چطور از فرودگاه پورتو پرتغال به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه پورتو | Porto Airport Transportation

فرودگاه بین المللی پورتو دومین فرودگاه پررفت و آمد در کشور پرتغال است و به نام فرودگاه فرانسیسکو سا کارنیرو (Francisco Sá Carneiro Airport) نیز شناخته می شود. فرودگاه پورتو در فاصله ۱۱ کیلومتری شمال غربی مرکز شهر پورتو قرار گرفته است. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه پورتو و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

پورتو پرتغال

دسترسی از فرودگاه پورتو به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به پرتغال
پورتو، دوست داشتنی ترین شهر پرتغال + ویدیو

همان طور که گفتیم فرودگاه پورتو پس از فرودگاه لیسبون، پررفت و آمدترین فرودگاه پرتغال محسوب می شود. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰ میلیون از این فرودگاه استفاده کرده اند و ایرلاین های مختلفی مثل بریتیش ایرویز، لوفت هانزا، KLM، لوفت هانزا و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. فرودگاه پورتو ۱۱ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و گزینه های متنوع حمل و نقل فرودگاه پورتو دسترسی خوبی به مرکز شهر فراهم می کند. شما با استفاده از تاکسی، مترو، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. بهترین گزینه برای هرکس ممکن است متفاوت باشد: اگر راحتی و رفاه برایتان اولویت بیشتری دارد بنابراین تاکسی بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پورتو خواهد بود. اگر به دنبال راهی ارزان برای رسیدن به شهر هستید از مترو و اتوبوس استفاده کنید و اگر می خواهید خودتان در شهر رانندگی کنید اتومبیل کرایه کنید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه پورتو

تاکسی

اگر حوصله گشت و گذار در شهر و استفاده از حمل و نقل عمومی را ندارید می توانید به راحتی یک تاکسی سفارش بدهید. تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پورتو است و بسیاری از گردشگران خارجی این گزینه را ترجیح می دهند. اگر برای اولین بار به پورتو سفر کرده اید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکتان سفر می کنید تاکسی را به شما پیشنهاد می دهیم. ایستگاه تاکسی ها بیرون ساختمان ترمینال قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. شرکت های مختلف تاکسیرانی در فرودگاه فعالیت دارند و همگی کرایه را با استفاده از تاکسیمتر محاسبه می کنند. علاوه بر این، در طول شب ۲۰% به مبلغ کرایه افزوده می شود.

تاکسی پورتو

اتوبوس شاتل فرودگاه

شرکت ترانسیو با ارائه سرویس شاتل، ارتباط مستقیمی بین فرودگاه و مرکز شهر فراهم می کند. این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و به سمت ایستگاه اتوبوس باتالا (Batalha) می برند. اتوبوس ها به طور میانگین هر یکساعت حرکت می کنند و مسافران را به سمت مرکز شهر پورتو می رسانند.

سرویس شاتل دیگری به نام Ovnitur وجود دارد که تنها چندبار در روز حرکت می کند و فرودگاه را با مرکز شهر پورتو، بیمارستان São João و ایستگاه Campanhã  و سایر نقاط دیگر شهر مرتبط می کند.

اتوبوس شهری

اتوبوس های شهری هم جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه پورتو محسوب می شوند و مسافران را به مرکز شهر پورتو می رسانند. مسیرهای اتوبوسرانی مختلفی وجود دارد که بنا به آدرس هتل و مقصدتان می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید.

  • اتوبوس ۶۰۱: فرودگاه- مرکز شهر- کوردواریا
  • اتوبوس ۶۰۲: فرودگاه – مرکز شهر- کوردواریا
  • اتوبوس ۶۰۴: فرودگاه – پورتو- بیمارستان São João
  • اتوبوس شب خط ۳M: فرودگاه –مرکز شهر- خیابان الیادوس
  • اتوبوس شب شماره ۱۰۵N: فرودگاه – Leça da Palmeira- Matosinhos  و Norte Shopping
اتوبوس پورتو

مترو

از بین ۵ خط مترو در پورتو، یکی از آن ها (خط بنفش) در مسیر خود از فرودگاه پورتو هم عبور می کند. مترو ارزان ترین و سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پورتو است و اگر چمدان های زیادی ندارید می توانید با مترو خود را به مرکز شهر برسانید. قطارها هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در تعطیلات آخر هفته فواصل زمانی حرکت قطارها به ۳۰ دقیقه می رسد. ایستگاه ترو در طبقه منفی یک فرودگاه و در مقابل سالن پروازهای ورودی قرار دارد. با استفاده از قطار در مدت زمان ۳۰ دقیقه می توانید خود را از فرودگاه به مرکز شهر پورتو برسانید. قطارها از ساعت ۶ صبح تا نیمه شب فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند. قطارها بسیار تمیز، مدرن و کارآمد هستند و تقریبا تمام نواحی شهر را پوشش می دهند. بلیط مترو را می توانید از باجه های مخصوص در فرودگاه تهیه کنید؛ قیمت بلیط با توجه به مقصدتان محاسبه می شود. مترو برای مسافرانی که سبک سفر می کنند بسیار ایده آل و به صرفه است، اما اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید شاید تاکسی گزینه بهتری باشد.

مترو پورتو

کرایه اتومبیل

کرایه اتومبیل هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه پورتو است. اگر دوست دارید در مدت اقامت در پورتو از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. کرایه اتومبیل اگرچه از سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه پورتو گران تر است اما اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه های سفر را با هم تقسیم کنید برایتان به صرفه تمام خواهد شد. شرکت های مختلفی در فرودگاه حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های بین المللی و مشهوری مثل هرتز، سیکست، یوروپکار، اویس و باجت در فرودگاه دفتر دارند و می توانید با مراجعه به آن ها اتومبیل کرایه کنید. در نظر داشته باشید که اگر قرار است چندین روز در پورتو بمانید کرایه اتومبیل باعث صرفه جویی در هزینه حمل و نقل می شود و مطمئنا از تاکسی ارزان تر تمام خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در شهر پورتو باید گواهینامه رانندگی معتبر و بین المللی داشته باشید و با رانندگی در پورتو آشنا باشید.

منبع: getbybus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد