بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه میلان به مرکز شهر برویم؟

فرودگاه بین المللی میلانو مالپسنا (Malpensa Airport) که به اختصار فرودگاه میلان نامیده می شود بزرگ ترین فرودگاه شهر میلان ایتالیاست. این فرودگاه پس از فرودگاه فیومیچینو رم دومین فرودگاه پررفت و آمد کشور ایتالیا به شمار می رود. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه میلان را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این مورد را با شما درمیان بگذاریم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

میلان ایتالیا

دسترسی از فرودگاه میلان به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی میلانو مالپنسا
هزینه های سفر به میلان

فرودگاه بین المللی مالپنسا یا فرودگاه میلان حدود ۳۰ کیلومتر با مرکز شهر میلان فاصله دارد و دارای دو ترمینال مسافربری است. شما با استفاده از قطار، اتوبوس و تاکسی می توانید خود را به مرکز شهر میلان برسانید. ایستگاه قطار فرودگاه در ترمینال شماره ۱ قرار دارد. بنابراین اگر در ترمینال شماره ۲ هستید با استفاده از اتوبوس شاتل رایگان می توانید خود را به ترمینال شماره ۲ و ایستگاه قطار برسانید. سرویس شاتل بین ترمینال به صورت ۲۴ ساعته فعال است و هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کند. اتوبوس نیز یکی دیگر از گزینه های شماست و شما را در مدت زمان ۵۰ دقیقه به مرکز شهر می رساند. اما راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه میلان بدون شک تاکسی است و اگرچه راننده کرایه نسبتا بالایی از شما دریافت می کند اما از دید بسیاری از مسافران به راحتی و رفاهش می ارزد.

در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته اگر با تور میلان به این شهر سفر کنید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه میلان باشید، چرا که خدمات ترانسفر فرودگاهی معمولا از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی به میلان سفر می کنید این اطلاعات حتما برایتان مفید خواهد بود.

حمل و نقل فرودگاه میلان

قطار

در فرودگاه میلانو مالپسنا قطارهای اکسپرس متعددی وجود دارند که مسافران را مستقیما به سمت مرکز شهر می برند و قطار اکسپرس مالپنسا نامیده می شوند. قطار اکسپرس یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه میلان به شمار می رود و با هزینه ای نسبتا ارزان شما را به مرکز شهر می رساند. یکی از مزیت های قطار این است که لازم نیست نگران ترافیک شهری باشید و در هر ساعتی برسید می توانید از قطار استفاده کنید. ساعات کاری قطارها از ۵:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ شب است و قطارها هر ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند. با استفاده از این قطارها می توانید در مدت ۳۰-۵۰ دقیقه به ایستگاه کادورنا (Cadorna) برسید و پس از ۵۰-۹۰ دقیقه نیز به ایستگاه مرکزی خواهید رسید. البته دقت داشته باشید که قطارها به سمت هر دو ایستگاه نمی روند و برخی به سمت ایستگاه کادورنا و برخی دیگر به سمت ایستگاه مرکزی می روند. بنابراین با توجه به آدرس هتل و مقصدتان دقت کنید سوار قطار صحیح بشوید.

ایستگاه قطار در طبقه پایین ترمینال شماره ۱ فرودگاه قرار دارد و اکثر پروازهای بین المللی نیز در همین ترمینال انجام می شوند. بلیط قطار را می توانید از باجه های مخصوص قطار اکسپرس تهیه کنید یا آنکه به دستگاه های فروش خودکار بلیت در ایستگاه مراجعه کنید. از آنجایی که باجه فروش بلیت در تمام ساعات شبانه روز باز نیست بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید به دنبال دستگاه های خودکار فروش بلیت بگردید.

قطار فرودگاه میلان

اتوبوس

تنوع و تعدد اتوبوس ها در فرودگاه بسیار زیاد است و اتوبوس های مختلفی مسافران را به مرکز شهر میلان و همینطور شهرهای دیگر ایتالیا جابجا می کنند.

  • اتوبوس اکسپرس فرودگاه: این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و به سمت ایستگاه مرکزی میلان می برند. ساعات حرکت اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح تا ۱۲:۳۰ شب است و هر ۲۰ دقیقه یکبار از ترمینال ۱ و ۲ حرکت می کنند. قطار اکسپرس یکی از گزینه های پرطرفدار در حمل و نقل فرودگاه میلان است و در مدت زمان ۵۰ دقیقه (بسته به شدت ترافیک) شما را به مرکز شهر میلان می رسانند.
  • سرویس شاتل مالپنسا: سرویس شاتل فرودگاه نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه میلان است و مسافران را از ترمینال شماره ۱ و ۲ سوار می کند و به سمت ایستگاه مرکزی می برد. اتوبوس ها هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و از ساعت ۵ صبح تا ۱:۲۰ بامداد فعال هستند. مدت زمان سفر با این اتوبوس ها هم حدود ۵۰ دقیقه طول می کشد.
اتوبوس میلان

تاکسی

خوشبختانه تاکسی فرودگاه میلان نیز مثل بسیاری از شهرهای دنیا کرایه ثابتی را برای مسیر تعیین کرده است. به این ترتیب مسافران لازم نیست نگران چانه زدن با راننده سر قیمت باشند. تاکسی راحت ترین و البته گران ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه میلان است. اگر تنها یا با دوستانتان سفر می کنید و دنبال سفر ارزان هستید بهتر است با اتوبوس یا قطار خود را به مرکز شهر برسانید. اما اگر همراه با خانواده هستید و کودکانتان نیز همراه شما هستند بنابراین بهتر است از تاکسی استفاده کنید و به راحت ترین شکل ممکن به هتل و مرکز شهر میلان برسید. همچنین اگر چمدان های زیادی همراهتان است یا برای اولین بار به میلان سفر می کنید و نگران گم شدن در شهر هستید هم تاکسی را به شما پیشنهاد می دهیم. ایستگاه تاکسی های فرودگاه در گیت شماره ۶ ترمینال ۱ و گیت شماره ۴ ترمینال شماره ۲ قرار دارد.

تاکسی فرودگاه میلان

البته اگر به دنبال کاهش هزینه های سفر هستید این توصیه را نیز در نظر بگیرید. اگر هتل و مقصدتان در فاصله نسبتا کمی از ایستگاه کادورنا یا ایستگاه مرکزی قرار دارد می توانید با قطار یا اتوبوس خود را به این ایستگاه ها برسانید. سپس از آنجا با تاکسی و صرف هزینه ای به مراتب ارزان تر به مقصد بروید.

منبع: italyexplained.com

با شهر میلان، پایتخت مد جهان آشنا شوید
با شهر میلان، پایتخت مد جهان آشنا شوید
کلیسای جامع پیزا، یکی از مهمترین جاذبه های ایتالیا
کلیسای جامع پیزا، یکی از مهمترین جاذبه های ایتالیا
به ایتالیا و فرانسه سفر کنید، پیش از آنکه پدر یا مادر شوید
به ایتالیا و فرانسه سفر کنید، پیش از آنکه پدر یا مادر شوید
استیا آنتیکا، شهری باستانی در نزدیکی رم
استیا آنتیکا، شهری باستانی در نزدیکی رم