بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه مانیل فیلیپین به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه مانیل | Manila Airport Transportation

فرودگاه بین المللی نینوی آکوئینو (Ninoy Aquino Airport) که بیشتر با نام فرودگاه مانیلا یا مانیل شناخته می شود فرودگاه شهر مانیل، پایتخت کشور فیلیپین است. فرودگاه مانیل در ۸ کیلومتری جنوب مانیل قرار دارد و شاهراه اصلی ورود گردشگران به کشور فیلیپین محسوب می شود. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه مانیل را به شما معرفی کنیم تا در سفر به فیلیپین به راحتی بتوانید خود را از فرودگاه به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مرکز شهر مانیل فیلیپین

دسترسی از فرودگاه مانیل به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی مانیل در فیلیپین
بهترین مراکز خرید مانیل در فیلیپین

فرودگاه مانیل حدود ۸ کیلومتر با شهر مانیل فاصله دارد و ایرلاین های مشهوری مثل کاتای پسیفیک، امارات، اوا ایر، کانتاس، سنگاپور ایرلاینز، تای ایرویز، ترکیش ایرلاینز و ایرآسیا فیلیپین پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۹ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کردند و رکوردی بی سابقه در زمینه جابجایی مسافر ثبت کردند. فرودگاه مانیل ۴ ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و بین المللی دارد. متاسفانه سیستم ریلی در فرودگاه مانیل وجود ندارد، اما با استفاده از اتوبوس و تاکسی می توانید خود را ایستگاه مترو برسانید.

قبل از هرچیز، باید بدانید که از یکی از ترمینال های ۱-۳ که به پروازهای بین المللی اختصاص دارد از فرودگاه خارج می شوید. به محض اینکه از بخش چک پاسپورت خارج شدید می توانید درب خروج را پیدا کنید که با تابلوهای بزرگ مشخص شده اند. ایستگاه تاکسی ها دقیقا بیرون درب خروجی قرار دارد و بلافاصله بعد از خارج شدن از ترمینال می توانید آن ها را ببینید.

حمل و نقل فرودگاه مانیل

تاکسی

سریع ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مانیل تاکسی است. نکته ای که باید در مورد حمل و نقل فرودگاه مانیل بدانید این است که سه نوع تاکسی در فرودگاه فعالیت می کنند: تاکسی های زرد و تاکسی های سفید و تاکسی های کوپنی.

  • تاکسی زرد: تاکسی های زردرنگ به طور رسمی اجازه فعالیت داخل فرودگاه را دارند و تاکسی های مجوزدار فرودگاه محسوب می شوند. این تاکسی بهترین و امن ترین وسیله حمل و نقل فرودگاه مانیل هستند و کرایه را با استفاده از تاکسیمتر محاسبه می کنند. این تاکسی ها مسافران را از درب سالن پروازهای ورودی ترمینال ها سوار می کنند. اگر برای اولین بار به مانیل سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید به شما توصیه می کنیم حتما از این تاکسی ها استفاده کنید. با استفاده از تاکسی می توانید در مدت زمانی بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت (بسته به شدت ترافیک) به هتل و مرکز شهر برسید.
تاکسی زرد فرودگاه مانیل
  • تاکسی سفید: علاوه بر تاکسی های زرد، تاکسی هایی به رنگ سفید نیز در فرودگاه مانیل وجود دارند و در مقایسه با تاکسی زرد کرایه کمتری از مسافران دریافت می کنند. این تاکسی ها نیز با تاکسیمتر کار می کنند اما کرایه پایه را از مبلغ ارزان تری شروع می کنند، به همین کرایه نهایی ارزان تر تمام می شود. البته برخی راننده ها ممکن است تاکسیمتر را روشن نکنند و کرایه ثابتی را از مسافر دریافت کنند. بعضی دیگر نیز ممکن است چیزی نگویند و در انتها، کرایه ای بسیار زیاد را تقاضا کنند. بنابراین اگر قرار است سوار تاکسی های سفید شوید بهتر است قبلا در مورد کرایه با راننده به توافق برسید. حتما دقت کنید که راننده تاکسیمتر را روشن کند و اگر راننده از انجام این کار خودداری کرد سوار نشوید. مدت زمان سفر با این تاکسی ها به اندازه تاکسی های زرد رنگ است و بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد تا به مرکز شهر مانیل برسید.
تاکسی سفید فرودگاه مانیل
  • تاکسی های کوپنی: علاوه بر این، تاکسی های کوپنی نیز وجود دارد که آن ها نیز سفیدرنگ هستند و شماره ماشین روی آن ها با رنگ آبی نوشته شده است. روش استفاده از آن ها به این صورت است که به باجه مخصوص مراجعه می کنید، مقصدتان را اعلام می کنید و فیش تهیه می کنید. فیشی که برای شما صادر می شود با توجه به کرایه مقصدتان است، بعد در صف منتظر تاکسی منتظر نوبت می شوید. تاکسی های کوپنی در مقایسه با دو تاکسی دیگر گران تر هستند، اما به دلیل فضای بزرگ تری که دارند طرفداران خاص خود را دارند. اگر به صورت گروه ۳-۴ نفره به مانیل سفر کرده اید یا آنکه چمدان های زیادی همراهتان است احتمالا کرایه تاکسی کوپنی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. اگر تعدادتان از ۴ نفر بیشتر است می توانید درخواست تاکسی های AU را بکنید که بسیار بزرگ هستند و با دریافت همین کرایه تا ۸ نفر را می توانند سوار کنند.
تاکسی کوپنی مانیل

اتوبوس فرودگاه

دومین گزینه حمل و نقل فرودگاه مانیل اتوبوس است. در بیرون محوطه سالن پروازهای ورودی و در کنار ایستگاه تاکسی های زردرنگ می توانید اتوبوس ها را پیدا کنید. این اتوبوس ها به مقاصد مختلفی در شهر مانیل حرکت می کنند و می توانید با توجه به آدرس هتل و مقصدتان سوار مناسب ترین اتوبوس شوید. اتوبوس ها هر ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند. اتوبوس در مدت زمان بسیار بیشتری شما را به مانیل می رساند و به دلیل توقف های متعدد زمان سفرتان طولانی تر می شود. اما اگر به دلیل قیمت تاکسی یا هر دلیل دیگری دوست ندارید از تاکسی استفاده کنید اتوبوس گزینه بعدی شما خواهد بود. بسیاری مسافران با اتوبوس خود را به نزدیک ترین ایستگاه مترو می رسانند و از آنجا به سفرشان ادامه می دهند.

اتوبوس فرودگاه مانیل

جیپنی | jeepney

یکی از جالب ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه مانیل اتومبیل هایی به نام جیپنی هستند. جیپنی ها اتومبیل هایی رنگارنگ هستند که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون در فیلیپین استفاده می شوند و به نماد این کشور تبدیل شده اند. بنابراین اگرچه جیپنی ها کند حرکت می کنند، راحت نیستند و تهویه هوا ندارند، اما به هرحال اگر دوست دارید سوار ماشین رنگارنگ و جالب جیپنی در خیابان های مانیل پرسه بزنید انتخاب مناسبی به نظر می رسد. به ویژه اینکه با استفاده از جیپنی با هزینه ای به مراتب ارزان تر از اتوبوس می توانید خود را به مرکز شهر مانیل برسانید.

اتومبیل جیپنی فیلیپین

مینی بوس

در فرودگاه مانیل مینی بوس هایی وجود دارند که مسافران را از ترمینال شماره ۳ به خط مترو MRT-3 در ایستگاه Taft Avenue می رسانند. بنابراین اگر تصمیم دارید با استفاده از مترو به هتل و مقصدتان بروید می توانید از این مینی بوس ها نیز استفاده کنید.

منبع: en.wikivoyage.org

معرفی فرودگاه بین المللی لنکاوی در مالزی
معرفی فرودگاه بین المللی لنکاوی در مالزی
پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان کدامها هستند؟
پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان کدامها هستند؟
۸ تفریح غیرمعمول و جالب در فرودگاه های دنیا
۸ تفریح غیرمعمول و جالب در فرودگاه های دنیا
تصاویری از مراحل ساخت «فرودگاه دکسینگ پکن»، بزرگ ترین فرودگاه جهان!
تصاویری از مراحل ساخت «فرودگاه دکسینگ پکن»، بزرگ ترین فرودگاه جهان!