alexaa

چطور از فرودگاه نیس فرانسه به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه نیس | Nice Airport Transportation

فرودگاه نیس کوت دازور (Nice-Côte d’Azur Airport) فرودگاهی بین المللی در ۷ کیلومتری جنوب غربی شهر نیس است. فرودگاه نیس سومین فرودگاه پررفت و آمد فرانسه پس از شارل دوگل و اورلی پاریس محسوب می شود و یکی از فرودگاه های اصلی برای ایرلاین های ایرفرانس و ایزی جت به شمار می رود. فرودگاه نیس به دلیل نزدیکی به منطقه شاهزاده نشین موناکو راه ارتباطی با این قسمت نیز به حساب می آید و کسانی که قصد سفر به موناکو را دارند بلیت هواپیمایشان را به مقصد فرودگاه نیس رزرو می کنند. فرودگاه نیس دو ترمینال مسافربری دارد که به پروازهای داخلی و خارجی اختصاص دارند. نیس یکی از شهرهای زیبای ساحلی فرانسه است و سالانه میلیون ها گردشگر برای تفریح و سپری کردن تعطیلات به نیس سفر می کنند. در این مطلب قصد داریم در مورد حمل و نقل فرودگاه نیس صحبت کنیم و راه های دسترسی به مرکز شهر نیس را با شما در میان بگذاریم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفر به نیس

اتوبوس شاتل

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به شهر نیس در فرانسه
جاذبه های شهر نیس در فرانسه

فرودگاه نیس کوت دازور دو ترمینال مسافربری دارد و جابجایی بین این دو ترمینال راحت و مشخص است. اتوبوس شاتل رایگانی در فرودگاه وجود دارد و دایما مسافران را بین دو ترمینال فرودگاه جابجا می کند. ایستگاه اتوبوس در کنار ایستگاه قطار سنت آگوستین نیس قرار دارد و نزدیک ترین ایستگاه قطار به فرودگاه محسوب می شود. اتوبوس ها همیشه کنار ایستگاه قطار توقف نمی کنند بنابراین اگر قصد دارید به ایستگاه قطار بروید به راننده اطلاع بدهید.

فرودگاه نیس

تاکسی

تاکسی راحت ترین و بی دردسرترین گزینه حمل و نقل فرودگاه نیس است و در این موضوع شکی نیست. اما اگر می خواهید در فرودگاه نیس سوار تاکسی شوید این نکته را به خاطر داشته باشید: راننده تاکسی های نیس در فرانسه به کلاه گذاشتن سر توریست ها مشهور هستند! یعنی اگر حواستان نباشد ممکن است چندبرابر کرایه واقعی از شما دریافت کنند. خوشبختانه برای مقابله با این موضوع، کرایه ثابتی برای تاکسی ها تعیین شده است. این موضوع باعث شده توریست ها با خیال راحت سوار تاکسی شوند و به مرکز شهر نیس بروند. با استفاد از تاکسی در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر نیس بروید و کرایه را باید به صورت نقد بپردازید. اگر برای اولین بار به نیس سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید، اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکتان سفر می کنید تاکسی بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه نیس برای شما خواهد بود.

تاکسی فرودگاه نیس

اتوبوس

ایستگاه اتوبوس در مقابل هر دو ترمینال فرودگاه قرار دارد. اتوبوس ها در مسیرهای مختلفی حرکت می کنند و متنوع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه نیس محسوب می شوند. هتل و مقصدتان در هر کجای نیس که باشد با یکی از این اتوبوس ها می توانید خود را به مقصد برسانید.

اتوبوس اکسپرس فرودگاه نیس از ساعت ۶ صبح تا نیمه شب فعال است. اتوبوس شماره ۹۹ از فرودگاه حرکت می کند و به سمت ایستگاه راه آهن مرکزی در نیس (Gare Nice Ville) می رود و اتوبوس شماره ۹۸ از امتداد دریا حرکت می کند، از مقابل هتل های بزرگ و مشهور می گذرد و به ایستگاه نهایی اش در Port to Nice Riquier می رسد. اگر قصد دارید به هتل های ساحلی یا شهر قدیم نیس بروید می توانید سوار اتوبوس شماره ۹۸ شوید. این اتوبوس ها هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و تا ساعت ۱۰ شب فعال هستند. پس از این ساعت تنها دو اتوبوس در ساعت های ۱۰:۵۰ و ۱۱:۵۰ شب نیز حرکت می کنند. اتوبوس شماره ۹۸ در امتداد دریا حرکت می کند و به سمت منطقه قدیمی نیس می رود.

اگر هتل و مقصدتان در شرق نیس قرار دارد می بایست اول به مرکز شهر بروید و سپس سوار خط شماره ۱۰۰ (Lignes d’Azur route 100) شوید که هر ۱۵ دقیقه یکبار بین مرکز شهر نیس و منتون (Menton) حرکت می کند و در مسیر از کنار ویل فرانش (Villefranche)، کپ فرا (Cap Ferrat)، بولیو (Beaulieu) و موناکو منتون (Monaco and Menton) گذر می کند.

اتوبوس نیس

اگر می خواهید به غرب شهر بروید اتوبوس محلی شماره ۲۰۰ از نیس به سمت کن حرکت می کنند. سفر به کن حدود ۲ ساعت طول می کشد، با این حال از تمام گزینه ها ارزان تر است و در طول مسیر در کنار شهرهای کوچکتر نیز توقف می کند. برای سوار شدن به این اتوبوس، از ترمینال شماره ۱ کمی پیاده روی کنید تا به Promenade Aeroport برسید. اتوبوس ها سه یا چهار بار در ساعت حرکت می کنند اما اغلب از شهر نیس کاملا پر از مسافر حرکت می کند و مشخص نیست که در مقابل فرودگاه توقف کند یا نه.

از فرودگاه به بندر نیس: اگر قصد دارید به بندر نیس بروید به ایستگاه Promenade des Arts کنار موزه هنرهای معاصر بروید و از آنجا سوار یکی از اتوبوس های ۹، ۱۰ یا ۸۱ شوید. این اتوبوس ها هر ۷-۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و شما را به سمت بندر نیس می برند.

دسترسی از فرودگاه نیس به مرکز شهر

از فرودگاه نیس به موناکو

همان طور که گفتیم فرودگاه نیس به منطقه شاهزاده نشین و مرفه موناکو نزدیک است و بسیاری از گردشگرانی که برای تفریح به موناکو سفر می کنند بلیت هواپیمای فرودگاه نیس را تهیه می کنند. برای رسیدن به موناکو راه های مختلفی دارید: اتوبوس اکسپرس شماره ۱۱۰ هر ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کند و در مدت زمان ۳۵ دقیقه شما را از فرودگاه نیس به موناکو می رساند. اگر دوست دارید راحت تر سفر کنید با تاکسی نیز می توانید به موناکو بروید. تاکسی ها ظرفیت ۴ مسافر را دارند و شما را به راحتی و بدون دردسر به منطقه موناکو می رسانند. موناکو منطقه ای مرفه و لوکس است و به همین دلیل هلیکوپتر نیز جزء گزینه های حمل و نقل به حساب می آید! هلیکوپتر ویژه موناکو هر ۳۰ دقیقه یکبار پرواز می کنند و در مدت زمان ۷ دقیقه مسافران را به موناکو می رسانند.

هلیکوپتر به موناکو

از فرودگاه نیس به کن

شهر کن را بیش از هرچیز با جشنواره فیلم کن می شناسیم. این شهر کوچک در منطقه ساحلی کوت دازور فرانسه قرار دارد و در ایام جشنواره هنرمندان زیادی از سرتاسر دنیا به کن سفر می کنند. فرودگاه نیس در فاصله نزدیکی از شهر کن قرار دارد و ممکن است مسافران کن بلیت هواپیمایشان را به مقصد نیس خریداری کرده باشند. اتوبوس اکسپرس شماره ۲۱۰ هر نیم ساعت یکبار حرکت می کند و در مدت زمان ۴۵ دقیقه مسافران را به کن می رساند. اتوبوس شهری شماره ۲۰۰ ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه نیس برای رسیدن به کن است. این اتوبوس ها هر ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کند و پس از ۹۰ دقیقه می توانید به مقصدتان در کن برسید. تاکسی نیز همیشه یکی از گزینه های راحت و بی دردسر محسوب می شود و با گنجایش ۴ نفر مسافران را از فرودگاه نیس به کن می برد.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد