بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه ورشو به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه ورشو | Warsaw Airport Transportation

فرودگاه بین المللی شوپن ورشو که به اختصار فرودگاه ورشو نامیده می شود در کشور لهستان قرار دارد و بزرگ ترین و پررفت و آمدترین فرودگاه این کشور محسوب می شود. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۵ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند و آن را به یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های منطقه تبدیل کرده اند. لهستان و شهر زیبای ورشو یکی از مقاصد محبوب گردشگری است و سالانه میلیون ها مسافر به این شهر سفر می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه ورشو را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این رابطه را با شما در میان بگذاریم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

ورشو لهستان

دسترسی از فرودگاه شوپن ورشو به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی شوپن ورشو
راهنمای سفر به ورشو پایتخت لهستان

فرودگاه شوپن ورشو دارای دو ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است. این فرودگاه حدودا ۱۰ کیلومتر با شهر ورشو فاصله دارد و به راحتی می توان خود را از فرودگاه به شهر رساند. البته اگر با استفاده از تور ورشو به این شهر سفر کنید خدمات ترانسفر فرودگاهی به شما ارائه می شود و لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه ورشو باشید. اما اگر به صورت شخصی به لهستان و ورشو سفر می کنید و تنها بلیط هواپیمای ورشو را رزرو کرده اید لازم است اطلاعاتی در این رابطه داشته باشید. گزینه های حمل و نقل فرودگاه ورشو بسیار متنوع است و با استفاده از تاکسی، قطار، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه ورشو

اتوبوس

  • خط شماره ۱۷۵: این خط اتوبوسرانی فرودگاه ورشو را به ایستگاه راه آهن مرکزی متصل می کند. اتوبوس ها از ساعت ۴:۳۰ صبح تا ۲۲:۳۰ دقیقه شب فعالند و هر ۱۵ الی ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند.
  • خط شماره ۱۸۸: این اتوبوس مسافران را از فرودگاه شوپن سوار می کند و به سمت ایستگاه مترو Politechnika  حرکت می کندو اتوبوس ها از ساعت ۴:۴۵ دقیقه صبح تا ۲۳:۱۵ دقیقه شب فعال هستند و حدود ۱۰ الی ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند.
  • خط ۱۴۸: با استفاده از این اتوبوس ها می توانید از فرودگاه شوپن به مناطق جنوبی و شرقی ورشو بروید. اتوبوس ها از ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح تا ۲۲:۳۰ دقیقه شب فعالند و هر ۱۵ الی ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند.
  • خط شماره ۳۳۱: این مسیر اتوبوسرانی نیز فرودگاه را به ایستگاه مترو ویلانوفسکا (Wilanowska) مرتبط می کند. ساعات کاری اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح تا  ۶ بعدازظهر است و هر ۱۰ الی ۱۵ دقیقه یکبار حرکت می کنند.
  • اتوبوس شب شماره N32: این اتوبوس ها در طول شب و از ساعت ۲۳ الی ۵ صبح به جابجایی مسافران می پردازند و هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند. مسیر حرکت این اتوبوس ها از فرودگاه ورشو به ایستگاه راه آهن مرکزی است.

بلیت اتوبوس را می توانید از باجه اطلاعات در سالن پروازهای ورودی، دستگاه های فروش خودکار بلیت و راننده ها خریداری کنید.

اتوبوس ورشو

قطار

ساده ترین و بهترین راه برای رسیدن به مرکز شهر ورشو استفاده از قطار است. در سال ۲۰۱۲ خط جدیدی ساخته شد و به این ترتیب فرودگاه ورشو را به ایستگاه راه آهن در مرکز شهر متصل می کند. خط S2 به سمت مرکز شهر ورشو می رود و خط S3 به سمت ایستگاه راه آهن مرکزی. با استفاده از قطار می توانید با وسیله ای امن و راحت به شهر ورشو برسید. با استفاده از قطار در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید. ساعات کاری قطارها از ساعت ۶ صبح تا ۲۳ شب است. ایستگاه قطار فرودگاه در طبقه زیر ترمینال A قرار دارد. برای تهیه بلیط قطار می توانید به اطلاعات مسافر فرودگاه در سالن پروازهای ورودی مراجعه کنید یا آنکه از دستگاه های فروش خودکار در ایستگاه راه آهن بلیت تهیه کنید.

قطار ورشو

تاکسی

در مقایسه با سایر فرودگاه های اروپا، کرایه تاکسی در فرودگاه ورشو بسیار ارزان است. بنابراین می توانید با خیال راحت از این سرویس استفاده کنید و راحت تر به مقصد برسید. در حقیقت، تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه ورشو است و اگر برای اولین بار به ورشو سفر می کنید، چمدان های زیادی همراهتان است یا نگران گم شدن در شهر هستید می توانید از تاکسی استفاده کنید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۰ دقیقه (بسته به شدت ترافیک) می توانید به مرکز شهر ورشو برسید. توجه داشته باشید که تنها از تاکسی های مجوزدار و رسمی فرودگاه استفاده کنید و سوار تاکسی های متفرقه نشوید. ایستگاه تاکسی های فرودگاه در مقابل سالن پروازهای ورودی قرار دارد و توسط سه شرکت مختلف مدیریت می شوند.

تاکسی ورشو

ترانسفر خصوصی

اگر می خواهید رفاه و راحتی بیشتری از تاکسی داشته باشید می توانید از ترانسفر خصوصی فرودگاه استفاده کنید. به ویژه اگر همراه با خانواده و کودکانتان سفر می کنید می توانید این سرویس را از قبل رزرو کنید. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که هنگام رسیدن به فرودگاه، راننده منتظر شما خواهد بود.

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید استقلال و آزادی عمل بیشتری در سفر به ورشو داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. در فرودگاه شوپن بیش از ۱۰ شرکت حمل و نقل بین المللی حضور دارند و انواع خدمات و سرویس های کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های نام آشنایی مثل اویس، هرتز، سیکست و … در فرودگاه دفتر دارند و با مقایسه یا قیمت ها و سرویس ها بهترین گزینه را انتخاب کنید.

کرایه اتوبوس

اگر در گروه بزرگی به ورشو سفر کرده اید به صرفه تر است که یک اتوبوس رزرو کنید. در فرودگاه امکان رزرو اتوبوس و مینی بوس وجود دارد و اگر بیش از ۱۰ نفر هستید از نظر هزینه برایتان ارزان تر تمام خواهد شد. البته اگر تصمیم دارید از این سرویس استفاده کنید پیشنهاد می کنیم قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین اتوبوستان را رزرو کنید تا فرصت کافی برای هماهنگی های مربوطه انجام شود.

منبع: warsaw-airport.com

سیستم حمل و نقل در دبی چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در دبی چگونه است؟
راهنمای سیستم حمل و نقل عمومی در گوا
راهنمای سیستم حمل و نقل عمومی در گوا
معرفی فونیکولارهای معروف دنیا! + تصویر
معرفی فونیکولارهای معروف دنیا! + تصویر
چطور از فرودگاه شارل دوگل پاریس به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه شارل دوگل پاریس به مرکز شهر برویم؟