بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه صوفیه بلغارستان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه صوفیه | Sofia Airport Transportation

فرودگاه صوفیه در نزدیکی پایتخت بلغارستان، صوفیه قرار دارد و فرودگاه اصلی این شهر محسوب می شود. شهر زیبای صوفیه با جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد مقصد میلیون ها مسافر است و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۶ میلیون از فرودگاه صوفیه برای جابجایی استفاده کرده اند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه صوفیه را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این رابطه را با شما در میان بگذاریم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر صوفیه برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جاذبه های شهر صوفیه

دسترسی از فرودگاه صوفیه به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به صوفیه
جاذبه های دیدنی صوفیه در بلغارستان + تصویر

فرودگاه صوفیه تنها ۱۰ کیلومتر با مرکز شهر صوفیه فاصله دارد و در شرق این شهر قرار دارد. حمل و نقل و دسترسی به مرکز شهر بسیار آسان است و گزینه های متعددی در اختیار مسافران قرار دارد. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس، مترو کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مقصد برسانید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل بین دو ترمینال

اگر در ترمینال شماره ۱ از هواپیما پیاده شده اید می توانید با استفاده از سرویس شاتل رایگان به ترمینال شماره ۲ و ایستگاه مترو بروید. فرودگاه صوفیه حمل و نقل شاتل را هر ۳۰ دقیقه یکبار و از ساعت ۷ صبح تا ۷ عصر به مسافران ارائه می کند. البته اتوبوس ها بین مسیر توقف نمی کنند و برای سوار شدن به این اتوبوس ها باید در نقطه مبدا و مقصد باشید. اتوبوس شاتل در مقابل ساختمان هر دو ترمینال توقف می کند و مسافران را به طور رایگان بین دو ترمینال جابجا می کند.

حمل و نقل فرودگاه صوفیه

مترو

خط ۱ مترو فرودگاه صوفیه را به مرکز شهر مرتبط می کند و مسافران را به مراکز مهم شهری می رساند. با استفاده از مترو می توانید در مدت زمان ۱۸ دقیقه خودتان را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ایستگاه سردیکا می توانید خط عوض کنید و سوار خط ۲ مترو شوید. از طریق مترو می توانید به ایستگاه راه آهن نیز مرتبط شوید: دو ایستگاه بعد از فرودگاه، در ایستگاه مترو Iskarsko shosse پیاده شوید تا از خط ریلی راه آهن استفاده کنید. در ایستگاه های دیگر مترو نیز می توانید خطوط اتوبوسرانی و سایر شبکه حمل و نقل شهری متصل شوید. ساعات حرکت مترو از ساعت ۵:۳۰ صبح تا نیمه شب است است و در روزهای هفته و آخر هفته نیز به جابجایی مسافران می پردازند. ایستگاه مترو فرودگاه صوفیه در بخش شرقی ترمینال شماره ۲ قرار دارد. با دنبال کردن علائم آبی رنگ در ترمینال می توانید خود را به ایستگاه مترو برسانید.

قطار فرودگاه صوفیه

اتوبوس

اتوبوس یکی از متنوع ترین سرویس های حمل و نقل فرودگاه صوفیه است و مسیرهای مختلف مسافران را به نقاط مختلف صوفیه می رسانند.

  • اتوبوس شماره ۸۴: این اتوبوس مسافران را از ترمینال های شماره ۱ و ۲ سوار می کند و به مرکز شهر صوفیه (خیابان گورکو) می رساند.
  • اتوبوس شماره ۱۸۴: فرودگاه صوفیه را به مرکز شهر مرتبط می کند و از مسیر بلوار کریستف کلمب، بلوار Tsarigradsko Shose و خیابان گورکو دوباره به فرودگاه برمی گردد.

هر دو این اتوبوس ها در تمام طول روز فعال هستند و درمدت زمان ۴۵ دقیقه به ایستگاه نهایی در صوفیه می رسند. در تعطیلات که خیابان ها خلوت تر است زمان سفر به ۳۵ دقیقه کاهش پیدا می کند.

  • اتوبوس شماره ۳۸۴: این اتوبوس نیز یکی دیگر از مسیرهای اتوبوسرانی است که مسافران را به صوفیه می رساند. این اتوبوس از منطقه مسکونی Druzhba 2 حرکت می کند و به سمت بلوار کریستف کلمب می رود. این اتوبوس نیز در تمام طول روز فعال است و مسافران را در مدت زمان ۳۰ دقیقه به مقصد می رساند. اگر قصد دارید با اتوبوس خود را به مرکز شهر برسانید با دنبال کردن علامت های قرمز در کف فرودگاه می توانید به ایستگاه اتوبوس برسید.

بلیط و حمل و چمدان

برای تهیه بلیط می توانید از باجه های حمل و نقل شهری یا از دستگاه های فروش خودکار بلیط استفاده کنید. این دستگاه ها با استفاده از پول بلغارستان کار می کنند و سکه و اسکناس را قبول می کنند. با بلیط خریداری شده می توانید سوار اتوبوس های ۸۴، ۱۸۴ و ۳۸۴ شوید.

دستگاه فروش بلیط مترو نیز در ایستگاه مترو فرودگاه قرار دارد. اکثر دستگاه ها اسکناس و سکه بلغارستانی را قبول می کنند و برخی از آن ها کارت های اعتباری را نیز می پذیرند.

اتوبوس صوفیه

تاکسی

تاکسی راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه صوفیه است و اگر برای اولین بار به بلغارستان سفر می کنید بهتر است از این وسیله استفاده کنید. سرویس تاکسیرانی OK در فرودگاه حضور دارد و خدمات امن و قابل اعتمادی را به مسافران ارائه می کند. با مراجعه به دفاتر این شرکت در سالن پروازهای ورودی هر دو ترمینال می توانید تاکسی سفارش دهید. اگر چمدان های زیادی همراهتان است یا همراه با کودکانتان سفر می کنید تاکسی گزینه بسیار راحت و ایده آلی خواهد بود.

برای امنیت و راحتی بیشتر توصیه می کنیم به هیچ وجه از تاکسی های متفرقه بیرون فرودگاه استفاده نکنید. این تاکسی ها امنیت بالایی ندارند و ممکن است در مورد کرایه سرتان کلاه بگذارند و هزینه بسیار بیشتری از شما دریافت کنند.

تاکسی

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در سفر به صوفیه استقلال و آزادی عملی داشته باشید و خودتان در شهر رانندگی کنید می توانید اتومبیل کرایه کنید. در صورتیکه هزینه ها را با همسفرانتان تقسیم می کنید کرایه اتومبیل یکی از به صرفه ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه صوفیه خواهد بود. شرکت های مختلفی در فرودگاه صوفیه حضور دارند و به ارائه خدمات مختلف به مسافران می پردازند. شرکت های معتبر بین المللی مثل یوروپکار، سیکست، باجت و اویس انواع سرویس های کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع: sofia-airport.bg

باورنکردنی ترین مکان ها در کشور بلغارستان
باورنکردنی ترین مکان ها در کشور بلغارستان
از تاریخ تا آسمان بلغارستان
از تاریخ تا آسمان بلغارستان
این وسیله ها را تنها در بلغارستان می توانید پیدا کنید!
این وسیله ها را تنها در بلغارستان می توانید پیدا کنید!
معرفی هتل ۵ ستاره ادمیرال وارنا
معرفی هتل ۵ ستاره ادمیرال وارنا