چطور از فرودگاه لوتون لندن به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه لوتون | Luton Airport Transportation

فرودگاه بین المللی لوتون که به نام فرودگاه لوتون لندن هم شناخته می شود پنجمین فرودگاه پررفت و آمد بریتانیاست. این فرودگاه در منطقه صنعتی لوتون و در فاصله ۴۷ کیلومتری شمال شرقی لندن قرار گرفته است. فرودگاه لوتون یکی از چند فرودگاه کلان شهر لندن محسوب می شود و پذیرای مسافرانی است که قصد سفر به لندن را دارند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوتون و راه های دسترسی به مرکز شهر لندن را به شما معرفی کنیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوتون

دسترسی از فرودگاه لوتون به مرکز شهر لندن

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به لندن
آشنایی با فرودگاه هیترو لندن
بیگ بن، بزرگ ترین برج ساعت جهان در لندن

همان طور که گفتیم لندن چندین فرودگاه بین المللی دارد و فرودگاه لوتون، در کنار فرودگاه هایی مثل گاتویک، هیترو و استانستد پذیرای مسافران لندن هستند. اگر به دنبال بلیط هواپیمای ارزان به لندن هستید به احتمال زیاد می توانید بلیطی با قیمتی مناسب به مقصد فرودگاه لوتون تهیه کنید. در واقع بسیاری از مسافران لندن با رزرو بلیط به مقصد این فرودگاه در هزینه های سفرشان صرفه جویی می کنند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوتون بسیار متنوع هستند و بسته به بودجه سفر و زمانی که در اختیار دارید می توانید یک گزینه را انتخاب کنید. چندین سرویس اتوبوس در فرودگاه فعال هستند و با هزینه ای نسبتا ارزان مسافران را به مرکز شهر لندن می رسانند. علاوه بر اتوبوس، تاکسی و قطار هم جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوتون به شمار می روند. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به شرایط خودتان بتوانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

فرودگاه لوتون

اتوبوس

اتوبوس ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لوتون است. اتوبوس ها به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می کنند و مسافران را به مرکز شهر لندن جابجا می کنند. بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه لوتون باشید. شرکت های مختلف اتوبوسرانی در فرودگاه فعالیت می کنند و با هزینه ای بسیار ارزان مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر لندن می برند. با استفاده از اتوبوس در مدت زمان تقریبی یک ساعت و نیم می توانید خود را به هتل و مرکز شهر لندن برسانید. یکی از مطمئن ترین شرکت هایی که در فرودگاه خدمات رسانی می کند اتوبوس اکسپرس نشنال است و هر نیم ساعت یکبار مسافران را به سمت مرکز شهر لندن جابجا می کند. البته اتوبوس های نشنال اکسپرس به مقاصد سایر شهرها هم وجود دارد و مسافران را به سمت بیرمنگام، استانستد و ناتینگهام هم می برد.

ایستگاه اتوبوس ها درست بیرون سالن پروازهای ورودی فرودگاه قرار دارد. همان طور که گفتیم اتوبوس اقتصادی ترین شیوه دسترسی به مرکز شهر است. بنابراین اگر قصد دارید ارزان سفر کنید و به همین دلیل هم بلیط هواپیمایتان را به مقصد فرودگاه لوتون رزرو کرده اید پس با استفاده از اتوبوس می توانید باز هم در هزینه های سفر صرفه جویی کنید. این نکته را هم بخاطر داشته باشید که اگر بلیط اتوبوس را به صورت آنلاین و از قبل (از سایت نشنال اکسپرس) رزرو کنید می توانید مبلغی بسیار کمتر بپردازید.

اتوبوس نشنال اکسپرس

علاوه بر نشنال اکسپرس، اتوبوس شماره ۷۵۷ خط سبز هم به صورت ۲۴ ساعته فعال است و مسافران را به مرکز شهر لندن جابجا می کند. این اتوبوس ها ۴ بار در ساعت حرکت می کنند و از فرودگاه لوتون به سمت ویکتوریا، خیابان بیکر، جاده فینچلی و طاق مرمر لندن می رسانند. مدت زمان سفر با این اتوبوس ها حدود ۷۰ دقیقه طول خواهد کشید.

سرویس ایزی باس هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه لوتون است و در مدت زمان حدودا ۸۰ دقیقه مسافران را به مرکز شهر لندن می رسانند. این اتوبوس ها هم به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و هر ۲۰-۳۰ دقیقه یکبار به جابجایی مسافران می پردازند.

اتوبوس فرودگاه لوتون

قطار

اگر برای رسیدن به لندن عجله دارید و به دنبال سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لوتون هستید باید قطار را به شما پیشنهاد بدهیم. ایستگاه قطار کمی با فرودگاه فاصله دارد و با استفاده از اتوبوس شاتل می توانید خود را به ایستگاه قطار پارک وی فرودگاه لوتون برسانید. تابلوی راهنمای اتوبوس شاتل در خروجی سالن پروازهای ورودی کاملا مشخص است و به راحتی می توانید این اتوبوس ها را پیدا کنید. اتوبوس های شاتل هر ده دقیقه یکبار حرکت می کنند و شما را در مدت زمان ۵ دقیقه به ایستگاه قطار می رسانند. با استفاده از قطار در مدت زمان بسیار کوتاهی (حدود ۲۰ دقیقه) می توانید از ایستگاه پارک وی به ایستگاه سنت پانکراس در لندن برسید.

سرویس شاتل فرودگاه لوتون

تاکسی

اگر می خواهید با رفاه و راحتی بیشتری به هتل و مرکز شهر برسید بنابراین بهتر است سوار تاکسی شوید. تاکسی های فرودگاه دقیقا بیرون ساختمان ترمینال قرار دارند و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی های کلاسیک انگلیسی با رنگ مشکی که دارند کاملا مشخص هستند و برای گردشگران جذابیت خاصی دارند. با این حال باید بدانید که تاکسی در لندن بسیار گران است و فقط در صورتی که چمدان های بسیار زیادی دارید یا ۳-۴ نفر هستید برایتان به صرفه خواهد بود. مسیر فرودگاه تا مرکز شهر با تاکسی حداقل یک ساعت طول خواهد کشید. کرایه تاکسی براساس تاکسیمتر محاسبه می شود و با توجه به ترافیک سنگین لندن هرلحظه به کرایه شما اضافه خواهد شد. البته اگر هزینه حمل و نقل برایتان اهمیتی ندارد و از این بابت مشکلی ندارید پس با خیال راحت سوار تاکسی شوید؛ چون بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لوتون همین تاکسی ها هستند. با استفاده از تاکسی در مدت زمانی بین ۶۰-۹۰ دقیقه (بسته به شدت ترافیک) می توانید به هتل و مرکز شهر لندن برسید.

تاکسی لندن

البته یک راه بهتر و ارزان تر هم برای استفاده از تاکسی وجود دارد و این راه، استفاده از مینی ون های فرودگاه است. این اتومبیل ها با راننده اختصاصی در خدمت شما خواهند بود و برای گروه های بزرگ بسیار مناسب و اقتصادی هستند. بنابراین اگر هزینه ها را با همسفرانتان تقسیم می کنید می توانید به راحتی با این تاکسی ها خود را به هتل و مرکز شهر برسانید.

منبع: visitlondon.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code