر مسکو برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مسکو روسیه

فرودگاه شرمتیوو به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی شرمتیوو
راهنمای سفر به مسکو

فرودگاه شرمتیوو یکی از سه فرودگاه فعال در نزدیکی شهر مسکو است. فرودگاه های دوموده دوو (Domodedovo Airport) و ونوکووا (Vnukovo Airport) دیگر فرودگاه های محدوده مسکو هستند. شرمتیوو شلوغ ترین فرودگاه روسیه است و ایرلاین های معتبری مثل ایر فرانس، کی ال ام (KLM)، آلیتالیا (Alitalia)، چاینا ایرلاینز، فلای دبی (FlyDubai) و امارات پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند.

اگر بلیت هواپیمایتان به مقصد فرودگاه شرمتیوو است برای رسیدن به مرکز شهر مسکو سه راه پیش رو دارید: تاکسی، قطار و اتوبوس. تاکسی راحت ترین گزینه و در عین حال گران ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه شرمتیوو است. قطار سریع ترین گزینه و اتوبوس ارزان ترین وسیله حمل و نقل فرودگاه شرمتیوو به شمار می رود. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا مناسب ترین گزینه را با توجه به زمان و بودجه سفر انتخاب کنید.

دسترسی از فرودگاه شرمتیوو به مرکز شهر

تاکسی

اگر برای اولین بار به مسکو سفر می کنید یا آنکه حداقل سه نفر هستید توصیه می کنیم تاکسی را انتخاب کنید. به ویژه همراه با کودکانتان سفر می کنید تاکسی راحت ترین انتخاب برای شما خواهد بود. مدت زمان سفر بستگی به میزان ترافیک و ساعت ورود شما به فرودگاه دارد. اما به طور کلی برای رفتن از فرودگاه شرمتیوو به مرکز شهر مسکو بین ۴۵ دقیقه تا ۱٫۵ ساعت در راه خواهید بود. در فرودگاه چندین نوع تاکسی وجود دارند که البته هرکدام کرایه متفاوتی دریافت می کنند. تاکسی اکونومی ظرفیت ۴ مسافر را دارد و از همه ارزان تر است. پس از آن تاکسی کامفورت وجود دارد که فضای داخلی بزرگتری دارد و کمی از اکونومی گران تر است. مینی ون نیز با ظرفیت ۷ مسافر برای گروه های چند نفره مناسب است و مینی بوس نیز با گنجایش ۱۶ مسافر برای گروه های بزرگ به صرفه خواهد بود.

تاکسی فرودگاه شرمتیوو مسکو
  • مزایا

تاکسی راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه شرمتیوو برای رسیدن به شهر مسکو است. تاکسی شما را در فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته حضور دارند و اگر دیروقت یا صبح خیلی زود به فرودگاه رسیدید بابت حمل و نقل خیالتان راحت باشد. راننده ها معمولا تنها به روسی صحبت می کنند. البته شرکت های خصوصی نیز در فرودگاه وجود دارند که به ارائه کرایه اتومبیل همراه با راننده انگلیسی زبان را به مسافران عرضه می کنند.

  • معایب

در طول روز ممکن است با ترافیک بسیار شدیدی مواجه شوید و مدت ها در ترافیک گیر کنید. بنابراین اگر در طول ساعات روز به فرودگاه رسیدید و مقصدتان نیز در حوالی مرکز شهر مسکو قرار داشت شاید تاکسی گزینه چندان مناسبی برای شما نباشد.

علاوه بر این، کرایه تاکسی گران است و اگر تنها سفر می کنید برایتان چندان به صرفه نخواهد بود. هرچند بسیاری از مسافران راحتی و رفاه تاکسی را به سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه شرمیتوو ترجیح می دهند.

تاکسی مسکو

قطار

اگر دوست دارید هرچه سریع تر به مسکو برسید و حوصله گیر کردن در ترافیک را ندارید قطار بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه شرمتیوو خواهد بود. قطار ائرو اکسپرس (Aeroexpress) در سریع ترین زمان ممکن شما را به مرکز شهر روسیه می رساند و در هر ساعتی از روز که به فرودگاه برسید لازم نیست نگران ترافیک باشید. قطار ائرو اکسپرس بین ایستگاه بلروسکی (Belorussky) در شهر مسکو و ایستگاه قطار در فرودگاه حرکت می کند و مسافران را منتقل می کند. ایستگاه قطار در فرودگاه در بخش جنوبی فرودگاه و در ترمینال E قرار دارد. از ترمینال های A و C سرویس شاتل رایگان مسافران را به ترمینال E و ایستگاه قطار می رساند. قطارها هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند و در مدت زمان ۳۵ دقیقه می توانید از فرودگاه به شهر مسکو برسید. از ایستگاه بلروسکی با مترو به راحتی می توان به مرکز شهر مسکو و سایر نقاط شهر رسید.

بلیت مترو را می توانید در فرودگاه تهیه کنید. با این حال، اگر به صورت آنلاین بلیت خود را رزرو کنید هم راحت تر است و هم ارزان تر. قطار ائرو اکسپرس بدون هیچ گونه توقف از فرودگاه به ایستگاه بلروسکی حرکت می کند و مسافران در طول سفر می توانند از اینترنت وای فای رایگان استفاده کنند.

قطار اکسپرس مسکو

اتوبوس + مترو

اگر به دنبال ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه شرمتیوو هستید اتوبوس را به شما پیشنهاد می کنیم. با استفاده از اتوبوس و مترو می توانید به مرکز شهر مسکو برسید. البته لازم به گفتن نیست که قطار ائرو اکسپرس راحت ترین و سریع ترین انتخاب است اما به هرحال اگر می خواهید ارزان تر سفر کنید با اتوبوس نیز می توانید به مسکو بروید. اتوبوس شماره ۸۱۷ و ۹۴۸ مسافران را در مدت زمان ۳۵ دقیقه به ایستگاه مترو پلانرنایا (Planernaya)، شمالی ترین ایستگاه مترو خط ۷، می رساند. اتوبوس ۸۵۱ و ۹۴۹ در مدت زمان ۲۵ دقیقه به ایستگاه مترو ریچنوی ووکزال (Rechnoy Vokzal )، شمالی ترین ایستگاه مترو خط ۲،  می رسید. از هر دو ایستگاه می توانید خود را به مرکز شهر مسکو برسانید.اگر سوار خط ۷ شده اید در ایستگاه کوزنتسکی (Kuznetskiy) پیاده شوید و اگر از خط ۲ استفاده کرده اید در ایستگاه تترالنایا (Teatralnaya ) پیاده شوید. به این ترتیب با هزینه ای به مراتب ارزان تر می توانید به مرکز شهر مسکو برسید اما کل سفر حداقل یک ساعت طول می کشد. از دستگاه های فروش خودکار بلیت در ایستگاه ها می توانید بلیت تهیه کنید.

منبع: airmundo.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد