چطور از فرودگاه پراگ به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه پراگ

فرودگاه بین المللی پراگ که به نام فرودگاه واتسلا هاول نیز شناخته می شود فرودگاه بین المللی شهر پراگ، پایتخت کشور جمهوری چک است. پراگ یکی از مقاصد محبوب در بین شهرهای اروپایی است و سالانه میلیون ها نفر به پراگ سفر می کنند. در این مطلب تصمیم گرفتیم گزینه های حمل و نقل فرودگاه پراگ را به شما معرفی کنیم تا اگر به این شهر سفر کردید بتوانید به راحتی خود را به مرکز شهر و هتل برسانید. اگر با تور پراگ به این شهر سفر کنید لازم نیست نگران گزینه های حمل و نقل فرودگاه پراگ باشید، اما اگر به صورت شخصی قصد سفر دارید این اطلاعات حتما به کارتان می آید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

پراگ

دسترسی از فرودگاه پراگ به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی پراگ
راهنمای سفر به پراگ

فرودگاه پراگ در فاصله ۱۲ کیلومتری غرب شهر پراگ قرار دارد و فرودگاه اصلی و بین المللی پایتخت جمهوری چک به شمار می رود. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۳ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند و آن را به یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های منطقه تبدیل کرده اند. شلوغ ترین مسیرهای پروازی که در این فرودگاه انجام می شود به مقصد فرودگاه شارل دوگل پاریس، فرودگاه شرمتیوو مسکو، آمستردام و فرانکفورت است و پرتردد ترین مسیر پروازی طولانی مدت نیز به مقاصد دبی و فرودگاه اینچئون سئول است.

متاسفانه خط مترو یا قطار مستقیمی به فرودگاه وجود ندارد و اتوبوس شهری و اتوبوس اکسپرس فرودگاه تنها گزینه های ارزان و اقتصادی فرودگاه پراگ برای رسیدن به مرکز شهر محسوب می شوند. اگر به دنبال سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پراگ به مرکز شهر یا نزدیک ترین ایستگاه مترو پیشنهاد می کنیم سوار اتوبوس شماره ۱۱۹ یا ۱۰۰ شوید. برای اتصال به ایستگاه قطار از اتوبوس AE استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که اگر پس از ساعت ۱۱ شب به فرودگاه برسید حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس دیگر فعال نخواهد بود و تنها با اتوبوس های شب می توانید خود را به مرکز شهر پراگ برسانید. اگر سوار اتوبوس شماره ۱۱۹ شدید باید در آخرین ایستگاه پیاده شوید و از آنجا سوار خط A مترو شوید. اتوبوس شماره ۱۰۰ مسافران را از فرودگاه به ایستگاه Zlicin می برد و از آنجا می توانید به خط B مترو متصل شوید.

دسترسی از فرودگاه پراگ به مرکز شهر

مسیرهای اتوبوس

اتوبوس شماره ۱۱۹ از ترمینال شماره ۱ و ترمینال شماره ۲ حرکت می کند و به سمت خط A مترو حرکت می کند. مدت زمان سفر حدودا ۲۰ دقیقه است و هر ۵ الی ۲۰ دقیقه یکبار یک اتوبوس حرکت می کند. ساعات کاری این اتوبوس ها از ۴ صبح تا ۱۱:۳۰ شب است.

اتوبوس شماره ۱۰۰ از هر دو ترمینال مسافران را سوار می کند و به سمت ایستگاه Zlicin (خط B مترو) حرکت می کند. مدت زمان حدود ۲۰ دقیقه است و اگرمقصدتان در غرب شهر است گزینه ایده آلی برایتان خواهد بود.

اتوبوس شماره ۱۹۱ نیز مسافران را به ایستگاه Petriny (خط A مترو) و Andel (خط B مترو) متصل شوید. مدت زمان سفر از فرودگاه به ایستگاه آندل حدود ۴۸ دقیقه طول می کشد. اتوبوس ها از ساعت ۵ صبح تا نیمه شب فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند.

اتوبوس شماره ۵۱۰ از هر دو ترمینال مسافران را سوار می کند و به سمت ایستگاه Andel (خط B مترو) می برد. این سرویس تنها در طول شب کار می کند و از نیمه شب تا ۵ صبح به جابجایی مسافران می پردازد. اگر مقصد و هتلتان در مرکز شهر پراگ قرار دارد در ایستگاه پاولووا نزدیک میدان Weneceslas از اتوبوس پیاده شوید.

اتوبوس AE که به نام اتوبوس اکسپرس فرودگاه مشهور است از هر دو ترمینال مسافران را سوار می کند و به سمت ایستگاه قطار Masarykovo حرکت می کند. مدت زمان سفر حدود ۳۵ دقیقه طول می کشد.

قبل از سوار شدن به اتوبوس باید از باجه های بلیت فروشی بلیت تهیه کنید. اگر دیر به فرودگاه رسیدید و باجه ها تعطیل بودند می توانید مستقیما از راننده بلیت تهیه کنید. به یاد داشته باشید که راننده تنها پول نقد و پول خرد قبول می کند، بنابراین مقداری پول خرد همراهتان داشته باشید. باجه های بلیت فروشی فرودگاه در سالن پروازهای ورودی ترمینال شماره ۱ و ۲ قرار دارد و از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب باز هستند. در ایستگاه های اتوبوس هر دو ترمینال دستگاه سکه ای فروش بلیت نیز وجود دارد.

اتوبوس فرودگاه پراگ

تاکسی

تاکسی های سفیدرنگ که با تاکسیمتر کار می کنند نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه پراگ هستند. این تاکسی ها در مقابل سالن پروازهای ورودی ترمینال شماره ۱ و ترمینال شماره ۲ قرار دارند. شرکت خدماتی تعرفه منصفانه ای را برای تاکسی ها تعیین کرده است که معادل حداکثر قیمت مجاز برای تاکسی های پراگ است. کرایه از قیمت پایه شروع می شود و به ازای هر کیلومتر و هر یک دقیقه انتظار،  مبلغی به کرایه افزوده می شود. به محض اینکه به فرودگاه رسیدید از رنگ سفید و لوگوی فیکس تاکسی (FIX TAXI) می توانید آن ها را تشخیص بدهید.

تاکسی فرودگاه پراگ

ترانسفر خصوصی فرودگاه

سرویس خصوصی تاکسی یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه پراگ است که با کرایه ثابت شما را به اکثر نقاط شهر از جمله هتل های پراگ می رسانند. انواع تاکسی های کوچک و بزرگ در فرودگاه وجود دارد و با توجه به تعداد می توانید یکی از این تاکسی ها را انتخاب کنید. این سرویس را لازم است از قبل و به صورت آنلاین رزرو کنید یا به محض رسیدن به فرودگاه با شرکت تماس بگیرید. در صورتی که این سرویس را هماهنگ کرده باشید به محض رسیدن به فرودگاه، راننده انگلیسی زبان منتظر شما خواهد بود. اگر برای اولین بار به پراگ سفر می کنید احتمالا تورهای رایگان پراگ گردی، کتابچه راهنما و نقشه رایگان به شما داده می شود. ترانسفر خصوصی پراگ یکی از قابل اعتمادترین سرویس های حمل و نقل فرودگاه پراگ محسوب می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code