چطور از فرودگاه نورنبرگ آلمان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه نورنبرگ | Nürnberg Airport

فرودگاه بین المللی نورنبرگ دومین فرودگاه پررفت و آمد در استان باواریا آلمان است و حدود ۵ کیلومتر با مرکز شهر نورنبرگ فاصله دارد. در این مطلب گزینه های حمل و نقل فرودگاه نورنبرگ و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی می کنیم. اگر قصد سفر به آلمان را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه نورنبرگ است با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفر به نورنبرگ

دسترسی از فرودگاه نورنبرگ به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به نورنبرگ
۶ مکان عجیب و غریب در نورنبرگ آلمان + تصویر

فرودگاه نورنبرگ فاصله زیادی از شهر نورنبرگ ندارد و در فاصله ۵ کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است. به همین دلیل به راحتی می توان خود را از فرودگاه به مرکز شهر رساند. ایرلاین هایی مثل ایرفرانس، ایربرلین، کی ال ام (KLM)، لوفت هانزا، سوئیس ایر و ترکیش ایرلاینز در فرودگاه نورنبرگ حضور دارند و پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. خط U2 قطار U-Bahn دسترسی آسان و سریعی به مرکز شهر فراهم می کند و در مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه مسافران را به مقصد می رساند. فرودگاه نورنبرگ قطب فعالیت های ایر برلین، دومین ایرلاین بزرگ آلمان، است و سالانه بیش از ۴ میلیون مسافر از فرودگاه نورنبرگ استفاده می کنند. به جز قطار، شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل هم می توانید خود را به هتل و مرکز شهر نورنبرگ برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و شرایطی که دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

فرودگاه نورنبرگ

قطار

خط U2 مترو مستقیما فرودگاه نورنبرگ را به ایستگاه قطار مرکزی (Hauptbahnhof) متصل می کند و یکی از سریع ترین و بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه نورنبرگ محسوب می شود. بسیاری از مسافران این گزینه را به دلیل سرعت و هزینه مناسب به سایر گزینه ها ترجیح می دهند. مسافران با استفاده از مترو می توانند تنها در عرض ۱۲ دقیقه خود را به مرکز شهر نورنبرگ برسانند! اگر مقصدتان مرکز نمایشگاهی نورنبرگ است در ایستگاه مرکزی خط عوض کنید و با سوار شدن به خط U1 در مسیر Langwasser حرکت کنید. مدت زمان رسیدن به این مرکز نمایشگاهی در حدود ۲۵ دقیقه خواهد بود.

قطارها از ساعت ۴ صبح تا نیمه شب فعال هستند و ۶ بار در ساعت حرکت می کنند. قطار U-Bahn U2 تنها قطاری است که در فرودگاه نورنبرگ هم توقف دارد اما در ایستکاه مرکزی می توانید به خطوط دیگر هم متصل شوید. ایستگاه قطار مرکزی در شبکه راه آهن پرسرعت آلمان اهمیت زیادی دارد و دسترسی های مختلفی به سایر شهرهای استان باواریا، آلمان و حتی اروپا فراهم می کند. بلیط قطار را می توانید از دستگاه های فروش خودکار بلیط در ایستگاه راه آهن تهیه کنید. کودکان ۶ تا ۱۴ سال از حدود ۵۰% تخفیف در قیمت بلیط برخوردار خواهند شد.

  • نورنبرگ کارت: اگر سفرتان به نورنبرگ چند روز طول می کشد شاید خرید نورنبرگ کارت برایتان اقتصادی تر باشد. با تهیه این کارت می توانید در ورودی موزه ها و اماکن گردشگری از تخفیف های شگفت انگیز برخوردار شوید و به تعداد نامحدود در سطح شهر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. قیمت کارت ها برای بزرگسالان و کودکان متفاوت است و کودکان از تخفیف بالایی برخوردار خواهند شد. نورنبرگ کارت معمولا به صورت ۲ روزه است و در مدت این ۲ روز می توانید از وسایل حمل و نقل استفاده کنید و از مکان های گردشگری و موزه ها بازدید کنید.
قطار نورنبرگ

اتوبوس

اتوبوس نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه نورنبرگ است و بسته به مقصدتان ممکن است بتوانید با اتوبوس به مقصد برسید. اتوبوس های مختلف در مقابل سالن پروازهای خروجی ترمینال شماره ۱ توقف می کنند و مسافران را به نقاط مختلف شهر می رسانند. اتوبوس ها علاوه بر شهر نورنبرگ مسافران را با هزینه ای ارزان به شهرهای دیگر آلمان مثل مونیخ نیز می رسانند.

اتوبوس شماره ۳۳ و ۳۲ مسافران را از فرودگاه به شمال و غرب شهر نورنبرگ منتقل می کنند، با این حال بسیاری از گردشگران و مسافران قطار U-Bahn را ترجیح می دهند.

تاکسی

به جز گزینه های حمل و نقل عمومی که در بالا ذکر شد، تاکسی هم یکی از بهترین و راحت ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه نورنبرگ است. در واقع، بسیاری از مسافران که چمدان های زیادی دارند و برای اولین بار به نورنبرگ سفر می کنند ترجیح می دهند با تاکسی خود را به هتل برسانند.

با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به مرکز شهر نورنبرگ خواهید رسید. ایستگاه تاکسی ها در مقابل ساختمان ترمینال قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی ها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند و و صفحه نمایش دستگاه برای مسافران قابل مشاهده است.

تاکسی

ترانسفر هتل

اگر در سفر به نورنبرگ قصد اقامت در هتل را دارید حتما با پذیرش هتل در مورد سرویس ترانسفر صحبت کنید. برخی از هتل های مشهور سرویس ترانسفر فرودگاهی را نیز (در قبال دریافت هزینه یا رایگان) به مسافران خود ارائه می کنند. اگر چنین سرویسی برایتان وجود دارد حتما از آن استفاده کنید، چون به راحت ترین شکل ممکن شما را درب هتل پیاده خواهد کرد و لازم نیست نگران گزینه های حمل و نقل فرودگاه نورنبرگ باشید.

حمل و نقل فرودگاه نورنبرگ

 کرایه اتومبیل

اگر ۳-۴ نفر هستید و دوست دارید در مدت اقامت در شهر نورنبرگ خودتان در شهر رانندگی کنید می توانید اتومبیل کرایه کنید. با کرایه اتومبیل استقلال و آزادی عمل بیشتری در سفر خواهید داشت و به ویژه اگر هزینه های سفر را با همسفرانتان تقسیم می کنید برایتان به صرفه تمام خواهد شد. شرکت های مختلف بین المللی در فرودگاه نورنبرگ حضور دارند و خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران عرضه می کنند. شرکت های مثل اویس، باجت، آلامو، نشنال، اینترپرایز، سیکست، هرتز و یوروپکار در فرودگاه دفتر دارند و با مراجعه به آن ها می توانید سرویس مورد نظرتان را کرایه کنید.

منبع: travelsignposts.com

۱۵ جاذبه ی معروف و دیدنی شهر برلین در آلمان
این گنجینه های چند هزار ساله ایرانی در بن آلمان نگهداری می شوند!
معرفی هتل ۴ ستاره لئوناردو در آخن
معرفی هتل ۵ ستاره پالاس در برلین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code